Čeští kadeti na italském mistrovství

02.09.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

FIG – Mezinárodní mistrovství Itálie do 16 let, Biella, Itálie (2. – 4.9.2014, bez časového posunu)

Pátek – 4. kolo
Matyáš Zapletal donesl českou vlajku hodně vysoko. Hrál skvělý vyrovnaný golf, čtyři kola v rozpětí dvou úderů a na Mezinárodním mistrovství Itálie kadetů získal 5. místo (74,75,73,74,+4). Mistrem se stal domácí hráč Teodoro Soldati   (-2).
Další čeští hráči Schellong a Zuska neprošli cutem.

V Poháru národů se Česká republika umístila na 8. místě mezi Rakouskem a Finskem. Pohár národů získalo Norsko před Anglií a Itálií.

Odkazy: … GC Biella – Le Betulle … Hřiště na satelitní mapě … Stránky mistrovství

Čtvrtek – 3.kolo
Matyáš Zapletal se skvěle drží.  Jako jediný z Čechů prošel cutem a i po třetím kole je stále na 5. místě (+3). Dnes hrál nejlepší výsledek tří kol  73 ran (E). Jeho výkon je obdivuhodný svojí konzistencí, hraje tři kola v rozpětí pouhých dvou úderů. Do čela mistrovství se vyšvihl Angličan Daniel List (-1), který ve třetím kole zahrál 68 ran, pět pod par.

Středa – 2. kolo
Na italské kadetce opět září Zapletal. Přestože hrál o ránu více, polepšil si o jednu pozici. Po výkonu 75 ran  se posunul na skvělé 5. místo (+3). Další dva čeští hráči podali v druhém kole slabé výkony a neprošli cutem, který byl na +11. Jiří Zuska hrál 81 ran a skončil na 54. místě (+13). Nicolas Schellong hrál opět 84 ran a skončil na 99. místě (+22).

Vedoucími hráči jsou domácí Edoardo Giletta a Leonardo Novella (+1). Do finálového kola postupuje 41 hráčů se skore rovném nebo lepším 157 ran (+11).

V poháru Národů skončila Česká republika na 8. místě mezi  Rakouskem a Finskem. Zvítězili Norové před Anglií.

Úterý – 1. kolo
Z Čechů začal nejlépe Matyáš Zapletal. V prvním kole hrál 74 úderů a je na 6. pozici (+1). Jiří Zuska hrál o čtyři údery více a přenocuje 37. místě (+5). Nicolas Schellong potřeboval na zdolání Le Betulle 84 úderů a je na 86. pozici pořadí (+11). Vedou Nor Kristofer Reitan  a Ital Leonardo Novella (oba -2).

Česká republika dělí třetí místo Poháru národů s Itálií. Vedou Norové před Anglií.

Před mistrovstvím
V úterý 2.9. začíná v Bielle 8. Mezinárodní mistrovství Itálie do 16 let. Česká golfová federace na vyslala naše mladé naděje Nicolase Schellonga, Matyáše Zapletala, Jiřího Zusku a kouče Václava Rašku. Schellong a Zapletal se účastnili již loni, Zapletal obsadil vynikající 10. místo. Předloni zde uspěl Šimon Zach, který získal 6. místo.Po 36 jamkách bude vyhlášen Pohár národů. Započítávají se dva nejlepší výsledky.

Hřiště Le Betulle (Břízy)  je rovné lesnaté hřiště s parem 73 a délkou  6.076 metrů ze žlutých odpališť. Na mistrovství jsou povoleny dálkoměry.

Odkazy:GC Biella – Le BetulleHřiště na satelitní mapěStránky mistrovství

Z archivu Golf.cz – MM Itálie kadetů: 20132012