Justin Timberlake žije golfem

26.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Timberlake s matkou Lynn Harless a otčímem Paulem Harlessem

Poprvé se stal Justin Timberlake členem golfového klubu, když mu bylo dvanáct let. Třcetiletá popová a filmová hvězda a zároveň také vášnivý golfista se přiznal, že na světě pro něj není mnoho míst, kde by necítil, že ho někdo pozdravuje. Přeci jen má ale místo, kde se cítí ale opravdu skvěle, a tím jsou golfová hřiště. Právě na golfu si podle svých slov nejvíce odpočine od stresujícího prostředí okolního světa. „Moje vzpomínky na golf se vždy pojí s mým nevlastním otcem, byl to právě on, kdo mě ke golfu přivedl. Stále spolu hodně hrajeme,“ dodává.

Timberlake má handicap 6 a jeho jméno se objevuje i na kalendáři PGA Tour (Justin Timberlake Shriners Open), je také členem na hřišti Liberty National v New Jersey a Lakeside Golf Club v Los Angeles. Navíc si v roce 2007 koupil vlastní hřiště v okolí Memfisu.

I když, jak sám říká, skoro zbankrotoval, když hřiště koupil, získal pro sebe nevyčíslitelné bohatství v podobě hřiště Big Creek Golf Course, na kterém se jako malý učil hrát golf. Pod jeho vedením se hřiště přejmenovalo na Mirimichi, což v jazyce rodilých Američanů znamená šťastné útočiště.  Hřiště je navíc velmi ekologické a za to již stačilo posbírat několik cen. Přiznává, že chtěl hřišti a lidem s ním spojeným hlavně pomoci, když bylo v krizi.

Na hřišti si také vyzkoušel, jaké to je být architektem a zjistil, že to není nic jednoduchého. „Musí se u toho dokonale plánovat a na nic se nesmí zapomenout,“ dodal. Například u doglegu, který jde doleva, se musí změnit sklon na pravé straně fairwaye.  „O golfu bych mohl mluvit bez ustání,“ přiznal se zpěvák. Golf začal brát velmi vážně ve svých dvaceti letech a pak ho také zajímalo, jestli je možné, aby byl golf opravdu šetrný k přírodě. Nakonec mu to vyšlo, vybudoval nejekologičtější hřiště. Kdysi ho trénoval Butch Harmon, který ho i naučil ho draw.

Timberlake miluje hudbu, ale na hřišti ji zásadně neposlouchá, ani při tréninku, jak tomu dělají mnozí hráči. Se sluchátky se mu prý hraje špatně. Zahrál si i Fredem Couplesem a Arnoldem Palmerem a do jeho snového flightu by už pak chyběl jen jeho nevlastní otec Paul Harless.

Na Mirimichi mají prý odlehčené regule, co se oblečení týče, například se tam může hrát v tričku bez límečku a dokonce ani nemají pravidlo zakazující denim. Nechtějí odradit lidi, kteří by si mohli myslet, že musí být na golf u nich vyšperkovaní od hlavy až k patě.


Aneta Zárubová