Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Jessica Korda: Můj sen je Olympiáda

09.03.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory, V zahraničí
A A A
Jessica Korda

Jessica Korda

Dcera slavného českého tenisty Petra Kordy Jessica (23) se na LPGA Tour poprvé podívala už v 15 letech, kdy prošla cutem na US Women Open. O tři roky později, v roce 2011 se už turnajů účastnila jako jedna z profesionálních hráček LPGA.

Své první vítězství zaznamenala na Women´s Australian Open v roce 2012, když porazila pět ostatních hráček v playoff.

Od té doby posbírala ještě tři další trofeje. Naposledy zazářila v říjnu loňského roku v Malajsii. „Minulá sezóna pro mě byla trochu boj. A zároveň velká lekce. Hodně věcí se událo mimo hřiště. Trofej z Malajsie pro mě byla třešničkou na dortu, která mi rozhodně zachránila sezónu,“ říká Korda, která v loňském roce změnila trenéra i švih.

Na začátku sezóny jsem se rozhodla změnit švih a musela jsem si ujasnit pár věcí. S tím souvisela i změna trenéra. A ke konci sezóny se ukázalo, že mi ty všechny věci asi prospěly. Věci se usadily.“

Jako svůj zatím nejlepší rok na túře vidí rok 2014, kdy vyhrála Pure Silk-Bahamas Classic a Airbus LPGA Classic. A zaznamenala svůj zatím nejlepší finiš na major turnaji – 5. místo na Women´s British Open. „Byl to skvělý rok, a proto jsem měla do roku 2015 velká očekávání. S tak dobře rozjetou sezonou to ale bylo o to těžší.“

KordaJessicaBahamas14Mám docela velké cíle. A doufám, že se mi je všechny podaří naplnit. Jedním z nich je rozhodně Olympiáda. A pak taky majory. V těch se mi loni příliš nedařilo“, říká Korda, která v roce 2015 neprošla cutem ani na jedno z pěti „velkých“ turnajů.

Proč si dcera bývalých profesionálních tenistů Petra Kordy a Reginy Rajchrtové myslí, že je návrat golfu na Olympiádu tak důležitý?

KordaJessica_Isifa_Singapore11Protože se tak na něj bude dívat mnohem více lidí. Lidé, kteří by si ho v televizi normálně nezapnuli. A já myslím, že to bude opravdu skvělé. Jako malá jsem Olympiádu v televizi nikdy nevynechala. I moje maminka hrála na Olympiádě a bylo by skvělé, kdyby se to povedlo i mně.“

Aby mohla v Riu reprezentovat Spojené státy, bude muset projít nějakou speciální přípravou?

Hrát lépe. To je všechno, co musím udělat. Musím hrát lépe a posunout se výš v žebříčku Rolex Rankings, abych se kvalifikovala. Zahrát si na Olympiádě je sen. A pokud se mi to splní letos – super. Pokud ne – za čtyři roky bude další možnost,“ věří Korda, která o víkendu skončila na třetím místě v turnaji Honda LPGA Thailand.

2012 Women's Australian Open - Day 4Jessica Korda je hodně aktivní na sociálních sítí. Postováním fotek a videí se snaží golf a vše kolem něj přiblížit svým fanouškům, kterých má jen na instagramu 50 tisíc. „Snad to třeba inspiruje nějakou malou holku nebo kluka, aby vzali do ruky golfovou hůl. Nebo i někoho staršího, kdo si chce užít trochu zábavy.

Jak jinak se podle ní dá golf přiblížit obyčejným lidem, a vzbudit v nich zájem o hru?

Na LPGA se o to snažíme, jak jen to jde. Když jsem na LPGA Tour v roce 2011 začínala, hrálo se jenom 21 turnajů. Dnes jich je 34. A turnaje mají více peněz. Sociální sítě také hrají důležitou roli. Především ale musíme vzbudit chuť v divácích, aby přišli, zahráli si a sledovali nás při hře. Situace se vyvíjí pomalu, ale lepší něco, než nic,“ dodává 22. hráčka žebříčku Rolex Golf Ranking.

Vzhledem k tomu, že se Jesicca Korda narodila v České republice, nabízí se hned otázka, jestli se třeba nezúčastní i turnaje Tipsport Golf Masters od 17. do 19. července 2016 na Dýšině, který se bude konat v rámci profesionální golfové série Ladies European Tour.

Podle promotéra turnaje Robert Klotz se ale dcera slavného tenisty turnaje opět nezúčastní.