Jessica Korda: Můj sen je Olympiáda

09.03.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory, V zahraničí
A A A
Jessica Korda

Jessica Korda

Dcera slavného českého tenisty Petra Kordy Jessica (23) se na LPGA Tour poprvé podívala už v 15 letech, kdy prošla cutem na US Women Open. O tři roky později, v roce 2011 se už turnajů účastnila jako jedna z profesionálních hráček LPGA.

Své první vítězství zaznamenala na Women´s Australian Open v roce 2012, když porazila pět ostatních hráček v playoff.

Od té doby posbírala ještě tři další trofeje. Naposledy zazářila v říjnu loňského roku v Malajsii. „Minulá sezóna pro mě byla trochu boj. A zároveň velká lekce. Hodně věcí se událo mimo hřiště. Trofej z Malajsie pro mě byla třešničkou na dortu, která mi rozhodně zachránila sezónu,“ říká Korda, která v loňském roce změnila trenéra i švih.

Na začátku sezóny jsem se rozhodla změnit švih a musela jsem si ujasnit pár věcí. S tím souvisela i změna trenéra. A ke konci sezóny se ukázalo, že mi ty všechny věci asi prospěly. Věci se usadily.“

Jako svůj zatím nejlepší rok na túře vidí rok 2014, kdy vyhrála Pure Silk-Bahamas Classic a Airbus LPGA Classic. A zaznamenala svůj zatím nejlepší finiš na major turnaji – 5. místo na Women´s British Open. „Byl to skvělý rok, a proto jsem měla do roku 2015 velká očekávání. S tak dobře rozjetou sezonou to ale bylo o to těžší.“

KordaJessicaBahamas14Mám docela velké cíle. A doufám, že se mi je všechny podaří naplnit. Jedním z nich je rozhodně Olympiáda. A pak taky majory. V těch se mi loni příliš nedařilo“, říká Korda, která v roce 2015 neprošla cutem ani na jedno z pěti “velkých” turnajů.

Proč si dcera bývalých profesionálních tenistů Petra Kordy a Reginy Rajchrtové myslí, že je návrat golfu na Olympiádu tak důležitý?

KordaJessica_Isifa_Singapore11Protože se tak na něj bude dívat mnohem více lidí. Lidé, kteří by si ho v televizi normálně nezapnuli. A já myslím, že to bude opravdu skvělé. Jako malá jsem Olympiádu v televizi nikdy nevynechala. I moje maminka hrála na Olympiádě a bylo by skvělé, kdyby se to povedlo i mně.“

Aby mohla v Riu reprezentovat Spojené státy, bude muset projít nějakou speciální přípravou?

Hrát lépe. To je všechno, co musím udělat. Musím hrát lépe a posunout se výš v žebříčku Rolex Rankings, abych se kvalifikovala. Zahrát si na Olympiádě je sen. A pokud se mi to splní letos – super. Pokud ne – za čtyři roky bude další možnost,“ věří Korda, která o víkendu skončila na třetím místě v turnaji Honda LPGA Thailand.

2012 Women's Australian Open - Day 4Jessica Korda je hodně aktivní na sociálních sítí. Postováním fotek a videí se snaží golf a vše kolem něj přiblížit svým fanouškům, kterých má jen na instagramu 50 tisíc. „Snad to třeba inspiruje nějakou malou holku nebo kluka, aby vzali do ruky golfovou hůl. Nebo i někoho staršího, kdo si chce užít trochu zábavy.

Jak jinak se podle ní dá golf přiblížit obyčejným lidem, a vzbudit v nich zájem o hru?

Na LPGA se o to snažíme, jak jen to jde. Když jsem na LPGA Tour v roce 2011 začínala, hrálo se jenom 21 turnajů. Dnes jich je 34. A turnaje mají více peněz. Sociální sítě také hrají důležitou roli. Především ale musíme vzbudit chuť v divácích, aby přišli, zahráli si a sledovali nás při hře. Situace se vyvíjí pomalu, ale lepší něco, než nic,“ dodává 22. hráčka žebříčku Rolex Golf Ranking.

Vzhledem k tomu, že se Jesicca Korda narodila v České republice, nabízí se hned otázka, jestli se třeba nezúčastní i turnaje Tipsport Golf Masters od 17. do 19. července 2016 na Dýšině, který se bude konat v rámci profesionální golfové série Ladies European Tour.

Podle promotéra turnaje Robert Klotz se ale dcera slavného tenisty turnaje opět nezúčastní.

Počet přečtení: 914
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

PR
Reklama
29.9.KaskádaSurGal Clinic Grand Finá
29.9.Beijing, CReignwood LPGA Classic
30.9.Hazeltine Ryder Cup
30.9.Černý Most19. President Goldscheid
1.10.BeřoviceTAYLLORCOX Tour by Golf.
4.10.Mariánské Golf.cz Open Tour
DNESSport 5Czech PGA Tour 2016
13.10.GOLF CHANNELSafeway Open
TOPlist