Jessica Korda a její dvě kamarádky u koal v Austrálii

09.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour pro hráčky vymýšlí opravdu zajímavé aktivity. Přesvědčila se o tom i Jessica Korda, ještě s další americkou hráčkou Jaclyn Sweeney a Francouzskou Joannou Klatten. Golfistky se byly při příležitosti turnaje Gold Coast RACV Australian Ladies Masters v Austrálii podívat do chovné koalí stanice Currumbin Wildlife Sanctuary. Jak už v typickém australském parku bývá zvykem, všechny si zkusily pochovat koaly, hady a jiné australské ještěrky, a také nakrmit klokany, návštěvu Austrálie si moc pochvalovaly.

Klatten, která je v Austrálii na své první cestě, byla nadšená, když Ladies European Tour jejich návštěvu zorganizovala. Jak Korda, tak Klatten, obě viděly klokany podél fairwayí na turnaji ActewAGL Royal Canberra Ladies Classic, ale tohle podle nich byla prý úplně jiná zkušenost. Podobné doprovodné aktivity jsou organizovány u většiny turnajů LET, „ale tento nápad byl výjimečně vydařený,“ dodala francouzská hráčka.

Zajímavé je, že ve státě Queensland je povoleno si koalu pochovat, to se už ale nedá říct o New South Wales. Pro Američanku Sweeney byla návštěva oddělení plazů trochu dramatičtější, jelikož se bojí hadů. Její dvě spoluhráčky jí ale dodaly kuráž natolik, že nakonec strach překonala. Jessica Korda si návštěvu také pochvalovala: „Moc jsem si to užila, miluji všechna zvířata a vždycky jsem si chtěla pochovat koalu.“

 

Aneta Zárubová