Jesper Parnevik málem přišel o prst

06.04.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Zdá se, že je kariéra Jespera Parnevika v ohrožení, poté, co minulý týden málem přišel o svůj pravý ukazováček při neobvyklé lodní nehodě, která se stala, když se snažil dostat svou loď z vody na přívěs. Sedmačtyřicetiletý švédský hráč se totiž zachytil rukou v motorizovaném lodním navijáku.

„Když jsem viděl zuby přístroje, byl jsem si stoprocentně jistý, že jsem přišel o všechny prsty. Strašně mě to vyděsilo,“ přiznal v interview hráč, který měl opravdové štěstí. Všechny prsty mu zůstaly, nejvíce poškozený byl ale pravý ukazováček, ten se mu snažili zachránit lékaři na Floridě. Nyní už je Parnevik po chirurgickém zákroku, který podstoupil v hlavním městě Floridy minulý týden ve čtvrtek. Po operaci ho čeká čtyřměsíční rehabilitace.

Podle lékařů má Švéd vysokou naději na kompletní zotavení, ale bude to vyžadovat mnoho času. Jakožto pro praváka, je to pro Parnevika těžké. „Bude to pro mě složité nejen v golfu, ale i při běžných aktivitách, ale chci ruce dát potřebný čas k zahojení. V takových situacích je lepší neriskovat,“ dodává Parnevik.

V této sezóně Parnevik na PGA Tour odehrál tři turnaje, kde prošel cutem pouze na jednom. Umístil se na šestasedmdesátém místě na turnaji Transitions Championship. S tím, jak zápasil s nesčetnými zraněními krku, kyčlí a zad, získal na PGA Tour hlavní zdravotní výjimku. Až se vrátí zpět na túru, nezbývá mu, než během dvanácti turnajů vydělat 620 087 dolarů, aby si udržel hrací kartu.

Aneta Zárubová