ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Jeden z nejdivočejších greenů, který jste kdy viděli

05.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Udivení organizátoři a hráčky LET

Pokud chcete vidět, jak vypadá jeden z nejdivočejších greenů světa, vyrazte do Tureckého Beleku. Na zdejším hřišti National Golf Club bude takový green brzy k vyzkoušení. Zatím je sice ještě ve výstavbě, ale vysloužil si již patřičnou pozornost, například organizátorů turnaje Turkish Airlines Ladies Open na Ladies European Tour a také hráček z LET.

Hráčky, které se turnaje účastnily, byly dokonce ochotné kvůli tomuto fenoménu přerušit cvičné kolo turnaje a vyběhnout si kopec vedoucí k nově připravovanému greenu dvanácté jamky. Ten leží asi o dvacet metrů výše než nynější, ale hlavně je podstatně členitější a pokud vám vyjde rána dále od pinu, čeká vás jízda, dá se říci, přes Himalaje.

Samotné profesionálky, které byly ze zvědavosti dotázány organizátory, jak by novou jamku případně hrály, byly v rozpacích. Bylo na nich vidět, jak jsou rády, že se turnaj na krásném hřišti v Beleku letos obešel bez tohoto golfového skvostu.

Oficiální fotograf Ladies European Tour, Tristan Jones, se postaral o to, aby o chystané novince všichni věděli, poté prohlásil: „nic podobného jsem za svou pětiletou kariéru ještě neviděl, je to směšné,“ a hned si green důkladně vyfotografoval.

Green by měl být uveden do provozu zhruba za tři měsíce, takže se mu na příštím turnaji LET hráčky asi již nevyhnou.


 Aneta Zárubová


Počet přečtení: 1 804
Komentáře
 • Honza napsal:

  Peto, díky za tip, zmíněná hřiště budu muset jako golfový masochista v brzké době navštívit.

 • Peto napsal:

  Re Honza.
  Hral som aj Zbraslav. To su prijemne jednoduche greeny, ktore je lahke trafit oproti takej 8micke alebo 18ke v Bernolakove… Tie tazke zo Zbraslavy su tie jednoduchsie v Malackach alebo v Bernolakove dole…

 • Honza napsal:

  Když jsem začínal pravidelně hrát na pražské Zbraslavi, také mi greeny přišly přehnané.. Ale po roce tréninku jde i 15- ti metrový putt zahrát do metru od jamky .. :)

 • Peto napsal:

  :-)
  Roman, ja myslim, ze sa pridam skor k Mirovi. Vynechat Malacky a ich greeny najma (nielen!) na jamkach 6, 11 a 16 by bolo nezasluzene. V okoli Bratislavy je urcite minimalne 10 horsich greenov ako ta placka na fotke. :-)

 • Roman napsal:

  To sa asi inspirovali Bernolakovom, kde miestny architekt stvoril na greenoch prave golfove skvosty

 • Miro napsal:

  Predpokladam, ze Zuza Kamasova urcite moc sokovana nebola, kedze urcite dobre pozna greeny Bernolakova a Malaciek, ktorymi nas pozehnal pan Kachlik…a horsie to uz nejde…

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017