Jeden z nejdivočejších greenů, který jste kdy viděli

05.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Udivení organizátoři a hráčky LET

Pokud chcete vidět, jak vypadá jeden z nejdivočejších greenů světa, vyrazte do Tureckého Beleku. Na zdejším hřišti National Golf Club bude takový green brzy k vyzkoušení. Zatím je sice ještě ve výstavbě, ale vysloužil si již patřičnou pozornost, například organizátorů turnaje Turkish Airlines Ladies Open na Ladies European Tour a také hráček z LET.

Hráčky, které se turnaje účastnily, byly dokonce ochotné kvůli tomuto fenoménu přerušit cvičné kolo turnaje a vyběhnout si kopec vedoucí k nově připravovanému greenu dvanácté jamky. Ten leží asi o dvacet metrů výše než nynější, ale hlavně je podstatně členitější a pokud vám vyjde rána dále od pinu, čeká vás jízda, dá se říci, přes Himalaje.

Samotné profesionálky, které byly ze zvědavosti dotázány organizátory, jak by novou jamku případně hrály, byly v rozpacích. Bylo na nich vidět, jak jsou rády, že se turnaj na krásném hřišti v Beleku letos obešel bez tohoto golfového skvostu.

Oficiální fotograf Ladies European Tour, Tristan Jones, se postaral o to, aby o chystané novince všichni věděli, poté prohlásil: „nic podobného jsem za svou pětiletou kariéru ještě neviděl, je to směšné,“ a hned si green důkladně vyfotografoval.

Green by měl být uveden do provozu zhruba za tři měsíce, takže se mu na příštím turnaji LET hráčky asi již nevyhnou.


 Aneta Zárubová