Je jí 18 a už má major: Brooke Henderson

02.08.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory, V zahraničí

08Svůj první major turnaj – letošní KMPG Women´s PGA Championship – vyhrála v osmnácti letech a stala se tak (po Lydii Ko) druhou nejmladší šampiónkou. I za to patří teprve osmnáctileté Kanaďance příčka druhé nejlepší golfistky na světě.

Tady je pět věcí, které byste o nové hvězdě LPGA Tour  rozhodně měli vědět.

1. Svůj první major titul a teprve druhé vítězství na LPGA túře získala na turnaji Women´s PGA Championship. Na kariérní průlom čekala celý rok a teprve play off se světovou jedničkou Lydiou Ko ukázalo, že Kanaďanka je připravena utkat se s ostatními hráčkami ať to stojí, co to stojí.

2. Z turnaje Women´s PGA Championship si kromě titulu odvezla i auto, které vyhrála na jamce číslo 13, když zahrála eso. Moc dlouho si ho ale neužila. Už dříve slíbila své starší sestře (která je zároveň jejím kedíkem), že pokud auto někdy vyhraje, tak bude patřit právě jí.

3. Že má tahle hráčka před sebou skvělou budoucnost dokazuje fakt, že je teprve třetí hráčkou (po Lydii Ko a Lexi Thompson), která vyhrála na LPGA Tour turnaj ještě předtím, než jí bylo osmnáct let. A právě tahle trojka ztělesňuje momentálně nejmladší a nejnadanější hráčky celé LPGA túry. Která z nich si odnese zlato z Ria?

4. Brooke Henderson je vůbec nejmladší hráč/hráčka, který kdy vyhrál profesionální golfový turnaj. Stalo se tak v roce 2012, kdy jí bylo 14 let na Canadian Women´s Tour. O dva roky později skončila druhé na americkém mistrovství amatérek.

5. Jako malá chtěla hrát hokej i golf. „Hodně dobře jsem hrála i hokej, a dost mě to bavilo.“ Bylo by zajímavé sledovat, co se z téhle kombinace mohlo do budoucna vyvinout“.