ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Jamkovka v Bulharsku bude o tři miliony

04.12.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Thracian Cliffs

Také European Tour se v současné krizi způsobené odlivem kvalitních hráčů a přesunem velké části turnajů mimo starý kontinent snaží některé své vrcholy držet mezi lukrativními podniky celosvětového kalendáře. A samozřjmě nalákat solidní hráčské pole. Jedním z nich je světová jamkovka, kde se od příštího roku bude hrát o prize money zvýšené na tři miliony eur.

Umožnil to sponzorský příspěvek automobilky Volvo, která bude i nadále figurovat v oficiálním názvu World Match Play Championship. Díky jejímu dobrozdání se dotace zvýší o čtvrt milionu oproti letošnímu ročníku.

“Poprvé v historii se European Tour podívá do Bulharska,” připomněl při pondělní prezentaci v Sofii event manager automobilky Per Ericsson. Jamkovka se od 16. do 19. května uskuteční v resortu Thracian Cliffs na pobřeží Černého moře.

Přesun významného dílu evropského kalendáře právě sem je také motivováno zájmy sponzora, který se chce lépe uchytit na balkánském trhu. “Je to nejen skvělé místo pro takový turnaj, ale zřetelně to pomůže našemu byznysu,” potvrdil Eriksson.

“Tyto tři miliony jsou pokračováním mnohamilionových investic Volva v golfu za uplynulých pětadvacet let. Dotace odráží status tohoto šampionátu,” uvedl pro agenturu Reuters Guy Kinnings, jeden z ředitelů společnosti IMG zabývající se sportovním managementem.

V roce 2013 bude mít jamkovka padesátileté výročí a pořadatelé i mecenáši z ní chtějí udělat vrchol roku v období po Masters. O titul by se mělo utkat čtyřiadvacet hráčů světové špičky. Loňský vítěz Nicolas Colsaerts, kvalifikační kritéria už splnili také Shane Lowry, Rory McIlroy, Justin Rose, Louis Oosthuizen a Peter Hanson.

Vítěz obdrží 800 tisíc eur. “Bude to skvělé, obhajovat titul na tomto novém hřišti,” nechal se slyšet Colsaerts. Belgičana právě výhra v Andalusii, kde se hrálo letos, katapultovala mezi elitu a on zkušenosti i sebevědomí zužitkoval až v účast na Ryder Cupu.

Hřiště Thracian Cliffs designovala firma Garyho Playera a pro lepší prezentaci se mu někdy říká “Evropské Pebble Beach”. Výhledu na moře jsou tam prý stejně úžasné jako v legendárním kalifornském resortu a když zafouká vítr, bude i hra stejně obtížná.

Počet přečtení: 1 412
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017