obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Jaký handicap má Trump, Timberlake nebo Costner?

12.02.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A
301542_2004552468773_4413083_n

Justin Timberlake a Justin Rose

Golf je celosvětově oblíbený sport, a tudíž se mu věnují i politici a celebrity. Jak můžete vidět na eventu AT&T Pebble Beach Pro-Am, i někteří amatéři dokáží podat skutečně mistrovské rány. A jak jsou na tom celebrity s handicapem?

Condoleezza Riceová – 11,3

S golfem začala až v 50. letech jako ministryně zahraničí Spojených států. „Když jsem byla ve Washingtonu, tak jsem se málokdy dostala ven. Proto se mi golf tak líbí – jste venku, v přírodě. A zároveň je to i mysl posilující hra. Zjistila jsem, že si jednoduše užívám celou strategii hry – to přemýšlení nad tím, jak kterou ránu zahrajete“, říká Riceová, která byla jako první žena „vpuštěna“ do golfového clubu v Augustě.

Justin Timberlake – 0,2

Pro Timberlake je to letos již třetí start na populárním pro-am turnaji AT&T, který se hraje tento týden. Na první pohled je zřejmé, že zpěvák na své hře za poslední roky pořádně zapracoval – s golfem začal naplno v roce 2004. Před pěti lety měl handicap 6, a nyní neuvěřitelných +0,2.

Pětatřicetiletý zpěvák byl v letech 2008 až 2012 sponzorem PGA turnaje Shriners Hospitals for Children Open v Las Vegas. „Golf pro mě znamená příjemně strávený čas se svými přáteli, ale hlavně se svým tátou. To on mě ke golfu přivedl a naučil mě ho hrát. To mi bylo asi 12-13, ale golf mě tehdy pořádně nechytl. Bylo to na mě moc pomalé – mně zajímal basketbal, holky a hudba“, říká zpěvák, který by se svou hrou mohl zahanbit leckterého profesionála.

Donald Trump

Donald Trump

Donald Trump – 3,0

Majitele 15 golfových hřišť, republikánského kandidáta na amerického prezidenta a miliardáře Donalda Trumpa nedávno herec Samuel L. Jackson obvinil z podvádění na hřišti, a na pár dní z toho byla poměrně zajímavá kauza. Je obecně známé, že Donald Trump je mistrem kontroverzních výroků.

Důkazem je i rozhovor pro časopis Fortune z loňského léta, ve kterém vyslovil názor, že „golf by měl být jen pro elity. Nechť lidé těžce pracují a dospějí k tomu, že si jednoho dne budou moci dovolit hrát golf. Dovolit zaplatit si to. Golf nikdy nebude jako basketbal, kde ke hře potřebujete jenom hřiště“.

Přitom právě takový styl přemýšlení se lidé pohybující v golfovém prostředí snaží změnit.

Samuel L. Jackson – 6,9

Samuel L Jackson

Samuel L Jackson

Americký herec vzal golfovou hůl do ruky poprvé v polovině 90. let, kdy se svými přáteli nechal po několika marných pokusech přemluvit a vyrazil na driving.

„Ta hra mě chytla okamžitě. Hrál jsem na místních veřejných hřištích – se starými dámami a malými dětmi – jak jen mi to čas dovolil. Zanedlouho jsem začal hrát pro-am turnaje, a neřešil jsem, jestli jsem na to pořádně připravený. Nestyděl jsem se. Když totiž hrajete s lepšími hráči, tak se vaše hra zlepšuje mnohem rychleji“.

Načasování pro něho nemohlo být lepší – Jackson v té době bojoval se závislostí na alkoholu a kokainu. „Věnoval jsem golfu čas, který bych jinak dal jiným, mnohem destruktivnějším věcem. Na své zahradě jsem si udělal písečný bunker a puttovací green, a to dávalo mému životu každý den smysl“.

Kevin Costner – 11,4

Kevin Costner

Kevin Costner

„Jestli mám být upřímný, tak golf je pro mě spíše příležitost, jak být se svými přáteli“, říká hvězda Osobního strážce či představitel Roye „Cinka“ McAlvoye z filmu Zelený svět.

Costner si ve filmu zahrál někdejšího golfového profesionála, i když sám v tu dobu byl úplným golfovým začátečníkem. Aby byla jeho hra a švih pro diváka uvěřitelné, dostal ho na starosti kouč, který si velmi pochvaloval Costnerovu rychlou učenlivost a golfový talent: „Předstírat golfový švih je velmi těžké, a já se vsadím, že žádný jiný herec by se tohoto úkolu nezhostil tak dobře, jako právě on. Bylo to neuvěřitelné.“

Na golfu si kromě času strávenému se svými přáteli tento hollywoodský herec pochvaluje hlavně všudypřítomnou přírodu, a eleganci hry.

„Když se podívám na černobílé záběry, tak vidím, jaká to byla elegantní a uhlazená hra. Dokonce i diváci byli stylově oblečeni. Radost pohledět.“

Co se týče Costnera samotného, on hru samotnou tolik neprožívá. Někdy má rukavici nasazenou, jindy ji zapomene v zadní kapce. Na otázku, s jakými hraje míčky, odpovídá, že neví. Nepoužívá ani head covery na hole. „Prostě se ukážu a hraju“, shrnul to herec v jednom rozhovoru.

Clint Eastwood – 22,5

Režisér Amerického snipera a majitel soukromého hřiště v Kalifornii se v loňském roce účastnil legendárního pro – am turnaje AT&T jako caddy. V 85 letech může pyšnit handicapem, který mu může leckterý hráč závidět.

Bill Gates – 24,1

Bill Gates je nejbohatším člověkem světa, ale mezi těmito hráči má zakladatel společnosti Microsoft nejvyšší handicap. Inu, jak se říká: nemůžete mít všechno.