Jak šlechetně lze využít profesionála

03.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Na to, jak šlechetně využít sebe samotného, přišel šikovný Padraig Harrington. Vymyslel velmi kreativní způsob, jak získat peníze pro bratrance jeho ženy, Gerarda Byrnea, který zůstal po automobilové nehodě ochrnutý od pasu dolů. V aukci golfista nabízí všechny své „reklamní prostory.“

„To je jeden z důvodů, proč si nikdy nechci ztěžovat na golf,“ řekl Harrington včera v Palm Beach Gardens, kde tento týden hraje po boku Roryho McIlroye a Tigera Woodse na turnaji Honda Classic. Je logické, že bude Gerard potřebovat ve svém životě mnoho asistence, například auto pro vozíčkáře, renovace v jeho domě a spoustu dalších věcí. Harringtonovi sponzoři souhlasili s tím, že uvolní místa pro reklamu na jeho sportovní výbavě člověku, nebo společnosti, který nabídne největší finanční obnos. Jeho golfová výbava a oblečení tak budou k dispozici na tři turnaje během března a dubna.

„Pokud někdo bude chtít mít své logo na čele mé kšiltovky, nebo na golfovém bagu, či jiném místě, proběhne aukce, na které se ta místa vydraží. Místa budou volní během tří turnajů, Shell Houston Open, Masters a RBC Heritage na hřišti Hilton Head,“ oznámil hráč.

Částky jsou nemalé, potvrzuje to i Harrington, který dostal již nabídku za 100 000 eur na čelo své kšiltovky.  Na jeho hruď je zatím nejvyšší nabídka 50 000 eur. S touto charitativní akcí souhlasili všichni moji sponzoři. Harrington má podepsanou smlouvu se společnostmi Wilson Golf a FTI Consulting. Za poslední tři roky se Harrington sice propadl ze třetího místa ve světě na sedmaosmdesáté, ale, jak sám podotkl, není to nic oproti tomu, co se stalo čtyřicetiletému Gerardovi.


Aneta Zárubová