Jak se elegantně omluvit podle Else

29.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ernie Els

Po svém třetím sobotním kole na turnaji BMW PGA Championship ve Wentworthu se Els vyjádřil ke stavu hřiště, se kterým evidentně nebyl spokojen. O hřišti a jeho úpravě mluvil velmi otevřeně a poměrně tvrdě. Nechal se slyšet, že organizátoři selhali v zavlažování putting greenů.

Jihoafrický hráč podotkl, že právě díky nedostatečnému zavlažování bylo zcela nemožné kontrolovat délku příher na některých greenech. Ve svém vyjádření podle těch, kteří jeho výstup slyšeli, zapomněl na slušnou mluvu, což si zase European Tour nemůže nechat líbit kvůli své reputaci prestiží sportovní instituce.

Pro túru je velmi důležité, aby hráči na veřejnosti působili reprezentativně a lidé k nim mohli vzhlížet s obdivem. Po letech odehraných túře si to Els velmi dobře uvědomil a svůj přešlap elegantně vyřešil. Za projev o nedostatečné kvalitě putting greenů se omluvil. Ředitel European Tour, George O’Grady v neděli přišel s tím, že Els ho sám kontaktoval, aby se omluvil za svůj nevhodný jazyk. Omluvu adresoval všem, kterých se jakkoliv dotkl, všichni ji přijali.

Jihoafričan se ale nenechal zahanbit, rozhodl se přispět nemalou částkou nadaci túry, European Tour Benevolent Trust. Elegantně se tak vyhnul pokutě, která mu hrozila.

 

Aneta Zárubová