Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Jak Růžový panter vyhrál U.S. Women’s Open

14.07.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Před pár měsíci Paula Creamer nevěděla, jestli bude ještě někdy vůbec moci hrát golf tak, jako dříve. Její levý palec u ruky jí působil nesnesitelné bolesti. Jak sama říká, netušila, že by ještě mohla hrát tak, jako nyní.

Creamer si doposud získala označení nejlepší golfistky, která ještě nikdy nevyhrála major. Její zlobivý palec je nyní zhruba z 60% zhojený, hráčka se kvůli němu musela před turnajovým kolem omezit pouze na 40 cvičných úderů na drivingu. Omezení musí dodržovat, aby snížila zátěž na palec, s kterým se letos v březnu podrobila chirurgickému zákroku.

Třiadvacetiletá Creamer, známá pod přezdívkou Růžový panter, v předešlých dvou Women’s Open moc neuspěla a minulý týden neprošla cutem na Jamie Farr Classic, které vyhrála Choi. Na hřišti Oakmont, kde zahrála 72, 70 a 70, byla ale silná, tak, jak byl její palec slabý.

Ve finálních dvou dnech musela se svou hojící se rukou odehrát 52 jamek. Třiadvacet jamek hrála v neděli, kvůli pátečním těžkým dešťům, které zpomalily jedny z nejrychlejších greenů a umožnily tak zahrát lepší skóre. 

„Snažila jsem se na palec nemyslet, i když to bolelo. Alespoň to dokazuje sílu myšlení v golfu,“ řekla Creamer po turnaji. V posledním kole zahrála čtyři birdie a dvě bogey. Nevěděla to ale jistě, na výsledkovou tabuli se podívala až na 18. jamce.  Teprve tehdy si uvědomila, že major patří právě jí. 

Na konferenci hráčka prozradila, že během předešlých měsíců nepochybně hodně vyspěla.  V době, kdy nehrála, se účastnila Masters pouze jako divák, což bylo prý těžké.  Na U.S. Women’s Open se připravovala celé tři předešlé měsíce.

Turnaj byl čtvrtým od její operace. Její hra vyžadovala mechanické změny, protože je nyní její pravá strana daleko silnější, než strana levá.  Po odehrání devětadvaceti jamek se v sobotu bála, aby se její palec nezhroutil, což prý při zvýšené námaze hrozí.

Její hra se ale rozhodně nezhroutila.  Creamer si zranění způsobila minulý rok a přiznává, že se opravdu bála, co s ní bude.

Po výhře v Oakmont velmi toužila. Přiznala se, že poprvé studovala DVD o hřišti před rokem, když se dívala na U.S. Open z roku 2007. Tehdy vyhrál Angel Cabrera. Byla to pro ni cenná lekce, protože pozice vlajek byly totožné, jako před třmi lety.


Aneta Zárubová