Jak profesionálky řeší kariéru a děti

21.04.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ludivine Kreutz s rodinou

O tom, jak profesionální golfistky stíhají kariéru i rodinu, vypráví Ludivine Kreutz. Francouzskou hráčku Ludivine Kreutz nevidíte na turnajích série Ladies European Tour jinak, než se svou dcerkou. Při tom všem ale stihla na LET třikrát vyhrát a zároveň se ještě zúčastnila Solheim Cupu. Její první dcera Julia se narodila v únoru roku 2009.

Přiznává, že je velmi těžké skloubit život na tour s tím rodinným. „Je pro mě těžké brát ji na turnaje, protože na ni neustále myslím a těším se, až jí zase uvidím, nemůžu se pak plně soustředit na svůj golf. Je důležité mít naplánovaný celý den kvůli tréninku. Když je se mnou, na trénink jdu pozdě, vše přizpůsobuji jí a svůj program nerespektuji“ vysvětluje Kreutz.

Když s tebou jede na turnaj, kdo se o ni stará? Z dob, kdy jsem jezdila s Klárou Spilkovou na turnaje, si pamatuji, že některé turnaje umožňují hlídání, a že hlavně francouzské hráčky si děti vzájemně hlídají, což mi přišlo velmi hezké.

Ano to je pravda, jsme tam tři s dětmi a někdy si je navzájem hlídáme, jinak by to nešlo, ale také si někdy s sebou beru manžela nebo rodiče.

A, jak zvládáš rodinu a golf, když jsi zrovna doma a potřebuješ trénovat?

Stará se o ni chůva, která si zároveň bere ještě dvě další děti, takže má takovou malou mateřskou školku. Ve středu a o víkendech jsme ale spolu.

Na kolik turnajů v roce si ji bereš?

Tak na dva na tři, většinou je to do míst, kde je pro rodinu lepší zázemí, tedy větší hotel a kratší vzdálenost na cestování.

Jak to vnímá malá, když jede na turnaj?

Problém je, že ona mě chce vidět, jak hraji na hřišti, a pak se mnou che i jít. Ještě moc nechápe, že vlastně pracuji. Je to malá dračice, kterou baví běhat, hrát si a křičet. Turnaj pro ni není ideálním místem. Nejlepší způsob, jak ji zabavit, je zahrát si s ní fotbal, nebo ji nechat někde šplhat.

Co je nejtěžší na tom, mít jako profesionální golfistka, dítě?

Nejtěžší je to neustálé cestování a dlouhé tréninkové dny. Když se snažíte být ve formě, musíte se připravovat a trénovat celý den. Na konci dne, kdy jsem velmi unavená, je pro mě těžké čelit její neuvěřitelné energii. Je ale úžasné ji mít, protože ať už zahraji jakkoliv, dává mi najevo svou lásku.

Chceš, aby se Julia také stala profesionální golfistkou?

Proč ne, už hraje a moc ji to baví, ale uvidíme. Budeme se snažit, aby dělala to, co ji bude bavit. Snažíme se ji ve sportu podporovat celkově.

Aneta Zárubová