Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Jak je to s Tigerem?

20.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Woods HaneyOd dob Woodsova skandálu  je okolo něj neustále nějaký povyk. Od milenek, přes doping až po rozebírání vztahu s bývalým trenérem švihu, Hankem Haneym. Haney v rozhovoru pro Golf Channel obhajoval svou vazbu na Woodse a také vyvrátil některá tvrzení ohledně hráčova nynějšího švihu.

Podle Haneyho je Woodsovo trápení na hřišti poslední dobou způsobeno hráčovým psychickým stavem, po všem, čím si po odhalení svých sexuálních skandálů prošel. Minulý rok hrál Woods v 19 turnajích, z kterých se sedmnáctkrát umístil mezi prvními deseti a sedmkrát vyhrál. Haney upozornil na fakt, že Woods pět měsíců vynechal a dodal, že Woods je ještě stále v procesu léčení ze své závislosti na sexu.

„Myslím si, že nikdo nepochybuje o tom že Tigera celá aféra značně poznamenala, je to přeci jen člověk a má toho nyní opravdu hodně, s čím se musí vyrovnat, víc než si lidé myslí.“

S Woodsem Haney, podle svých slov, zůstali přáteli a celý skandál prý nijak jejich profesní vztah neovlivnil. Jediná kritika, kterou si směrem k Woodsovi Haney neodpustil, bylo, že se za něj golfista nepostavil, když byl Haney v médiích obviněn za špatně odvedenou práci na Woodsově švihu.  

Pravdou je, že si Haney musel vytrpět opravdu mnoho kritiky a Woods se ho nijak nezastal, někdy prý dokonce byly jeho odpovědi vyhýbavé.

Haney dodal, že by měl Woods být trochu více otevřený, co se například jeho zranění krku týče. Nicméně, to už je ale Woodsovou herní filozofií a strategií.  

„Tiger si jen málokdy ztěžuje a nikdy se nechce z ničeho vymlouvat. Díky této vlastnosti nikdy nemluví o věcech, které ho trápí,“ řekl Haney.

Haney, který, jak sám řekl, s Woodsem trávil 110 dnů z roku po dobu posledních šesti let, si za celou tu dobu nikdy nevšiml ničeho, co by naznačovalo, že Woods dopuje.  „Každý, kdo tvrdí opak jen šíří bludy a já jsem osobně pevně přesvědčen, že Tiger nikdy žádné takové látky neužíval.“

 

Aneta Zárubová

Aneta75L