ISPS HANDA Perth International

17.10.2013 | Petr Sobol | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Tour – ISPS HANDA Perth International, Lake Karrinyup CC, Perth, Austrálie
(17. – 20. října 2013, časový posun: +5 hodin)

 

Jin Jeong

Neděle – 4. kolo
Australské drama vyvrcholilo až v play-off na osmnáctce. Do toho došel Angličan Ross Fisher a Jin Jeong z Jižní Koreje. Oba byli na skóre -10 a měli dvě rány navrch před triem pronásledovatelů. Fisher potvrdil, že mu play-off nejdou, v rozehrávce prohrál i potřetí. Jeong ji zvládl vítězně hned na první pokus a na čtyřparové jamce, kde v prvním kole zahrál eagle, mu stačil jen par. Fisher totiž napodobil své druhé kolo a zahrál bogey.
„Byl jsem nervózní, třásl jsem se, ale dokázal jsem se kontrolovat. Hrát play-off s Rossem Fisherem, jedním z mých hrdinů, bylo neuvěřitelné,“ řekl třiadvacetiletý Jeong, vítěz britského Amateur Championship. Do posledního kola vstupoval se ztrátou jedné rány na Brodyho Ninyetta, den ale začal double bogey. Postupně se ale zlepšoval a přidal i pět birdie. „Bylo by příjemnější, kdybych sem přijel a vyhrál, ale to je golf,“ smířil se s porážkou v rozstřelu druhý Fisher.
Další umístění: 3. Willet, Ninyette (-8), 12. D.Johnson, Nitties (-4), 18. Lawrie, O.Fisher, VanPelt (-3).

Top 10 posledního kola:

Sobota – 3. kolo
Švéd Peter Hedblom si hodně zkomplikoval situaci. Zatímco po dvou kolech byl ve vedení a hrál o účast v příští sezoně, v sobotu hodně kazil, ke třem birdie přidal šest bogey, zahrál kolo na 75 ran a propadl se na dělenou třináctou příčku. Aktuálně je na skóre -4. Do vedení se dostal domácí Brody Ninyette (-8), který zahrál své maximum 67 ran. Neodpustil si sice dvě bogey, ta ale vykompenzoval sedmi birdie. Co by říkal na případnou výhru? „Bylo by to úžasné, nová zkušenost.“ Stíhá ho trojice hráčů – JB Hansen, Brett Rumford a Jin Jeong, kteří jsou na hranici -7. Třetí kolo zvládl na výbornou především Australan Rumford, který se díky osmi birdie dostal na 65 úderů.
Další pořadí: 13. Van Pelt, Hansen (-4), 25. Lawrie, Grace (-1), 43. Kjeldsen (+1), 51. Johnson (+2).

Top 10 třetího kola:

Pátek – 2. kolo
Švéd Peter Hedblom ví, že v Austrálii potřebuje uspět, nejlépe vyhrát. Aby se objevil na Tour i v příštím roce, může skončit nejhůř druhý. A podle toho také zatím hraje. Po dvou kolech je v čele a na druhého Rosse Fishera z Anglie má náskok dvou ran. Třiačtyřicetiletý Hedblom se sice v pátek o jednu ránu zhoršil, i 69 úderů bylo ale skvělým počinem. Švédský hráč proto začíná věřit, že potřebnou pozici uhájí. „Miluji pohádky,“ řekl trojnásobný vítěz turnajů European Tour. „Byly to dva krásné dny,“ dodal Hedblom, který je aktuálně na skóre mínus sedm. Ve druhém kole ale úplně čisté nehrál, neodpustil si tři bogey, vše ale vykompenzoval šesti birdie. Vyhráno ale zdaleka nemá. O ránu zpět za druhým Fisherem je pětice hráčů, kteří zaostávají o tři údery. Špatně se naopak prezentoval Paul Casey, který o jednu ránu neprošel cutem.
Další pořadí: 3. Hansen (-4), 8. Nitties (-3), 21. Lawrie (-1).
Cutem neprošli: Casey, Lara.¨

Top 10 druhého kola:

Čtvrtek – 1. kolo
Jediný australský turnaj na European Tour rozehrálo nejlépe kvarteto hráčů. Společně s domácím Jamesem Nittiesem a Clintem Ricem je v čele také Švéd Peter Hedblom a Jin Jeong z Jižní Koreji. Všichni obešli hřiště, jehož par je 72, na 68 úderů. Ve druhém kole se to ale rychle může změnit, protože jsou stíháni početnou skupinkou, která ztrácí jeden úder. Je mezi nimi i největší hvězda turnaje ranař Dustin Johnson. „Hrál jsem velmi dobře,“ potěšilo jej.

Obhájce titulu Bo van Pelt je v další skupině, která na čelo ztrácí dvě rány. Hodně důležité je společné vedení zejména pro Hedbloma, který hraje o budoucí účast na Tour. V aktuálním žebříčku Race to Dubai je totiž až 179. a tak nutně potřebuje vyhrát nebo skončit druhý. „Dnes jsem se cítil jako na každém turnaji,“ nepřipouští si tlak třiačtyřicetiletý hráč, který v prvním kole zahrál šest birdie a dva bogey. Naopak velmi zle vstoupil do turnaje Paul Casey, který je až na 104. místě.
Další pořadí: 5. Johnson (-3), 13. Petterson, Van Pelt (-2), 104. Casey (+4).

Top 10 prvního kola:

Angličan Paul Casey a Dán Sören Kjeldsen vedou silný kontingent evropských hráčů, kteří se přihlásili na jedinou australskou zastávku evropské série v této sezoně. Jsou tu tradičně silní Jihoafričané, mezi nimi Branden Grace a Davie Van Der Walt. Pořadatelům se podařily dva americké „úlovky“, start přislíbili obhájce titulu Bo Van Pelt a hlavní tahák pro publikum Dustin Johnson. Ten by mohl převzít roli Jasona Dufnera, jenž loni Van Pelta stíhal do posledních jamek. Základ startovního pole vytvoří sedm desítek domácích golfistů a přidají se také někteří novozélandští hráči příslušní k PGA of Australasia.

Hřiště s parem 72 bude připraveno na délku 6 531 metrů a je to klasická osmnáctka typická pro jižní kontinent, zasazená do městské zástavby, ale se spoustou přírodních předmětů, jež mohou vstoupit do hry i ostřílených profesionálům, kteří se utkají o podíly z dotace dva miliony amerických dolarů (asi 37,5 milionu korun). Jen dva ze čtyř tříparů jsou kratší než 200 metrů a také pětiparová sedmička vzbuzuje svými 560 metry respekt i úvahy, jakou strategii zde zvolit.

Odkazy: … Lake Karrinyup CC Satelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz

 

.