Irish Open a Rory McIlroy

04.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Russell Knox

Russell Knox

European Tour – Dubai Duty Free Irish Open hosted by Rory Foundation, Donegal, Irsko (6. – 8.7.2018, -1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Znáte to. Vedete o čtyři údery, ale v posledním kole zahrajete +2. Hráč na pátém místě zahraje -6, přeskočí vás a vyhraje rozehrávku s hráčem z druhého místa.
Tohle zažil Jihoafričan Van Rooyen, který vedl pro třech kolech o čtyři údery před dvojicí Knox, Lagergren. Nakonec všichni tři ostrouhali a radoval se Skot Russell Knox. Zahrál opravdu skvělé kolo s jedním eagle, pěti birdie a jediným bogey, 66 ran, šest po par. Rozehrávku s Foxem vyhrál berdíkem hned na první jamce. Třetí místo obsadil Španěl Jorge Campillo.
Španěl Jon Rahm to nakonec dotáhl na 4. místo, což je z počátečního 92. místa pěkně dlouhá cesta. Však také celou cestu snižoval. Hrál 74,69,97,66 (-12).
Rory McIroy zůstával celý turnaj pozadu a nebyla to jenom zdvořilost hostitele. Skončil na 28. místě (-2).
Další umístění: 6. Olesen, Sullivan (-9), 19. Westwood (-5), 28. Otaegui (-2), 40. Pieters (E).

Konečné výsledky

.

Erik van Rooyen

Erik van Rooyen

Sobota – 3. kolo
V čele se osamostatnil Jihoafričan Erik Van Rooyen (-14). V první devítce hrál šest birdie, v druhé jenom pary. Celkem 66 ran, šest pod par.
Na druhé pozici jsou o čtyři údery zpět Švéd Joakim Lagergren a Novozélanďan Ryan Fox (oba -10).
Do boje o místo na špici se hlásí  Jon Rahm. Hrál 67 ran a srazil své celkové skore na -6, což ho vyneslo o 21 míst dopředu, na 9. pozici.

Hostitel Rory McIlroy už do čela tabulky nezasáhne. Podruhé se nedostal po par, hrál 72 ran a ztratil další tři pozice. Je na 33. místě (-1), třináct úderů od vedoucího hráče.

Další pozice: 4. Willett (-9), 6. Westwood (-7), 9. Campillo, 14. Frittelli, Coteze, Olesen (-5), 25. Colsaerts, Fernendez-Castano (-2), 5. Dunne, H.Porteous (+1), 59. Bjorn (+2).

Leaderboard

.

Ryan Fox - foto europeantour.com

Ryan Fox

Pátek – 2. kolo
Po dvou kolech vede trojice Van Rooyen, Pavon a Fox se skore -8.
Rory McIlroy zahrál v druhém kol o tři údery více, tři birdie a čtyři bogey, 73 ran, jednu na par. Stálo ho to dvanáct příček pořadí, do třetí kola vyjde z 30. místa (-1).
Jon Rahm se o pět úderů zlepšil. Hrál čtyři birdie s jediným bogey, 69 ran, tři pod par. Z 92. místa vystoupal k McIlroyovi na 30. pozici (-1).

Další pozice: 5. Willett (-6), 8. Westwood (-5), 12. Campillo, Olesen (-3), 20. Colsaerts, (-2), 30. Otaegui, Kjeldsen, Jaidee, Suri (-1), 48. McDowell,  (E), 63. Sullivan, Guerrier, Pieters, Larrazábal (+1)
Cutem neprošli: Paisley, Zannotti, Tanihara, Pepperel, Slattery, Cabrera Bello, Sharma, Geyger, Gagli, Clarke, Ley, Fitzpatrick.

Leaderboard

.

Rory McIlroy

Rory McIlroy

Čtvrtek – 1. kolo
Vede Novozélanďan Ryan Fox (-5). Na druhém místě (-4) se nakupilo sedm hráčů včetně Lee Westwooda a Danny Willetta.
McIlroy se zatím nezapojil, ale není daleko. Hrál 70 ran, dvě pod par a je na 18. místě (-2), tři rány za vedoucím hráčem.
Jon Rahm odstartoval vlažně. Zádrhelem jsou dvě double bogey, které s jedním bogey a třemi birdie daly dohromady 74 ran, dvě nad par a pozici na 92. místě (+2).

Další pozice: 9. Otaegui, Frittelli (-3), Campillo (-2), 30. McDowell (-1), 44. Paisley, Dredge (E), 66. Slattery, Sullivan, Aphibarnrat (+1), 108. Clarke (+3), 134. Fitzpatrick (+5), 150. Levy (+8).

Leaderboard

.

Ballyliffin GC

Ballyliffin GC

Úvod
Irský šampionát, čtvrtý turnaj sedmimilionových Rolex Series se koná na severu Irska, na pobřeží severního Atlantického Oceánu. Hostitelem je nadace Roryho McIlroye.

Jméno hostitele a vysoká dotace zajišťuje skvělou účast. Hrají McIroy, Rahm, Fitzpatrick, Dredge, Clarke, Willett, Bjorn, Frittelli, Sullivan, McDowell, Aphibarnrat, Dunne, Paisley, Jaidee, Guerrier, Tanihara nebo Gagli.
McIlroy loni neprošel cutem, předloni zvítězil.

Hraje se na hřišti Ballyliffin Golf Clubu s parem 72 a délkou 6.822 metrů.

Dotace turnaje je 7 milionů dolarů. Loni zvítězil Jon Rahm (-24), nejnižším skore v historii Irish Open.

Leaderboard

Odkazy:   Ballyliffin GC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

.