Hvězda LPGA: Michelle Wie

29.07.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory, V zahraničí
A A A

Michelle WieRodačka z Havaje Michelle Wie patří mezi největší hvězdy ženské LPGA Tour. Že ji čeká velká budoucnost, bylo jasné už v dětství.

V deseti letech se kvalifikovala na amatérský šampionát, a k profesionálkám se přidala ještě předtím, než na narozeninovém dortu sfoukla 16 svíček.

V poslední době prošla šestadvacetiletá hráčka několika výraznými proměnami. V loňském roce ji hodně potrápila zranění.„Byla jsem z toho hodně zklamaná. Vůbec jsem se necítila dobře.“

Michelle WieZároveň s trenérem měnili švih, a hodně pracovali i na krátké hře a puttování. „Každý den jsem 4 – 5 hodin chippovala a puttovala. Udělali jsme i pár změn ve švihu. Sedli jsme si a mluvili o tom, jak by se moje hra měla v budoucnosti vyvíjet. Teď už se rozhodně cítím o dost líp, a tělo je za to vděčné“.

Na olympiádu se čtyřnásobná šampiónka turnajů LPGA Tour nekvalifikovala, ale návrat golfu na olympiádu podporuje. „Mít svůj sport zastoupený na olympiádě, znamená pro profesionálního golfistu hrozně moc. Už jenom mít tu možnost reprezentovat, by pro mě znamenalo všechno“.

TigersWieWie se snaží ukázat golf i těm, kteří ho nehrají a rozšířit tak jejich povědomí o tomto sportu.

Je to těžké, Rickie Fowler odvedl kus práce. Lidé, kteří golf nehrají, ví, kdo Rickie je, a celkově dělá hru zajímavější. Jde o to ukázat lidem, že to může být i zábava a zničit všechno stereotypy, které o tomhle sportu panují. Nejdůležitější je juniorský golf. Pokud bude silný, tak je naše budoucnost v bezpečí,“ dodává vítězka US Women´s Open z roku 2014.