HSBC LPGA Brasil Cup

06.05.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies PGA Tour – HSBC LPGA Brasil Cup, Rio de Janeiro, Brazílie (5. – 6.5.2012, časový posun -5 hodin

 

 

 

Pornanong Phatlum


Neděle – finálové kolo
Jako jediná udržela Pornanong Phatlum vysoko nastavenou laťku na „skórovacím“ hřišti a kolem za 67 ran (-6) se dostala na celkovou bilanci -13, znamenající jasné vítězství. Thajská golfistka svých šest birdie nasbírala už do jedenácté jamky a pak čím dál víc svou pozici jistila prostřednictvím parů, protože nejbližší konkurentky postupně odpadávaly. Na druhé místo se proto nakonec vyšvihla Amy Hung z Tchaj-wanu, autorka nejlepšího výkonu celého turnaje vůbec: 65 (-8). Na vítězku ztratila čtyři údery.
Phatlum si pochvalovala, že hrála svoji hru, a ta se jí dařila. Poděkovala svému bratrovi Pornpongovi, který jí dělal caddieho. „Byla to zábava, mít ho u sebe. Pomohl mi s koncentrací na hru,“ potvrdila. Sourozenec turnajové vítězky je také profesionální golfista, hraje pravidelně Asian Tour.
Další pořadí: 3. Choi, Creamer (-8), 5. Futcher, Icher (-7), 10. Recari, Ch. Kim, Pettersen (-5), 17. Tanco (-2).

Sobota – 1. kolo
Po prvním ze dvou kol jsou ve vedení Thajka Pornanong Phatlum a Francouzka Karine Icher, obě s výsledkem 66 ran (-7).  Obě zahrály jediné bogey a obě na čtyřparové jedenácté jamce. A obě se shodly, že klíčové bylo patování.
„Zpočátku byly greeny pomalé a těžko se mi četly. Po birdie na dvojce to byl samý par. Ale po dalších birdie na jamkách osm a devět se moje mašina rozjela,“ pochvalovala si Icher, jíž se líbí rovinaté a hratelné hřiště. Před týdnem skončila třetí v Mobile Bay a má formu. S tou přijela do Brazílie i Phatlum, protože 76. hráčka světového žebříčku byla na předchozí akci LPGA Tour dvanáctá a naznačila své možnosti. Zato své schopnosti vyjadřovat se v angličtině ohraničila krátkými frázemi, například že se těší na neděli a musí se soustředit na svou hru.
Další pořadí: 3. Futcher (-6), 6. Pettersen (-5), 7. Ch. Kim, Creamer (-4), 9. Tanco, Recari (-2).

Dvoukolový exhibiční turnaj pro třicet hráček hrají Christina Kim, Paula Creamer,  Suzann Pettersen a další.
Hraje počtvrté se na hřišti Itahanga GC s parem 73 a délkou 5 747 metrů.

Dotace turnaje je 720.000 dolarů, přes 13 milionů korun. Obhajuje Mariao Uribe.

Odkazy: … Hřiště Itahangá GC …   Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnajeFinanční žebříčekRolex Rankings