Hong Kong Open

15.10.2014 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Scott Hend

European Tour – Hong Kong Open, Hong Kong, čina (16. – 19.10.2014, časový posun +9 hodin)

 

Neděle – finálové kolo
Zvítězil Australan Scott Hend. Ani Marcus Fraser se neudržel v čele více jak jedno kolo. Zhoršil se o sedm ran a odsunul se na konečnou 5. pozici (-9). O vítězství bojovali v rozehrávce Australn Scott Hend s Filipíncem Angelo Que (oba -13). Rozhodlo se hned na první jamce, kde Hemd zahrál par a Que bogey.

Sobota – 3. kolo
Oslavenec Ernie se na čele turnaje dlouho nezdržel. Zhoršil se o šest úderů, třetí kolo hrál v paru. Stálo ho to vedení  a pět příček výsledkové listiny. Je na 6. místě (-8).
Vede Australan Marcus Fraser, se šesti birdie a jedním bogey ve třetím kole, 65 ran a celkové skore -10. Na druhém místě se drží Australan Scott Hend (-9).

Další pozice: 6. Jacquelin Randhawa (-8), 13. Chowrasia (-6), 24. Kapur (-4), 49. Kjeldsen (-1).

Pátek – 2. kolo
Právě pětačtyřicetiletý Ernie Els oslavil své narozeniny výkonem 65 úderů, který ho postavil do čela po druhém kole v Hongkongu (-9). Po prvním kole ztrácel dvě rány na vedoucího Randhawu, ale brzy se dostal do vedení díky čtyřem birdie na pěti jamkách. O dvě rány zpět je trojice hráčů se skore -7. Jsou to Francouz Jacquelin a Australané Hend se Smithem.

„Hrál jsem docela dobře, a 65 je to, co jsem potřeboval,“ řekl Els. „Těším se na zbytek víkendu, samozřejmě budu-li v dobré pozici,“ doplnil jihoafrický hráč. Nechci na oslavu žádný alkohol. Bude kousek koláče a odpočinek. Co s večeří, to uvidíme,“uzavřel.

Obhájce loňského vítězství Španěl Jiménez zůstal tři údery za hranicí cutu, do dalších kol nepostoupil.

Čtvrtek – 1. kolo
Vedení se ujal Ind Yoti Randhawa (-6), vede o jednu ránu před Filipíncem Angelo Quem (-5), O třetí místo (-4) se dělí sedm hráčů, mezi kterými jsou Ernie Els a Nicolas Colsarets.
Obhájce Jiménez hrál dva údery nad par a je na 103. pozici (+2). Ir Damien McGrane hrál jeden úder pod par, stačí to na 44. místo. Skot Jamie Jamieson a Dán Soren Kjeldsen přenocují na 83. místě (+1).

Před turnajem
Turnajem v Honkongu začíná asijský závěr European Tour 2014. Evropská špička hraje jamkové mistrovství v Anglii, přesto má turnaj dobré obsazení. Obhajovat bude Jiménez, hrají Colsaerts, Els,  Kjeldsen, Jamieson, které doplní plejáda asijských hráčů v čele s J.M. Singhem a Niratem .

Hřiště HongKong GC  s parem 70 měří 6 156 metrů, má relativně krátké čtyřpary a je parkového typu. Hustší porost se střídá s háji, kde jednotlivé stromy rostou několik metrů od sebe.

Turnaj má dotaci  1,3 miliony dolarů, zhruba 28 milionů českých korun . Loni zvítězil Španěl Miguel Angel Jiménez.

Odkazy: … Hong Kong Golf ClubSatelitní náhled na hřištěStránky turnaje …… Loňské zpravodajství

.