Honda LPGA Thailand

24.02.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Honda LPGA Thailand, Siam Country Club, Pattaya Old Course, Chonburi, Thajsko
(21. – 24. února, časový posun: +6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Nová superstar světového golfu Ariya Jutanugarn, o kterou se před sezonou přetahovaly sponzorské firmy, předvedla kolaps na závěrečné jamce. Celou dobu potvrzovala naděje do ní vkládané a sahala po vítězství v domácím prostředí. Své sobotní vedení mladá thajská golfistka ve finále neuhájila, přestože měla na kontě hole-in-one z dvanáctky a na osmnáctý green šla s náskokem dvou ran. Jenže na tomto pětiparu zahrála triple bogey a titul přepustila Jihokorejce Park In-bee, která v neděli zapsala 67 ran (-5) a zakončila turnaj s bilancí -12. Absolutně nejlepší byla na závěr světová jednička Tseng Ya-ni. Tchajwanka předvedla výkon 63 (-9), ale stačilo to jen na dělenou třetí pozici, kde figurují ještě další Korejka Ryu So-yeon a Američanka Stacy Lewis.
Dobře zakončily turnaj obě česky hovořící hráčky. Američanka Jessica Korda přinesla 69 ran (-3) a postoupila na dělené čtrnácté místo a Němka Sandra Gal je po závěrečném výkonu 68 (-4) na konci třetí desítky konečného pořadí.
Další pořadí: 8. Feng (-8), 12. Thompson (-6), 14. Korda, Ko, Shin (-5), 20. A. Mijazato (-3), 28. Gal (-1), 33. M. Mijazato, Creamer, Lincicome (+1), 45. Wie (+3), 68. Woods (+17).

Sobota – 3. kolo
Skvělé druhé kolo a znalost domácího prostředí zúročila Ariya Jutanugarn k tomu, aby se dostala do vedení. Umožnila jí to Američanka Stacy Lewis velkým výkyvem. Vedoucí hráčka po polovině turnaje zapsala tři bogey na závěrečných třech jamkách a po výsledku 76 (+4) klesla na druhé místo, o něž se dělí společně se Španělkou Beatriz Recari a Jihokorejkou Pak Se-ri. Všechny mají průběžné skóre -8 a ztrátu tří ran na vedoucí ženu průběžného pořadí.
Jutanugarn sice měla po double bogey na deváté jamce průběžné denní skóre +1, avšak následující série pěti birdie jí pomohla do vedení. Mohla ho mít před nedělí ještě vyšší, jenže závěr v jejím podání vypadal takto: bogey – birdie – bogey – bogey. Thajka i tak zapsala 70 ran (-2) a lepší byly v sobotu jen dvě konkurentky z nižších příček top 10 – Korejka Choi Na-yeon (67) a Číňanka Feng Šan-šan (68).
Čechoameričanka Jessica Korda se přidala k většině, která se pohybovala nad celkovým parem a po výkonu 74 (+2) klesla na dělené 19. místo.  Ještě hůře je na tom vinou zápisu 76 (+4) Sandra Gal, Němka s českými kořeny. Triple bogey  na čtyřparové sedmnáctce bylo příčinou jejího propadu na dělené 40. místo.
Další pořadí:
6. Ryu (-6), 8. Choi, Feng (-5), 13. Shin, Stanford, Thompson (-3), 19. Korda, Ko, A. Mijazato (-2), 24. Tseng, Pettersen (-1), 29. Wie (E), 34. M. Mijazato (+1), 40. Gal (+3), 70. Woods (+16).

Pátek – 2. kolo
Při všeobecném zhoršení výsledků udržela Stacy Lewis vedení, přestože hrála o šest ran hůř než v úvodním kole. Po výkonu 69 ran (-3) je na průběžné bilanci -12 a vede stále s náskokem tří úderů na druhou Thajku Ariyi Jutanugarn.
Amatérka Lydia Ko je na 9. pozici (-4), stejně jako Jessica Korda.  Další z česky hovořících hráček Sandra Gal zůstává na 25. pozici (-1).
Další pořadí:
3. Matthew (-8), 9. A. Mijazato (-4), 13. Pettersen, Thompson (-3),  25. Tseng, Shin (-1), 33. Hedwall (E), 48. Creamer (+3), 53. Gulbis (+4), 70. Ch.Woods (+12).

Čtvrtek – 1. kolo
V čele turnaje je Američanka Stacy Lewis (-9) s bohatým náskokem tří úderů na druhou Francouzku Carine Icher (-6). O třetí pozici (-5) se dělí čtveřice Piler, Mattehw, Park a Yang. Patnáctiletá amatérka Lydia Ko je na 10. pozici (-3). Česky mluvící hráčky Sandra Gal a Jessica Korda jsou na 26. (-1) a 37. místě (+1).
Další pořadí:
10. Hedwall, A. Mijazato, M. Mijazato (-3), 20. Shin (-2),  26. Gal, Kerr, Thompson, Pettersen (-1), 37. Korda (+1),  54. Tseng (+3).

Hraje se o podíly z dotace 1,5 milionu dolarů (asi 28,5 milionu korun). Dvojnásobnou vítězkou z uplynulých let je tchajwanská světová jednička Tseng Ya-ni. Konkurenci jí vytvoří vítězka z minulého týdne, Jihokorejka Shin Ji-yai, stejně jako tradiční účastnice turnajů americké série, včetně Sandry Gal a Jessiky Korda. Sponzorskou pozvánku dostala i patnáctiletá Novozélanďanka Lydia Ko, hvězda uplynulých týdnů. Hřiště s parem 72 měří 5915 metrů/6469 yardů. Jedna vodní překážka ho protíná v půli a tvoří nebezpečí těměř na polovině jamek.

Odkazy: …  Pattaya Old Course … Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje …  Loňské zpravodajství na golf.cz

.