LETAS – české hráčky ve Švédsku

17.05.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lucie Hinnerová

LET Access Series – Kristianstad Ahus Ladies PGA Open, Ahus, Švédsko
(15. – 17.5.2014, bez časového posunu)

Sobota – finálové kolo
Lucie Hinnerová došla poslední kolo s výsledkem 77 úderů. Zahrála jedno double bogey, pět bogey a jedno birdie. S celkovým skóre 76, 76, 77 (+13) obsadila 38. místo. Zvítězila Skotka Isabelle Ramsay (-2).

„S dnešní hrou nejsem moc spokojená, čekala jsem lepší výsledek. Ale již je po turnaji a já se soustředím na další, který mne čeká od středy v nedalekém Sölvesborgu. Dnes si udělám volné odpoledne a zítra zpět do práce, čeká mne cvičné kolo,“ napsal ze Švédska česká hráčka.

 

Lucie Hinnerová

Pátek – 2. kolo
Lucie Hinnerová hrála stejně jako v prvním kole 76 úderů, složených z pěti bogey a jednoho birdie.  S celkový skore +8 prošla cutem a postupuje do dalšího kola.

„Přestože dnešní výsledek byl stejný jako včerejší, tak pocitově se mi hrálo lépe. Hodně foukalo a vítr se různě točil, ze stejných pozic jsem musela hrát jiné hole, než včera. Hřešte bylo najednou úplně jiné. Zítra startuji v 9:21 a budu se snažit vylepšit své skóre co nejvíce to půjde,“ informoval hráčka ze Švédska.

Daniela Proroková nebude ráda vzpomínat ani na druhé kolo.  Začala sice nadějným berdíkem, ale hned vzápětí přišlo bogey a pak už se skorkarta plnila vysokými čísly. Na osmé jamce (par pět) zahrála devět ran a na dvanáctce (par čtyři) sedm ran.  Kolo za +14, celkem +23, to je hodně daleko za hranicí cutu, který se aktuálně pohybuje mezi sedmi a osmi údery nad parem. Proroková ve Švédsku končí.

Hinnerová a Proroková - Ahus 2014


Čtvrtek – 1. kolo
Šest bogey a dvě birdie je bilance prvního kola Lucie Hinnerové. Celkem 76 úderů (+4) a umístění na dělené 41. příčce průběžného pořadí.

Daniele Prorokové se tolik nedařilo. Po sedmi bogey a double bogey na čtyřparu narostlo její skóre na 81 (+9) a z 86. pozice je ke cutu už docela daleko. Nejlépe začala Skotka Laura Murray, jejích 70 ran (-2) je jediný výsledek pod úrovní even par.

„Dnes se mi ze začátku nehrálo úplně dobře, začala jsem hned na prvních třech jamkách  tři bogey. Potom už má hra byla vyrovnanější, ale moc mi tam nepadaly putty. Už se těším na zítra, kdy startuji odpoledne, má být hezké počasí, a já mám co zlepšovat,“ napsala z Aahusu Hinnerová.

Lucie Hinnerová

České hráčky Lucie Hinnerová a Daniela Proroková se účastní dalšího turnaje LET Access Series (LETAS) ve švédském městě Aahus. Většina přihlášených jsou domácí hráčky, účastní se také hráčky z běžného pole Letass, například Kirchmayir, Alonso, Rotmistrova, Rosssi, Friedrich  a další.

Hraje se na hřišti Östra golfového klubu Kristianstad na břehu Baltského moře nedaleko Aahusu. Hřiště má par 72 a délku 5 680 metrů z modrých ospališť.  Aahus je desetitisícové městečko v oblasti Scania na jižním pobřeží Švédska, známe především úhořími slavnostmi a zde vyráběnou vodkou Absolut.

Po dvou kolech bude cut pro 40 hráček a dělená místa.

Lucie Hinnerová bude vstupovat do turnaje z 29. místa žebříčku LETAS.  Proroková do žebříčku zatím nebodovala.

Odkazy: … Kristianstadt GCHřiště na satelitní mapěStránky turnaje … Stránky Lucie Hinnerové

.