Q-school – Hinnerová v Maroku

20.12.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lucie Hinnerová

Ladies European Tour – 2015 Lalla Aicha Tour School Final Qualifying, Marakeš, Maroko (17. – 21.12.2014, časový posun -1 hodina)

Sobota – 3. kolo
Česká hráčka Lucie Hinerová do posledního kola kvalifikace na LET 2015 neprošla. Hranice cutu se vyšplhala na +6, ale Hinnerová hrála v posledním kole dvě birdie a čtyři bogey, 74 úderů, dvě rány nad par, což na cut nestačilo. Skončila na 79. místě (+9). Na projití cutem by musela hrát nejhůře 71 úderů, tři rány prostě chyběly.

Nejlepší hráčkou kvalifikace byla Angličanka Lydia Hall (14). V neděli sehraje 64 hráček boj o 30 postupových míst do LET 2015, ale my už kvalifikaci dále sledovat nebudeme.

Smutná Lucie Hinnerová z Maroka a napsala: „Dnes jsem byla připravena dát do mé hry opravdu všechno a přinést výsledek, který mne umožní hrát i finálové kolo. Bohužel se tak nestalo. Má hra nebyla špatná, ale minula jsem pár důležitých puttů. Cut mne utekl o 3 rány, což ve čtyřkolovém turnaji není zase tolik. Nejvíce mne asi mrzí druhé kolo, které bylo číslem i pocitově nejhorší. Moc mne to mrzí, ale vím kde jsem udělala chyby a kde mám ještě rezervy na kterých musím přes zimu zapracovat,abych do příští sezóny vstoupila tou správnou nohou.“

 

Odkazy: … Samanah Golf …. Hřiště na sat. mapě … Al Maaden Golf … Hřiště na sat. mapě …  Stránky Lucie HinnerovéFacebook Lucie HinnerovéLoňské zpravodajství na Golf.cz

Lucie Hinnerová

Pátek – 3. kolo
Lucie Hinnerová bojovala. V první devítce měla ve skorkartě tři birdie, dvě bogey a jedno triple bogey. V druhé devítce byla o hodně lepší, zahrála osm parů a jedno birdie. Sečteno, dnes hrála 73 úderů, jednu ránu nad par, v součtu tří kol má skore +7 a 71. pozici. Hranice cutu mezitím vystoupila na +5, takže Hinnerové chybí dva údery. Na nápravu má už jenom zítřejší čtvrté kolo.

Jak vidí třetí kolo česká hráčka: „Má dnešní hra byla jako na horské dráze… Začalo to tím, že mému caddymu řekli, že má špatné boty, a tak nesmí na greeny. Na třetí jamce si vyměnil boty s jedním z dobrovolníků a vše bylo hned lepší, dvě birdie. Bohužel pak přišla šestá jamka, kde jsem míček poslala do vody a následně jsem si špatně dropla přesně za betonovy rantl, který ohraničoval vodu, balón byl ve hře. Tak jsem si zničila jednu hůl a na vrch přidala triple bogey. Dokázala jsem přidat ještě dvě bogey a dvě birdie. Konečně jsem začala dávat putty do birdie, což mne potěšilo a věřím, že mi puttovací forma zůstane do zítra. O cut se ještě poperu…,“ řekla Lucie Hinnerová.

Vede Angličanka Georgia Hall (-12).

Do čtvrtého kola vystartuje česká hráčka v sobotu v 10:52 našeho času ve flightu s Italkou Valvassori a Thajkou Boonraksasat.

Skorkarta Lucie Hinnerové:

 

Lucie Hinnerová

Čtvrtek – 2. kolo
Až do osmé jamky bylo všechno dobře, Hinnerová šla v paru. Na devítce však přišlo první bogey a nebylo napraveno. Skore pak vytvořil závěr, kdy Lucie vyrobila další dvě bogey a jedno double bogey na posledních čtyřech jamkách a odchází z hřiště bez jediného birde se součtem 77 ran (+5). Rázem je na celkem +6, dvě rány za předpokládanou hranicí cutu. Ta se ze včerejších +2 vyšplhala už na +4. Výsledek odsunul Hinnerovou do osmé desítky pořadí.

V čele je Angličanka Georgia Hall (-9).

„Tak dnes nebyl můj nejlepší den, hlavně ten závěr. Poslední čtyři jamky mne potrápily, hlavně 17. jamka. Tady jsem zahrála míček do bunkru, který jsem pak musela na dvakrát vyhrávat, protože byl ve vajíčku u hrany. Ale nejvíce mne asi mrzí, že mi tam nespadlo ani jedno birdie a že těch šanci bylo opravdu dost. Zítra hraji na hřišti Al Maaden budu se snažit donést takové číslo, které mne vrátí zpět do hry,“ posteskla si  Hinnerová.

V pátek startuje Hinnerová v 10:25 našeho času ve flightu s Italkou Valvassori a Indkou Mehra.

 

Lucie Hinnerová

Středa – 1. kolo
Dvě bogey a jedno birdie, celkem 73 ran, což je na hřišti Al Maaden skore +1, má po prvním kole zapsáno česká hráčka Lucie Hinnerová. Zařadila se na  42. místo úvodního kola.

„S prvním kolem jsem celkem spokojená,“ pochvaluje si Hinnerová. „Dneska mi šly rány do greenu, kde jsem si vytvořila několik birdie šancí, ale bohužel jsem dokázala využít jen jednu a to na poslední jamce. Mrzí mne to, ale birdie do klubovny potěší,“ pokračuje. „Na zlepšení puttingu jsem pracovala po hře, protože zítra mne čeká hřiště Samanah, kde jsou opravdu těžké greeny, “ uzavřela česká hráčka.

Aktuálně je hranice cutu na hodnotě +2, takže česká hráčka vystoupila na první stupínek k projití cutem, kterým po čtyřech kolech projde 60 hráček.

Lídrem v klubovně je Angličanka Georgia Hall (-5).

 

Lucie Hinnerová

Pondělí – dva dny před turnajem
Lucie Hinnerová je na místě a již v plném tréninku.“ Mám již za sebou cvičné kola na obou hřištích,“ informuje z Marakeše česká hráčka. „Hřiště Al Maaden se mi líbí o trošku více než hřiště Samanah. Samanah má opravdu členité greeny a pro mne jsou těžko čitelné, je taky poměrně dlouhé. Obě hřiště jsou celkem podmáčené, a tak míčky nemají žádný doběh. Letos mne překvapila rychlost greenu, jsou o dost pomalejší než loni a také než v Rabatu,“ doplnila Hinnerová. A co počasí? „Obě cvičná kola jsem odehrála ve velmi zajímavém počasí. Zima, teplota vzduchu okolo 10 stupňů, studený vítr, přeháňky a občas vysvitlo sluníčko. Ve dnech konání turnaje, ale hlásí úplně jiné počasí, takže podmínky na hřišti budou úplně jiné. Zítra mne už čeká jen trénink a pak odpočinek před prvním kolem.“ uzavřela česká profesionálka.

První a druhé kolo půjde Lucie Hinnerová z jedničky odpaliště ve flightu se Skotkou Heather Macrae  a kolumbijskou amatérkou Annou Christinou Kindgren. Ve středu vyrazí v 10:03 a ve čtvrtek v 12:58 našeho času.

 

Lucie Hinnerová

Před turnajem
Česká profesionálka Lucie Hinnerová bude stejně jako loni bojovat v pětikolové závěrečné kvalifikaci o jednu z třiceti karet na LET 2015.  Na hřištích Samanah a Al Maaden se odehrají střídavě čtyři kola, po kterých bude proveden cut pro 60 hráček. Ty budou v posledním pátém kole hrát na hřišti Samanah o třicet karet statutu 8a, který zaručuje účast na většině turnajů programu LET 2015.

Ve startovním poli jsou hráčky, které se sem dostaly přímo, lépe řečeno, které sem spadly díky slabším výsledků v sezóně, hráčky z tří předkvalifikací hraných v Maroku a v Číně a  hráčky z 6. až 20. místa konečného žebříčku LETAccess. Na start se spolu postaví hráčky LET a kvalifikantky Alonso, Andre, Bourdy, Nicolet, O´Neil, Rossi,Whitaker, Cowan, Garcia, Kirchmayir, Popov, Rominger, Zuel.

Loni zde Hinnerová hrála jako na horské dráze. Zahrála 69, ale i 80 ran a skončila na 82. místě, daleko za postupovými pozicemi. Hinnerová nebude v Maroku jedinou českou reprezentantkou. Ředitelem Final Stage je Čech Michael Jon.

Hřiště Samanah nakreslil Jack Nicklaus. Má par 72 a délku 6 800 metrů ze žlutých odpališť. Hřiště Al Maaden má par 72 a délku 6 249 metrů ze žlutých odpališť.


Odkazy
: … Samanah Golf …. Hřiště na sat. mapěAl Maaden GolfHřiště na sat. mapě …  Stránky Lucie Hinnerové Facebook Lucie HinnerovéLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

.