Tři Češky v Maroku

08.12.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Češky na kvalifikaci v Maroku

Neděle – poslední kolo
PreQ B:
Lucie Hinnerová  hrála v posledním kole  80 ran a skončila na děleném 21. místě. Daniela Proroková hrála v posledním kole 76 úderů a umístila se na konečné 35. pozici.

PreQ C: Šideri Váňová došla poslední kolo za 79 ran a skončila 37. místě.

Ze skupiny B postupuje do konečné kvalifikace v Marrákeši 23 hráček včetně Lucie Hinnerové. Ze skupiny C postupuje 14 hráček. Daniela Proroková a Šideri Váňová nepostoupily.
Finálová kvalifikace se koná v Marrákeši 14. – 18. prosince na hřištích  Samanah a Al Maden. Hráčky absolvují pět kol, čtyři střídavě na obou hřištích. Po cutu pro 60 hráček a dělená místa se poslední kolo odehraje na hřišti Samanah. Nejlepších 30 hráček dostane statut 8a, který zaručuje hru na většině turnajů LET programu 2014.
V Marakeši bud opět působit Čech Michael Jon, tentokrát ve funkci hlavního rozhodčího.

 

Sobota – 3. kolo
PreQ B: Lucie Hinnerová se blíží postupu do kvalifikace.  Ve třetím kole hrála 77 úderů a posunula se na 14. místo (+14). Daniela Proroková se zlepšila o šest úderů a je na 42. místě (+30).
PreQ C:Šideri Váňová zůstává na 31. pozici se skore +28. Dnes hrála +8.

 

Pátek – 2. kolo
PreQ B: Lucie Hinnerová dnes hrála 76  úderů a posunula do kýžené postupové dvacítky na 15. místo ( +11). Daniela Proroková se opět nedostala pod 80 úderů a se skore +25 je na 49. místě.
PreQ C: Ani Šideri Váňová nemůže pomýšlet na postup. Skore +20 jí po dvou kolech řadí na 31. pozici. V méně obsazené skupině C bude počet postupujících určitě nižší.

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole je kvalifikace B je Lucie Hinnerová na 25. místě (+7) a Daniela Proroková na 48. místě (+14). Vede Angličanka Kiran Natharu (-1). V kvalifikaci C je Šideri Váňová na 25. místě (+9). Zde vede Finka Krista Baker (+1).

České profesionálky Lucie Hinnerová a Daniela Proroková se v marockém Rabatu účastní předkvalifikace B o účast na příštím ročníku Ladies European Tour. Profesionálka Šideri Váňová hraje ve stejný čas předkvalifikaci C, ve stejném areálu na jiném hřišti. Váňové kedí Edita Urbanová. Hinnerová, Proroková i Váňová se v listopadu účastnily turnaje LET Access Series na Krétě, kde neprošly cutem. Proroková byla minulý víkend úspěšná v Turecku na turnaji LET Access Mineks Ladies, kde obsadila osmou příčku. České hráčky nebudou v Maroku samy, jako turnajový ředitel předkvalifikace C tam působí Michael Jon.

Na snímku vlevo Edita Urbanová, Šideri Váňová, Lucie Hinnerová a Daniela Proroková

„Byl jsem poctěn (a jsem na to velmi hrdý) tím, že poté, co jsem pracoval na PreQ A jako hlavní rozhodčí pod Rachel Bell, řídím Prequalifier C z pozice ředitele turnaje. Mám trošku nervy, ale ono to zatím všechno běží jak má  a není to žádný stres.  Pikantní je, že mám v týmu například Alana Holmese, bývalého Předsedu Rules commitee R&A, který mě a Jirku Kubelíka zkoušel při naší návštěvě St Andrews  v roce 2007. V Marrakéši budu dělat hlavního rozhodčího řediteli Stephenovi Cavanaghovi, který dvakrát řídil jako rozhodčí turnaj na Casa Serena,“ informuje z Rabatu český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

V resortu Royal Golf Dar Es Salam na hřištích Red a Blue Course  probíhá dva ze tří kvalifikačních turnajů. Z každého turnaje postoupí zatím neurčené procento hráček v konečném součtu šedesáti do finálové pětikolové kvalifikace. Ta se odehraje 14. až 18. prosince střídavě na marockých hřištích Samanah  a Al Maaden. Nejlepším třiceti hráčkám bude nabídnuta kvalifikace 8a, která zaručuje hru na většině turnajů LET programu 2014.

Odkazy … Royal Golf Dar Es SalamHřiště na satelitní mapě ...  Stránky Lucie Hinnerové

 

.