Hero World Challenge 2014

06.12.2014 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Jordan Spieth

Hero World Challenge,Windermeere,  Florida, USA (4. – 7.12.2014 – časový posun – 6 hodin)

Neděle – poslední kolo
Deset ran naložil Jordan Spieth druhému v pořadí Henriku Stesonovi. Mladý Američan vyhrál ve velkém stylu a jeho -26 je skore čtyř kol, které se zapíše do historie. Druhý skončil Švéd Henrik Stenson s výsledkem -16, o třetí místo (-15) se podělí Američané Patrick Reed a Keagan Bradley. Tiger Woods dělí poslední místo (E).

 

Konečné pořadí:

Video – přehled finálového kola:

Odkazy: Isleworth GCCHřiště na satelitní mapě Stránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

Sobota – 3. kolo
Vedoucí hráč Jordan Spieth zahrál ve třetím kole fantastických 63 úderů, devět ran pod par a upevnil svoje vedení (-20) na téměř jisté vítězství. Na druhého Keagana Bradleyho (-13) má náskok  bezpečných sedmi ran. Tiger Woods je nadále na konci výsledkové listiny a jako jediný nemá celkové skore pod par.

Pořadí po 3. kole:

 

Pátek – 2. kolo
Jordan Spieth pevně drží vedení. Svůj výkon stále zlepšuje. Dnes přerušil pro tmu na 17. jamce. Do té doby zahrál sedm birdie, jedno double bogey a je pět úderů pod parem. V sobotu ráno bude dohrávat poslední jamku spolu se Stevem Strickerem. Ostatních šestnáct hráčů má plný počet jamek.

Také Henrik Stenson se drží na druhém místě , dnes hrál pouze o ránu více. Celkové skore má -9. O třetí pozici (-8) se dělí Američan Patrick Reed s rekordním skore 63 ran a Angličan Justin Rose.

Tiger Woods se dnes zlepšil o sem ran, přesto zůstává na posledním místě.

Pořadí pro druhém kole (Spieth a Stricker dohrají 18. jamku)

 

Čtvrtek – 1. kolo
Jedenáct ran dělí vedoucího Jordana Spiethe na první pozci (-6) od Tigera Woodse na posledním, 18. místě (+5). Zatímco Spieth nasázel sedm berdíků a jediné bogey, jsou ve Woodsově skorkatrtě jednou double bogey, čtyři bogey a jediný berdík.

Pořadí po prvním kole:

Před turnajem
Hero World Challenge (loni ještě Northwestern Mutual World Challenge) je turnaj pořádaný Tigerem Woodsem pro 18  hráčů, ve prospěch jeho nadace. Šestnáctá edice se hraje na hřišti Isleworth. Tiger se na hřišti objeví po třech měsících s vyléčenými zády a novým švihem. Jeho nový švih můžete porovnat s loňským na následujícím videu.

Do Isleworthu pozval Tiger Woods k sobě 17 hráčů, do celkového počtu 18. Hrát budou  Woods, Watson, Fowler, Spieth, Reed, Stenson, Rose, Johnson, Mahan, McDowell, Stricker, Kuchar, Horschell, Matsuyama, Bradley, Kirk, Walker, Day.

Dotace turnaje 3,5 milionu dolarů, zhruba 78 milionů českých korun. Loni zvítězil Zach Johnson.

Video – změna švihu Tigera Woodse

 

Odkazy: Isleworth GCCHřiště na satelitní mapě Stránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

.