Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Heritage se v roce 2011 bude konat!

06.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

HeritageŘeditel turnaje, Steve Wilmot, potvrdil, že se v roce 2011 Heritage bude konat, ať už se sponzorem, nebo bez něj.  Turnaj se tedy uskuteční na hřišti Harbor Town Golf Links, i když se nenajde sponzor, který by vystřídal společnost Verizon.

Wilmot prohlásil, že organizátoři turnaje byli na tento případ připraveni a mají k uspořádání turnaje dostatek svých finančních prostředků. A rezolutně odmítá jakékoliv pochybnosti o konání události.

Heritage se hraje na hřišti architekta Peta Dye s ikonickým majákem a cukrovou třtinou v pozadí osmnáctého greenu. Z události, která se koná od roku 1987, se postupem času stala jarní tradice, stejně tak, jako Masters, které ho předchází.

Zatím jediný zádrhel kolem turnaje nastal v roce 2002 a 2003, kdy bankrot problémové společnosti Worldcom vyslal organizátory žebrat o sponzorství. Nakonec s Heritage podepsala smlouvu společnost MCI a pokračovala v podporování turnaje i poté, co ho získala Verizon v roce 2006. Nicméně minulé září Verizon oznámila, že chce své působení na PGA rozložit na několik událostí.

Wilmot je v častém kontaktu s vedením PGA Tour a hledá spolupráci. Organizátoři by podle jeho slov potřebovali od hlavního sponzora 8 miliónů dolarů, zhruba 151 miliónů korun. Mimo Verizon se turnaj také musí vypořádat ještě s končícími smlouvami s PGA Tour a Sea Pines Resortem. Wilmont ale pevně věří v jejich obnovení.

“Situace je dnes ekonomicky velmi nejistá, děláme, co je v našich silách, abychom náhradu našli,” řekl Rick Reichel, tajemník Heritage Classic Foundation.

Organizátoři byli také příjemně překvapeni tím, že i hráči jsou odhodláni turnaj udržet na programu Tour.

Pro profesionály je totiž Heritage něco, jako anti-Augusta, kde čistá síla není překážkou. Namísto každodenního stresu na Masters,  panuje na hřišti  Harbour Town příjemná a přátelská atmosféra.

Můžete zde potkat Ernieho Else s rodinou, jak se jen tak projíždí na kolech, nebo jiné hráče, kteří si před startem vyrazí na ryby, či tenis.

Organizátoři plánují zopakovat výzkum, který již v roce 2005 ukázal, že turnaj pomohl regionu každý rok získat 84 miliónů dolarů.Wilmot obdržel potvrzení od státních organizací, že budou spolupracovat na udržení největší a nejtrvalejší události v Jižní Karolíně, které se každoročně zúčastní okolo 130,000 návštěvníků.

Týmy dobrovolníků z Heritage se také daly do hledání možností, jak turnaji pomoci. Podle Wilmonta je dnes bohužel velice složitá doba, ale o konání turnaje nepochybuje.

Stránky turnaje

 

Aneta75P

Aneta Zárubová