Harrington má pochopení pro McIlroyovo dilema

13.01.2013 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tím, že Rory McIlroy pochází ze Severního Irska, má unikátní možnost výběru, co se týče olympijských her v roce 2016. Může si vybrat, jestli bude v Riu de Janeiro soutěžit pod irskou vlajkou, nebo v barvách Velké Británie. Jenže on nedávno přiznal, že se neumí rozhodnout.

Další irský hráč Pádraig Harrington o McIlroyově olympijském dilematu promluvil na tiskové konferenci u příležitosti turnaje Volvo Golf Championship tento týden. „Cítím k němu velké sympatie jakožto k Irovi, ale ještě větší sympatie jakožto ke sportovci,“ poznamenal trojnásobný držitel titulů major. Podle Harringtona by žádný sportovec neměl být nucen k tomu, aby dělal takováto rozhodnutí. „Upřímně si myslím, že ve třiadvaceti letech by se ho na tuto otázku neměl nikdo ptát, je příliš mladý,“ dodal Harrington.

Poté, co se McIlroy nejprve snažil vyhnout otázkám, za koho bude hrát na olympijských hrách v roce 2016, promluvil o tématu v nedávném dokumentárním pořadu od BBC. V něm uvedl, že než aby zklamal své fanoušky z Velké Británie nebo Irska, radši by hry úplně vyškrtl ze svého kalendáře.

Harrington se ale v zápětí ozval, že McIlroyova nepřítomnost na OH by mohla ohrozit šance golfu na to se stát stabilní disciplínou v programu olympiád. „Pro golf je důležité, aby tam hrál právě on. Je to přece jen číslo jedna, měli bychom do toho jakožto golfisté dát všechno,“ poznamenal na závěr McIlroyův starší kolega.

 

 

Aneta Zárubová