Harmon vyádřil obavy o Tigerovu kariéru

15.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Bývalý trenér Tigera Woodse, Butch Harmon, zveřejnil své obavy o budoucnost někdejší světové jedničky poté, co ho zranění donutilo odstoupit z prvního kola turnaje Players Championship konající se na hřišti Sawgrass.

Harmon si myslí, že nad Tigerovou budoucností visí velký otazník, hlavně poté, co čtrnáctinásobný vítěz majorů musel ukončit první kolo po počátečních devíti jamkách, na kterých zahrál šest ran nad par, což zahrnovalo i jedno triple-bogey na čtvrté jamce s parem čtyři.

„Myslím si, že jeho celá budoucnost je vzhůru nohami. Znamená to, že potřebuje další operaci? Pokud ano, kdo ví, co se stane,” řekl Harmon reportérům.

Po svém předčasném odstoupení z turnaje Woods uvedl, že se ještě ten den ráno cítil dobře, ale pak se vše postupně zhoršovalo. Začalo mě bolet nejprve koleno, pak se přidaly i achillovka a šílené křeče v lýtku.“

Kariéra pětatřicetiletého hráče byla již v minulosti přerušena čtyřmi operacemi kolene a turnaj Players Championship byl Woodsovým prvním turnajem od jeho zranění kolene během těžkého úderu ve třetím kole dubnového Masters.

Woods byl donucen odstoupit z Wells Fargo Championship začátkem května a tak jeho poslední zranění způsobilo obavy o jeho kariéru, která za posledních osmnáct měsíců nezaznamenala žádné vítězství a žádný major za poslední tři roky.

Woodsovo odstoupení připomíná jeho příběh z minulého Players Championship, kde se o Tigerův konec postaralo krční zranění na sedmé jamce finálního kola.

Nyní má přibližně měsíc na to, aby se uzdravil do začátku U.S. Open. Lékaři ale zpochybňují, že by se mohl do té doby vyléčit.


Aneta Zárubová