Hank Haney napsal knihu o spolupráci s Woodsem

11.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Hank Haney s Tigerem spolupracoval po více než šest let a právě o této době se rozhodl publikovat svou novou knihu. Čas s Woodsem strávil od dob, kdy vyhrál skoro polovinu všech svých turnajů až ke skandálu, který vedl k tomu odkladu jeho honby za vítězstvím.

Z jeho úst poté nezazněly žádné informace ke vztahu s golfovou hvězdou, nevyjadřoval se veřejně, až nyní. Kniha pod názvem The Big Miss (Velký zásah vedle) se na pulty dostane brzy z jara. Haney věří, že se lidem bude líbit a že o ni bude velký zájem. „Často se mě lidé ptají na to, jaké to bylo s ním spolupracovat. Někdy jsem se cítil, jako bych měl tu nejlepší vstupenku na divadlo o golfové historii,“řekl Haney. Jeho kniha je chronologická a zachytila čím Haney s Woodsem prošli, s čím se pral, jak učil a další zajímavé poznatky. Pro čtenáře bude určitě zajímavá.

Haney s Woodsem začal spolupracovat na turnaji Bay Hill Invitational v roce 2004, rozešli se měsíc po Masters v roce 2010, na kterém se Woods vrátil zpět ke golfu poté, co byl procházel krizí kvůli svému skandálu. Mnoho z lidí, kteří s Woodsem spolupracovali, podepsali smlouvu o mlčenlivosti, Haney tak ale neučinil. Rozhodně ale knihou nemínil kohokoliv pomlouvat, odhalovat, nebo ovlivňovat.

Mark Steinberg, Woodsův agent ze společnosti Excel Sports Management, řekl, že o knize věděl a Woods také, ale že ani jeden z nich nemají žádné připomínky, či komentáře.

Na otázku, jestli se bude kniha Woodsovi líbit, Haney odpověděl: „Myslím si, že pokud si ji přečte, nebude to něco, co by mu vadilo, ale těžko říct. Myslím si, že je kniha férová a upřímná, což je t, oč jsem usiloval. Pro Tigera jsem pracoval 6 let, 110 dní z roku jsem s ním trávil a zůstával v jeho domě po více než měsíc každý rok, při takové intenzitě máte hodně postřehů.“

Kniha vyjde v USA a v Kanadě pravděpodobně 27. března, jeden týden před Masters. Dále se na ní podílel golfový reportér Golf Digest, Jaime Diaz, který se úzce znal, jak s Woodsem, tak s jeho otcem.

Jméno knihy vzbuzuje otázky. Autoři se shodují, že tím chtěli naznačit golfovou hantýrku a Haney také pocítil zmařenou šanci tím, že se s ním Tiger rozešel. Během jejich spolupráce vyhrál Woods celkem devětadvacetkrát, včetně šesti majorů, také se oženil, měl dvě děti a zemřel mu otec. Dá se tedy říci, že toho spolu zažili opravdu hodně.

Haney také prohlásil, že kniha se nevěnuje Tigerovým skandálům, o jeho záletech prý nevěděl. Celkově to pro něj ale byla úžasná zkušenost.


Aneta Zárubová