Hahn se chystá k obhajobě na Northern Open

18.02.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

220x75PGA Tour – Northern Trust Open – hřiště Riviera CC, Pacific Palisades, Kalifornie, USA • Datum: 18.-21. února 2016. Dotace: 6,8 milionu dolarů. Pro vítěze: 1,224 milionu dolarů FedExCup Body: 500 northerntrustopen.com

James Hahn

James Hahn

Ve čtvrtek 18. února startuje Northern Trust Open – čtvrtý nejdéle se hrající turnaj na PGA Tour. A letošní event bude ještě o něco speciálnější – bude se hrát jubilejní 90. ročník.

Natěšený a připravený k boji už je nepochybně vítěz z loňského roku James Hahn. Tohoto Jihokorejce si totiž před dvěma týdny na turnaji Waste Management Phoenix Open fanoušci pletli s jiným hráčem.

„Všichni na mě křičeli: hodně štěstí, Danny Lee! A já jsem si říkal: Oni nevědí, kdo já jsem…nikdy se mi nic podobného nestalo, ale rozhodně mě to motivovalo k tomu přijet sem a znovu vyhrát!. Ale jsem trochu nervózní, je to pro mě nová zkušenost“, říká Hahn, pro něhož to loni bylo vůbec první vítězství na PGA Tour, a teď se chystá na vůbec první obhajobu titulu.

Čtyřiatřicetiletému hráči patří aktuálně 46. místo v žebříčku FedEx Cupu. V sezóně 2015/2016 se prozatím účastnil 7 turnajů – šestkrát prošel cutem, a jednou skončil v top ten. Loni byl v top ten dvakrát, ž čehož jednou samozřejmě po vítězství v playoff nad Dustinem Johnsonnem a Paulem Caseym zde na hřišti Riviera.

A kteří hráči budou chtít cestu za titulem Hahnovi překazit?

Jordan Spieth tady bude hrát již počtvrté – jezdí sem pravidelně od roku 2012, kdy byl ještě studentem prvního ročníku na univerzitě v Texasu. V roce 2014 tu obsadil T2, a loni T4. Útočit na vítězství bude chtít i Paul Casey, který tu startoval celkem 4x, a nejlépe skončil po prohraném playoff T2 v roce 2015, nebo Dustin Johnson, kterému tady loni i předloni jen těsně uniklo vítězství.

Hikeki Matsuyama je po trofeji z Waste Management Phoenix Open, kterou v playoff urval pro sebe nad Rickiem Fowlerem, určitě také lačný po vítězství. Druhou trofej z Northern Trust Open bude chtít získat i Bill Haas, který tu zvítězil v roce 2012 nebo Bubba Watson, vítěz z roku 2014. Budeme se těšit, co tady předvede Rory McIlroy, pro něhož to bude vůbec první start na tomto turnaji, nebo Justin Rose, osmý hráč FedEx Cupu, který zde nejlépe skončil T9 v roce 2011.

Počet přečtení: 385
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

PR
Reklama
TOPlist