Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Gordan Brixi čtvrtý na The Junior Open

19.07.2018 | Petr Halaburda - ČGF | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
BrixiGordan1292

Gordan Brixi

 Nejlepší výsledek v historii českých startů na The Junior Open zaznamenal na hřišti Eden Course v St Andrews (par 70) golfista Gordan Brixi, který obsadil konečné čtvrté místo a ve třetím kole navíc zaznamenal nejlepší výsledek turnaje (64). Karolína Krásová obsadila dělenou 73. příčku.

V turnaji pořádaném každé dva roky startují vždy dva hráči z jedné země nominovaní národními federacemi a asociacemi. Odměnou hráčům není pouze start v turnaji samotném, ale také následný divácký zážitek během legendárního The Open Championship. Letos hráče navíc přišel před startem podpořit na slavnostní zahájení obhájce trofeje Jordan Spieth.

Karolína Krásová

Karolína Krásová

Již během minulých ročníků čeští zástupci procházeli cutem do finálového třetího kola, ale tak vysoko v konečném pořadí ještě nefiguroval žádný z nich. Gordan Brixi v úvodních dvou kolech zahrál vždy 72 ran a měl na dosah elitní desítku. Ve finálovém kole pak předvedl skórovací jízdu a díky osmi birdie při dvou bogey zahrál 64 ran (-6) a posunul se až těsně pod stupně vítězů.