Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Grandfinále Faldo Series v Lough Erne

14.09.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Barbora Baková, Dalibor Hudák, Ondřej Lieser a Marie Luňáčková se jako čeští vítězové zúčastnili Grandfinále Faldo Series v severoirském  Lough Erne. Výpravu doprovázel ředitel české části Faldo Series Zdeněk Jehlička.
Tříkolový turnaj světového finále mládeže  vyhrál  Angličan Gavin Samuels (+6) před dvojicí krajanů Cameronem Longem a Adamem Andrewsem (oba +11). Absolutní dívčí vítězkou Angličanka Brogan Townend (+14).

Z českých hráčů se v absolutním pořadí nejlépe umístil Ondřej Lieser na 26. místě (+22), z hráček Barbora Baková  na 40. místě (+29). David Štrouf a Marie Luňáčková skončil na společném  44. místě (+32), Dalibor Hudák na 67. místě (+49).

V kategorii Chlapci do 21 let zvítězil Gavin Samuel (+6).Ondřej Lieser skončil na 11. místě (+22)
V kategorii Chlapci do 18 let zvítězil Ir Gavin Moyhan (+13),  náš David Štrouf  skončil na 9. místě (+32) 
V kategorii  Chlapci do 16 let zvítězil Angličan Cameron Long (+11). V této kategorii měl hrát Šimon Zach.
V kategorii Dívky do 21 let zvítězila Angličanka Brogan Townned (+14), naše Barbora Baková skončila na 8. místě (+29).
V kategorii Dívky do  16 let zvítězila Slovenka Natália Hečková (+16), naše Marie Luňáčková skončila na 8. místě (+32).

Součástí turnaje byla i klinika s trojnásobným vítězem Faldo Series a vítězem US Open Rorym McIlroyem a Sirem Nickem Faldem. Rory Mc Ilroy předvedl na požádání několik ran, které dokázaly, že je opravdovým šampionem. Na následném semináři se Sirem Nickem Faldem se hráči dozvěděli o důležitosti mentální přípravy a stylu tréninku, kerý Nicka Falda dovedl k jedenácti účastem v Ryder Cupu a šesti vítězstvím na turnaji kategorie Major.

O Faldo Series
Faldo Series byla založena v roce 1996 a k dnešnímu dni se v pětadvaceti zemích po celém světě odehrává na 35 různých kvalifikací. Celkově se turnajů za minulý rok zúčastnilo více než 5 000 hráčů. Mez nejslavnější vítěze z minulosti patří např. Rory McIlroy, Nick Dougherty, Oliver Fischer – letošní vítěz Czech Open a současná ženská světová jednička Yani Tseng. Licenci pro Českou republiku vlastní společnost CZ Golf.

Odkazy: … České Faldoseries v Telči ….  Výsledky GrandfinaleStránky Faldo Series