Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Goydos míří nízko, zahrál neuvěřitelných 59 ran

10.07.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Goydos je nyní „pan  59″. Ve čtvrtečním kole John Deere Classic na TPC Deere Run pod 60 ran. Šestačtyřicetiletý Goydos byl sám ze svého výsledku, jak jinak než nadšen. Stal se již čtvrtým hráčem, kterému se na turnaji PGA Tour podařilo neskutečných 59 ran zahrát. Před ním měli takové štěstí jen Al Geiberger v roce1977, Chip Beck v roce 1991 a v roce1999 David Duval. Goydos měl na druhé devítce osm birdie, minul jen jednu fairway a dva greeny, jinak šel v regulaci.

Goydos je dvojnásobným vítězem na PGA Tour a mnoho diváků si získal díky svému originálnímu humoru. Stejný humor ukázal, i když se ho reportéři ptali, na co při čtvrtečním kole myslel. Trefně odvětil, že, jak je vidět, tak nemyslel. „Pokud bych totiž při hře přemýšlel, zahrál bych jistě takových 74, 75 ran.

Goydos si své historické kolo perfektně načasoval. Podle svých slov, nebyl v poslední době příliš ve formě a tento výkon by ho mohl trochu povzbudit. Hráč přiznal, že mu pomohlo i jedno ze specifických pravidel, které na  John Deere Classic platí, kvůli vlhkým podmínkám. Svůj míček si totiž mohl očistit a znovu umístit.  

 Hřiště s parem 71 na TPC Deere Run je dlouhé 6646 metrů a Goydos měl ve čtvrtek pouze 22 patů, včetně svého posledního, s kterými se stal po prvním golfistou po 11 letech, který zahrál 59 ran.

Goydos se přiznal, že ještě nikdy nebyl při patování tak nervózní, zároveň ale řekl, že výhra turnaje je pro něj daleko důležitější, než úžasné číslo z prvního kola.“Jsem tu, abych turnaj vyhrál“, řekl sebevědomě.


 Aneta Zárubová
 foto Isifa