Golfová tragédie v rybníce

08.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Některá zaměstnání vztahující se ke golfu můžou být opravdu riskantní, přesvědčil se o tom i bývalý americký voják. Tragická zpráva přišla z okolí Tampy na Floridě. Válečný veterán z Iráku, kterému byl dokonce udělen Řád fialového srdce Americké armády, zemřel, když se potápěl při výlovu golfových míčků. Událost se stala na golfovém hřišti Sherman Hills Golf Club v Brownsville.

Minulý týden se vyšetřovatelům podařilo odhalit tělo potápěče, který byl jeden den nezvěstný. Muž hledal v rybníce na golfovém hřišti míčky, byla to jeho druhá profese, pomocí které si přivydělával. Byl nezvěstný od doby, kdy pracovníci na hřišti objevili jeho prázdné auto zaparkované hned vedle jezera. Na jeho nalezení policie použila i speciální helikoptéru se zařízením, které dokáže prohledat okolní špinavé vody.

Třiačtyřicetiletý David Voiles sloužil v Národní gardě Tenessee, také obdržel Řád fialového srdce, když přežil útok improvizovaných výbušných zařízení v Iráku. Policie se původně domnívala, že muže zabili aligátoři, ale vyšetřování případu odhalilo, že se pravděpodobně utopil sám. Voiles totiž při svých výpravách za míčky aligátory často fotil a setkat se s nimi na Floridě není zas až takový problém, jak jistě potvrdí všichni, kdo si zde zahráli golf.

Místní potápěčské týmy jeho tělo objevili až minulé úterý zachyceného dva metry pod hladinou. Hloubka jezera se odhaduje na dva až čtyři metry. Úřady se domnívají, že se poškodil jeho dýchací přístroj a muž zemřel na následky nedostatku kyslíku.


Aneta Zárubová