Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golfista se propadl do země

13.03.2013 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

V Illinois se minulý týden propadla země přímo na golfovém hřišti. Půdu pod nohama ztratil golfista Mark Mihal na fairwayi v Annbriar Golf Club u Waterloo.

Třiačtyřicetiletý finančník si nemohl vynachválit, jaké měl štěstí, že nehodu přežil. Z pětimetrové jámy v zemi na čtrnácté jamce hřiště vyvázl pouze s poraněným ramenem. Přátelé Mihala vytáhli ven až po dvaceti minutách pomocí lana. Tato zkušenost ho ale velice vyděsila. Hlavně po nedávné zprávě o muži, který zemřel v podobné propadlině na Floridě, a jeho tělo dosud nebylo nalezeno.

„Měl jsem veliké štěstí, že jsem z celé situace vyvázl jen s vykloubeným ramenem. Ani jsem nevěděl, do čeho narazím, bylo to bláznivé, šokující a pád byl zdánlivě nekonečný,“ vysvětluje Mihal. Jeho přátelé ho sice zmizet neviděli, ale zjistili, že najednou nikde není. Nakonec ho našli podle křiku.

V Illinois podobné věci nejsou výjimečné, především kvůli starým dolům v oblasti, ale v Mihalově případě se jednalo o vápenec, který rozpustily kyselé deště a tající sníh. Na hřišti tak mají o jednu větší jamku více.

Aneta Zárubová