Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golf v zahraničí (8. – 12.6.2011)

13.06.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – FedEx St. Jude Classic, TPC Southwind, Memphis, USA
European Tour – BMW Italian Open , Royal Park I Roveri, Itálie
Ladies PGA Tour – State Farm Classic, Panther Creek Country Club, Springfield, USA
EPD Tour – Land Fleesensee Classic, Golf&Country Club Fleesensee, Německo


PGA Tour – FedEx St. Jude Classic, TPC Southwind, Memphis, USA (9. – 12.6.2011, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Závěr turnaje se velmi brzy omezil na souboj dvou mužů. Nikdo třetí nemohl ohrozit duelanty, kteří v dramatickém finiši kola museli absolvovat play-off. Vítězně z rozehrávky vyšel Američan Harrison Frazar, jenž na třetí přidané jamce poaril Švéda Roberta Karlssona.  V součtu čtyř kol oba dosáhli skóre 13 ran pod par, zbytek startovního pole výrazně zaostal.

Další pořadí: 3. Villegas, Imada, Howell III, Herron, Goosen (-8), 11. Westwood (-6), 25. Byrd (-2), 32. Z. Johnson, Vegas (-1), 38. Daly (E), 52. Harrington (+2).

 

Sobota – 3. kolo
Ve vedení se udržel Robert Karlsson. Přidal další dvě rány do mínusu a před finálovým kolem má skóre -11. „Tu a tam uděláte chybu, ale já jsem velice spokojený s tím, jak jsem tady zatím zahrál. Ale kdybych v neděli zahrál třeba 80 ran, skončil bych padesátý,“ uvědomuje ji Švéd.

O jednu ránu zpět druhý je Američan Harrison Frazar. „Jsem v posledním flightu a na takovou věc se moc těším,“ usmíval se devětatřicetiletý hráč, jenž se tak vysoko dostal díky nejlepšímu výkonu dne: 64 (-6). Přesně takový zahrál ještě Jihoafričan Retief Goosen a je čtvrtý (-7) o jeden úder za třetím Johnem Merrickem.

To, že se sobotě říká moving day na důkaz toho, že pořadí se často výrazně mění, dokládá i pohyb opačným směrem výsledkovou listinou. O deset míst na dělené dvanácté klesl Colt Knost a dokonce o třiadvacet na dělené třicáté David Mathis.

Další pořadí: 16. Byrd (-3), 22. Westwood, Villegas, Vegas (-2), 44. Z. Johnson (+1), 57. Daly (+3), 64. Harrington (+4).


Pátek – 2. kolo
Vypadá to, že Robert Karlsson se rozvzpomněl nejen na staré dobré časy, kdy čněl svými bezmála dvěma metry osobní výšky jako hrozba všem favoritům, ale také na loňský rok, kdy na stejném turnaji sahal po vítězství, jenže mu je v rozehrávce vzal mistr nad mistry Lee Westwood. „Vlastně nevím, co k tomu říct. Hrál jsem opravdu dobře, zahrál jsem několik skvělých želez, tohle hřiště mám opravdu rád,“ komentoval svůj výkon Švéd.

Karlsson po polovině programu vede a vede o dost. Má skóre devět ran pod par a ti, co se dělí o druhé místo v průběžném pořadí, tedy Američané Cold Knost a Keegan Bradley, mají za evropským lídrem ztrátu tří ran. Posledně jmenovaný je znovu v akci po výhře na Byron Nelson Championship před dvěma týdny. „Prospělo to mému sebevědomí, jenom jsem z toho byl dost unavený. Takový zájem médií a veškerý rozruch kolem jsem zažil poprvé,“ řekl Bradley.

Alex Čejka do druhého kola nenastoupil.

Další pořadí: 16. Villegas (-2), 23. Byrd, Westwood (-1), 44. Z. Johnson (+1), 70. Harrington, Daly, Vegas (+2). Cutem neprošli: Jang, Toms, Kim, García.

 


Čtvrtek – 1. kolo
Právo startu na PGA Tour si David Mathis vydobyl tím, že loni skončil mezi první pětadvacítkou ve finančním žebříčku Nationwide Tour. Mezi elitou o sobě moc nedával vědět, až teď. Přestože zahrál bogey na předposlední jamce, jeho výsledek 65 (-5) byl nejlepší ze všech účastníků. „Dosud nikdy jsem v této pozici nebyl,“ svěřil se sedmatřicetiletý golfista, jehož nejlepším konečným výsledkem je dělené osmé místo z květnového New Orleans Classic. „A vůbec mě to nestresuje ani neznervózňuje. Vím, že jsou před námi ještě kvanta golfu.“
Bezprostředních pronásledovatelů má Američan dost. O druhou pozici se s odstupem jednoho úderu dělí hned pět hráčů, mezi nimi i Švéd Robert Karlsson, jenž tu loni prohrál v play-off o titul s Leem Westwoodem. Angličan zahrál -1, což stačí na dělené 20. místo.

O postup do finálové části musí zabojovat Alex Čejka, jenž zatím figuruje na dělené 81. příčce. A mohl na tom být mnohem hůř, protože na 13. jamce už byl na bilanci -4. Pak ale na předposlední a poslední přišla konečně birdie a korekce výsledku na -2.

Další pořadí: 9. Goosen (-2), 20. Daly, Villegas (-1), 33. Allenby, Stricker, Harrington, Yang (E), 130. Kim, Toms (+5), 149. García (+8).


Velmi dobře obsazený turnaj, na kterém se představí loňský vítěz a světová dvojka Lee Westwood. Konkurovat mu bude domácí hráč Brandt Snedeker (vítěz letošního Heritage), David Toms, který na tomto turnaji zvítězil v roce 2003 a 2004, Jonathan Byrd, Y.E. Yang, Gary Woodland, John Daly hrající díky sponzorské pozvánce, Camilo Villegas, Ryuji Imada či Alex Čejka. Z turnaje se odhlásil Vijay Singh, který se nepřihlásil ani do kvalifikace na U.S. Open a pravděpodobně bude na tomto turnaji chybět po 17 letech, pokud nedostane sponzorskou pozvánku.

Hraje se na hřišti TPC Southwind s parem 70 o délce 6 623 metrů.

Dotace turnaje je 5,6 mil. dolarů (91,8 mil. korun českých). Vítěz si odnese šek ve výši 1,008 mil. dolarů (16,5 mil. korun českých). Do žebříčku FedEx Cupu si připíše 500bodů.

Vysílací časy turnaje jsou zde.

Odkazy: … TPC SouthwindSatelitní mapa hřištěStránky turnajeSvětový žebříček …  Finanční žebříček


European Tour – BMW Italian Open , Royal Park I Roveri, Itálie (9. – 12.6.2011, bez časového posunu)

Neděle – finálové kolo
Čtyřiatřicetiletý Robert Rock získal premiérové vítězství na European Tour. Své skóre stlačil na vynikajících 21 ran pod par. O druhé místo se za ním se ztrátou jednoho úderu podělili Thorbjörn Olesen z Dánska a další anglický golfista Gary Boyd.

Další pořadí: 4. Whiteford (-19), 5. Luiten (-18), 8. Manassero, F. Molinari (-16)¨, 15. Davies (-14), 23. Wood (-13), 28. J.M. Singh (-12), 46. Clarke (-8).

Sobota – 3. kolo
Robert Rock udržel vysoký standard a tím pádem i vedení. Dostal se na skóre 16 ran pod par, hráči na děleném druhém místě mají ztrátu dvou úderů. Je jich ovšem šest, takže ve finálovém kole bude anglický lídr těžce pronásledován.

Rock potřetí za sebou zapsal v kole jedno bogey, ale tentokrát stejně jako v pátek dotáhl výkon na 68 (-4). „Vyhrát tady by bylo skvělé pro mou sebedůvěru,“ dal najevo muž, jehož v příštím týdnu čeká účast na US Open, kam se dostal přes kvalifikaci. „Jsem opravdu velice, velice spokojený se svým patováním,“ vyzdvihl nejdůležitější součást svého dosavadního výkonu.

Poměrně přívětivé hřiště umožnilo dalším hráčům zahrát nízká skóre. Tentokrát byl nejlepší Švéd Niclas Fasth, jehož 64 (-8) vyneslo o dvaatřicet míst výš právě mezi hráče na dělené druhé pozici. Výkonem 65 se tam vyšvihl i Pablo Larrazábal a za nejvážnějšího konkurenta by Rock mohl považovat Franceska Molinariho, jenž hřiště velice dobře zná a povzbuzuje ho osm tisíc diváků z jeho rodného Turína.

Další pořadí: 8. Davies (-13), 12. Manassero, Wood (-12), 15. J.M. Singh (-11).

Pátek – 2. kolo
Vedení ze dvou Angličanů uhájil Robert Rock, jenž přidal k vynikajícímu startu tentokrát další čtyři rány pod par a v polovině turnaje hraje -12. Jeho krajan a kolega z flightu Chris Wood mu zdárně sekundoval a na druhé pozici ztrácí pouze jeden úder. Dvojici čtvrtečních lídrů začal stíhat Joost Luiten z Nizozemska a Wooda dostihl, takže se s ním dělí o ono druhé místo. Mezi hráči na dělené čtvrté pozici je řada aspirantů na titul, například Rhys Davies z Walesu, ale také trojice domácích znalců hřiště: Francesco Molinari, Matteo Manassero a Lorenzo Gagli.

Druhé kolo přineslo několik mimořádných výkonů. Další hole-in-one turnaje si připsal Australan Marcus Fraser na tříparové jamce číslo 4. Kolo za 62 ran (-10) zahrál Francouz Victor Dubuisson. V jeho skórkartě je pětice birdie na každé z obou devítek.

Další pořadí: 21. Larrazábal, Clarke (-7), 40. Bjorn (-5). Cutem neprošli: Jaidee, Montgopmerie, Rocca, Chowrasia.

Čtvrtek – 1. kolo
Angličané Chris Wood a Robert Rock zahráli shodné nejlepší kolo: 64 (-8). Zatímco prvně jmenovaný byl bezchybný a skórkartu ozdobil i eaglem na pětiparové jamce číslo 8, jeho krajan se dopustil jednoho bogey a musel skóre dohnat devítkou birdie. „No to je slušný výsledek,“ usmíval se Rock. „Tohle hřiště se mi líbí a bylo hezké absolvovat ho s někým, kdo na něm taky pořádně šlape,“ dodal v narážce na to, že byli nasazeni do téhož flightu s Woodem. Ten byl neméně spokojen: „Nečekal jsem, že přinesu tak nízké skóre.“

Na druhém místě je s odstupem jednoho úderu trojice Scott Jamieson (Skotsko), Thorbjörn Olesen (Dánsko), Rafael Cabrera-Bello (Španělsko).

Na úvodní kolo bude určitě vzpomínat Rafael Echenique. Argentinec zahrál na páté jamce double bogey, vzápětí ale na šestce poslal do jamky eso.

Další pořadí: 6. Manassero, F. Molinari, Davies (-6), 72. Clarke (-1), 135. Montgomerie, Rocca (+3).

Turnaj má průměrné obsazení. Hrát budou Matteo Manassero, F. Molinari, Colin Montgomerie, S. Kjeldsen, Rafael Cabrera-Bello, Oliver Fisher, Pablo Larrazábal, bratři Lloyd a Elliot Saltman. Turnaje se účastní loňský vítěz Frederik Andersson Hed.

Hraje se na hřišti Royal Park I Roveri s parem 72 a délkou 6 660 metrů.

Turnaj je dotován částkou 1,5 mil. euro (36,1 mil. korun českých). Pro vítěze je přichystáno 250 tis. euro (6 mil. korun českých).

Vysílací časy naleznete zde.

Odkazy: … Royal Park I RoveriSatelitní mapa hřištěStránky turnajeEvropský žebříček …  Finanční žebříček Race to Dubai


LPGA Tour – Panther Creek Country Club, State Farm Classic, Springfield, USA (9. – 12.6.2011, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Tseng Ja-ni uhájila vítězství s velkým přehledem. Zahrála 21 ran pod par, v ženském golfu málo vídaný výsledek (vlastně i v mužském). Druhá v pořadí Kristie Kerr zaostala o celé tři rány.

Jessica Korda zahrála své nejhorší kolo 76 ran a s konečnou bilancí +4 obsadila samostatné 74. místo.

Další pořadí: 3. Creamer, Lincicome (-3), 8. Sin, Stanford, Inkster (-13), 12. Wie, Pettersen (-12), 15. Gulbis (-11), 19. Matthew (-10).

Sobota – 3. kolo
Do vedení se propracovala Tseng Ja-ni z Tchaj-wanu s výsledkem -17. O ránu horší skóre má druhá Mindy Kim, o třetí místo se dělí Brittany Lincicome a Feng Šan-šan. Jessica Korda se dostala na průběžnou bilanci even par a figuruje na dělené 67. pozici.

Pátek – 2. kolo
Mindy Kim je tentokrát skvělá a drží se ve vedení. Jestli si někdo myslel, že po tak skvělém začátku se jí rozklepou kolena, mýlil se. Jak se nechala slyšet, na takový výsledek natrénováno má. Ve druhém kole Američanka korejského původu přinesla na skórkartě 67 ran (-5) a vedení v turnaji jí patří za neuvěřitelných -13. O dvě rány zpět jsou na druhém místě Tseng Ja-ni z Tchaj-wanu a Číňanka Feng Šan-šan.Jessica Korda se o jednu ránu zlepšila a s průběžným skóre -1 těsně prošla cutem, jenž má právě tuto hodnotu. Znamená to, že jeden úder nad par na kontě Sandry Gal nestačí a že německá hráčka českého původu finálovou část turnaje hrát nebude.

Další pořadí: 4. Sin Či-jai (-10), 6. Creamer, Lincicome (-8), 7. Kerr, Pettersen, Matthew (-7), 22. Wie (-5). Cutem neprošly: Hurst, Castrale, Nocera.

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlepší kolo v kariéře – 64 (-8) – vyneslo do vedení jihokorejskou Američanku Mindy Kim. „To jsem opravdu nečekala,“ zářila hráčka, která od druhé jamky zapsala sérii pěti birdie a po bogey přidala další čtyři. „Všechno mi padalo blízko, bylo to skvělé.“

Dvě rány ztráty mají na druhém místě Australanka Sarah Kemp a světová trojka Sin Či-jai z Jižní Koreje.

Jessica Korda zahájila turnaj výkonem 72 ran, což je even par. Po dvou birdiech si výsledek pokazila vinou double bogey na předposlední jamce a dělí se o 70. místo. Ještě hůř je na tom Sandra Gal, s bilancí +1 jí patří až dělená 91. pozice. Také kazila především v závěru, na 15. a 17. jamce si pokaždé o jeden úder pohoršila.

Další pořadí: 4. Tseng, Inkster, Lincicome (-5), 7. Matthew, Creamer (-4), 32. Kerr, Pettersen (-2), 70. Gulbis, Wie (E).

Dobře obsazený turnaj, na kterém se představí loňská vítězka Christina Kim, která loni zvítězila se skóre -22. Obhajobu vítězství se jí bude snažit překazit Yani Tseng, Suzann Pettersen, Cristie Kerr, Jiyai Shin, M. Blornqvist, Sandra Gal, S. Gustafson, Natalie Gulbis, Jessica Korda, Brittani Lincicome, Kristy McPherson, Mika Miyazato, či Gwladys Nocera.

Hraje se na hřišti Panther Creek Country Club s parem 72 a délkou 6 168 metrů.

Dotace turnaje je 1,7 mil. dolarů (41 mil. korun českých) a vítězce připadne 255 tis. dolarů (6,1 mil. korun českých).

Odkazy: … Stránky hřištěSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček


EPD Tour – Land Fleesensee Classic, Golf&Country Club Fleesensee, Německo (8. – 10.6.2011)

Pátek – 3. kolo
Marek Nový nakonec klesl na samostatné desáté místo, kam se zařadil výsledkem šest ran pod par. Finálové kolo zahrál stejně jako druhé za -1, ve skórkartě měl dvě birdie a jedno bogey. Připsal si 780 eur a v Order of Merit soutěže se drží na deváté příčce českých golfistů, který prošel cutem Robert Schovánek zakončil s bilancí +3, což znamená dělenou 36. pozici.

Turnaj vyhrál Angličan Ben Parker s konečným skóre -12. Lídrem okruhu je Maximilian Glauert z Německa, na postupovou příčku do Challenge Tour chybí Novému zhruba 2,5 tisíce eur.

Čtvrtek – 2.kolo
Marek Nový si nadále vede velmi dobře.  Devátý hráč finančního žebříčku celého okruhu má skóre -5 a mírně si polepšil až na pátou pozici. Druhé kolo za 71 ran dal dohromady jednoduše – ve skórkartě má jedno birdie, jinak samé pary. Ve hře o finanční prémii zůstává ještě Robert Schovánek (+1) na 35. místě. Lébl, Lizánek, Skopový ani Vávra neprošli cutem. Jakub Kučera po prvním kole odstoupil.

O vedení se dělí Angličan Ben Parker s Němcem Maximilianem Glauertem. Oba mají skóre -9.


Středa – 1. kolo
Marek Nový se po vítězství na domácí půdě v Berouně opět ukázal ve vynikající formě. Zahrál první kolo za 68 ran (-4) a usadil se prozatím na děleném sedmém místě. Na vedoucího Rakušana Bernharda Reitera má sice ztrátu čtyř ran, ale za druhou pozicí zaostává jen o dva údery. Nový zahrál pět birdie a jedno bogey, cenná je zvlášť jeho série mezi 11. a 14. jamkou – na každé snížil skóre o ránu.

Z dalších českých golfistů se pod par dostal už jen Robert Schovánek.

Pořadí Čechů: 25. Schovánek (-2), 44. Lébl (E), 58. Kučera (+1), 70. Skopový, Lizánek (+2), 122. Vávra (+24)

Turnaj, na kterém se představí naši profesionálové Jakub Kučera, Ondřej Lébl, Lukáš Lízánek, Marek Nový, Robet Schovánek, Petr Skopový a Luboš Vávra. Marek Nový se v současné době pohybuje na 9. místě žebříčku Order of Merit 2011.


Hraje se na hřišti Scandinavian clubu Golf&Country Club Fleesensee s parem 72.

Turnaj má dotaci 30 tis. euro (730 tis. korun českých). Vítěz získá 5 tis. euro (120 tis. korun českých).

Odkazy: … Stránky hřištěSatelitní mapa hřištěStránky turnajeŽebříček Order of Merit