Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

28.3. golf v zahraničí (24. – 27.3.2011)

27.03.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Arnold Palmer Invitational, Orlando, USA
European PGA – Open de Andalucia de Golf, Malaga, Španělsko
LPGA Tour – KIa Classic, Industry Hills, Kalifornie, USA


PGA Tour – Arnold Palmer Invitational, Orlando, USA (24. – 27.3.2011, -5 hod)

Neděle – poslední kolo
Skot Martin Laird dotáhl své vedení do vítězného konce (-8). O ránu předstihl Američana Steva Marina (-7)  O třetí místo se dělí Justin Rose, Marc Leishman a David Toms. Žádné překvapení nepřinesl Tiger Woods. Skončil na 24. místě (-1), stejně jako Phil Mickelson.
 Další umístění: 6. Choi (-5),  8. García (-4),  12. E.Molinari, Poulter, Cink, Immelman (-2),  24. B.Watson (-1),  70. Els (+10).

Více …

Přehled posledního kola


Bay Hill Club & Lodfe má  par 72 a délku 6.766 metrů.  Na hřišti je 103 bunkerů a 7 vodních překážek. Greeny mají rychlost 10,5 stopy. Rekord hřiště je 62 úderů, naposledy jej v roce 1984 vyrovnal Greg Norman.

Odkazy: … Bay Hill …  Hřiště na satelitní mapě  …  Stránka turnaje …  Světový žebříček … Finanční žebříček

Sobota – 3. kolo
Skot Martin Laird drží vedení i po třetím kole (-11). Na druhého Američana Spencera Levina (-9) má náskok dvou úderů.  O třetí místo (-7) se dělí Bubba Watson a Steve Marino. „Naučil jsem se, že nemusíte hrát dokonale, abyste mohli bojovat o vítězství. každá rána nemusí být taková, aby po ní lidé vyhazovali čepice do vzduchu,“ nabíl Laird svůj recept na úspěch. „Stačí si vytvářet příležitosti skórovat a pak proměňovat putty,“ dodal.
Ani v tomto turnaji se Tiger Woods  zatím nijak neukázal a se skóre -1 je na 29. místě.  V sobotu se zase zhoršil na 74 ran. Jeho neúspěch podtrhl i způsob, jakým se v závěru kola dostal do potíží. Rutinní ranou na třinácté jamce trefil vodu a zapsal double bogey. „Měl jsem být agresivní,“ komentoval později svůj výkon. V domnění, že tuto vlastnost má zapojit víc, zkazil na šestnáctce příliš ambiciozní pokus skórovat (kdysi by mu možná vyšel) a přidal do skórkarty bogey, které jej definitivně srazilo do plusu.
Phil Mickelson je na 20. místě (-2). Další umístění: 5. Fowler (-6), 20. Furyk, Rose, García (-2). 29. Cink (-1), 29. Poulter (-1), 65. Els (+4).

Přehled 3. kola


Pátek – 2. kolo
Ve vedení se osamostatnil skotský golfista Martin Laird, jenž sice nezahrál nejlepší výsledek dne, přesto je jeho 65 ran (-7) úctyhodný výkon. „To, jak se moje hra za poslední půlrok zlepšila, se nedá přehlédnout,“ pochválil sám sebe muž, jenž v sedmnácti letech přišel do Spojených států, přes univerzitu se vypracoval do profesionálního golfu a za mořem už zůstal. Lairdovým snem je zahrát si za Evropu Ryder Cup. „Dal bych za to všechno,“ řekl v klubovně.
Čtvrteční americký lídr Spencer Levin nezahrál zle, ale klesl na druhé místo, o něž se s ním dělí Korejec K.J. Choi. Oba ztrácejí na Lairda jeden úder. Choi byl v pátek nejlepší. Zahrál osm ran pod par i díky tomu, že k šestici svých birdie přidal na šestnácté jamce eagle.
Co by za něco takového dal Tiger Woods! Ušetřit dvě rány na jamce, to se při jeho současné formě jen tak nepovede. I když se tentokrát někdejší fenomén pochlapil. Zahrál čtyři pod a s průběžným skóre -3 se posunul na dělené desáté místo.
Alex Čejka se oproti čtvrtku o tři rány zlepšil, ale zdaleka to nebylo dost na cut. Jeho hranice byla stanovena hodnotou +4 a český golfista s německým pasem za ní zaostal o tři rány.
Další pořadí: 4. Mahan (-6), 8. Fowler (-4), 10. García, B. Watson (-3), 17. Poulter (-2), 36. Rose (E), 42. Mickelson (+1), 57. Els (+3).
Cutem neprošli: Manassero, Villegas, V. Singh, Išikawa, D. Johnson, Vegas, McDowell.

Přehled 2. kola


Čtvrtek – 1. kolo
Všem se výrazně vzdálil jediný hráč Spencer Levin. Ve větrném dni spousta golfistů pohořela (včetně Alexe Čejky). Zato tenhle Američan, ač jeho drivy také létaly všelijak, nakonec nějak udržel balon v žádoucím směru i ve správné vzdálenosti a s pomocí 24 puttů dosáhl výsledku 66 ran (-6). „Hřiště je hodně tvrdé a vítr to ještě komplikuje,“ ulevil si hráč a poskytl vysvětlení, proč se tolik zdánlivě dobrých ran po odskoku balonu do strany, nebo po jeho doběhu, změnilo ve špatné.
Levinovi krajané Rickie Fowler a Hunter Mahan na děleném druhém místě mají skóre o tři rány horší. Mezi jedenácti muži, jejichž průběžná bilance je -2, figurují mimo jiné Phil Mickelson a Bubba Watson. V mínusových číslech je po úvodním kole pouze jedenadvacet účastníků.
Hráči nejsledovanějšího flightu mezi nimi nefigirují. Tiger Woods střídal dobré okamžiky se špatnými. Několika dlouhými putty dokázal, že by se na greenu mohl oproti minulým týdnům zlepšit, ale suverénní výkon to nebyl. Ještě hůř začal jeho partner z trojice Dustin Johnson. S přispěním triple bogey na patnáctce klesl na bilanci +5, odkud to v těžkých podmínkách není do cutu daleko, ale bude potřeba přidat. Stejné skóre má Čejka, jehož „tripláč“ potkal o jamku dřív. Německý golfista českého původu hrál tři bunker shoty za sebou, než se dostal aspoň na okraj greenu.
Další pořadí: 15. Poulter (-1), 22. Rose, E. Molinari (E), 31. Woods, García (+1), 46. Wilson, Manassero (+2), 63. V- Singh, Els (+3), 87. D. Johnson, Čejka (+5), 107. McDowell (+8).

Turnaj má velmi dobré obsazení. Hrají Woods, Mickelson, Els, Garcia, Singh, Rose, Villlegas. McDowell, Manassero, E.Molinari a Alex Čejka.
Bay Hill Club & Lodfe má  par 72 a délku 6.766 metrů.  Na hřišti je 103 bunkerů a 7 vodních překážek. Greeny mají rychlost 10,5 stopy. Rekord hřiště je 62 úderů, naposledy jej v roce 1984 vyrovnal Greg Norman.
Dotace turnaje je 6 milionů dolarů, 103  milionů českých korun. Loni zvítěil Ernie Els.

Turnaj vysílá ČT4.

Přehled 1. kola

Odkazy: … Bay Hill …  Hřiště na satelitní mapě  …  Stránka turnaje …  Světový žebříček … Finanční žebříček


European PGA – Open de Andalucia de Golf,  Málaga, Španělsko  (24. – 27.3.2011, 0 hod)

Neděle – finálové kolo
Paul Lawrie uhájil vítězství, přestože zahrál své nejhorší kolo na turnaji. Skot dosáhl výsledku even par a zůstal na dvanácti ranách pod parem. O ránu druhý skončil Švéd Johan Edfors a třetí místo patří opět s odstupem jednoho úderu Felipemu Aguilarovi z Chile.
Další pořadí: 4. Jacquelin (-9), 8. Lara (-7), 51. Á. Quiros (+1), 63. Martín (+4).

Více …

Odkazy:    Parador Golf      Hřiště na satelitní mapě         Stránka turnaje
Evropský žebříček      Finanční žebříček Race to Dubai

Sobota – 3. kolo
Skot Paul Lawrie se dostal do čela turnaje (-12), za ním je na druhém místě (-11) dvojice Angličanů Mark Fosetr a Kenneth Ferrie. Druhý jmenovaný zahrál nejlepší výsledek turnaje 60 úderů, jímž vyrovnal rekord hřiště. „Kenův výkon mě inspiroval,“ uvedl Lawrie . „Přimělo mě to zabojovat, opravdu se do hry vložit.“ Sám lídr zapsal 65 úderů. Ferrie se stal teprve patnáctým hráčem European Tour, jemuž se povedlo dostat na 60 ran v jednom soutěžním kole. „Nehrál jsem žádné pozoruhodné rány, ale dal jsem dohromady pozoruhodný výsledek,“ řekl golfista.
Další umístění: 5. Jacquelin, Lara  (-8),  21. A. Quiros (-4), 

Pátek – 2. kolo
Ještě tři jamky před koncem byl v samostatném vedení Rikard Karlberg, jenž z uchazečů o tuto pozici končil kolo mezi posledními. Na šestnáctce ale zahrál bogey a zařadil se do trojice, která má po polovině programu skóre -8. V čele jsou spolu se Švédem ještě Dán Jeppe Huldahl a Maarten Lafeber z Nizozemska. Karlberg startuje na sponzorskou pozvánku. „Když vyhraju, mám kartu na evropskou túru zpátky,“ zasnil se.
Nejlepší výsledek dne – 64 ran (-6) – zahrál málo známý domácí golfista Gabriel Caňizares a je ze Španělů zatím nejvýš, na děleném sedmém místě se ztrátou dvou úderů na lídry. Dařilo se i jeho favorizovanému krajanovi Álvaru Quirosovi. Výkonem pět pod par se dostal na průběžnou bilanci -4 a stačí to na dělené 17. místo. Hostitel turnaje a rodilý Andalusan Miguel Ángel Jiménez zažil další nevydařený den a s výkony 72 a 73 v turnaji končí. Cutem neprošel ani Quirosův jmenovec Raúl, nejlepší Španěl po úvodním kole, tak rozdílné výkony podal, a končí i budoucí kapitán evropského rydercupového týmu José María Olazábal.
Další pořadí: 23. Jacquelin, Lara (-3), 33. Martín, Davies (-2).
Cutem dále neprošli: Clarke, Montgomerie, McGrane, Clarke, Levet, J.M. Singh, Chowrasia.

Čtvrtek – 1. kolo
Švédsko-anglická invaze na jihošpanělskou autonomní oblast vynesla do vedení hned pětici hráčů. Ostrovní golfisté Robert Rock a Jamie Elson zahráli podobně jako reprezentanti zmíněné skandinávské země Johan Edfors, Rikard Karlberg a Oscar Florén pět ran pod par. Přestože každý zahrál jedno, nebo dvě bogey, dostatečně stačili svá skóre kompenzovat ušetřenými ranami. Třiatřicetiletý Rock vyjádřil přibližně stejné pocity lídrů takto: „Hrál jsem dobře, ale nedokázal jsem udělat šňůru birdie ani jsem nepředvedl něco mimořádného.“ Je to teprve začátek, ale třeba pro Elsona, jenž ztratil plné členství v European Tour, by pronikavý výsledek byl téměř záchranou. Nemluvě o Karlbergovi, jenž hraje na sponzorskou pozvánku.
Španělské vlajky na úvod moc nevlály, a už vůbec ne na počest domácích favoritů. Nejvýše postaveným zástupcem pořadatelské země je Raúl Quirós, až 1332. hráč světového žebříčku, na děleném šestém místě (-4). Jeho jmenovec Álvaro začal ztuha a ještě hůř je na tom hostitel Miguel Ángel Jiménez.
Další pořadí: 25. Jacquelin (-2), 36. Clarke (-1), 60. Olazábal, Montgomerie (E), 81. A. Quirós (+1), 103. Jiménez (+2), 113. J.M. Singh (+3).

Hrají Jiménez, A. Quiros, Montgomerie, Clarke, J.M.Singh.
Hrálo se  na hřišti Parador de Malaga Golf. Hřiště má par 70 a délku6.233 metrů.
Dotace turnaje  je rovný milion eur, našich 24,5 milionu českých korun. Loni zvítězil Louis Oosthuizen.
Turnaj vysílá Golfchannel.

Odkazy:    Parador Golf      Hřiště na satelitní mapě         Stránka turnaje
Evropský žebříček      Finanční žebříček Race to DubaiLPGA Tour – KIA Classic, Industry Hills, Kalifornie, USA (24. – 27.3.2011,  -8 hod)

Neděle – poslední kolo
Němka Sandra Gal  (-16) se dočkala a dosáhla na své první vítězství v LPGA od roku 2008. Zvítězila o ránu před Korejkou Jiyai Shin (-15). Až o čtyři rány zpět dvojice Kristie Kerr a I.K.Kim (-11).  Sandra Gal má české kořeny, byla svěřenkyní trenéra Jiřího Kromichala a je amatérskou mIstryní České republiky na rány 2007. V turnaji hrála také  Jessica Korda, která neprošla cutem.
Další umístění:  5. Tseng (-9),  7. Wie (9),  10. Pettersen (-6),  24. Ai Miyazato (-2),  32. Creamer (+1).

Rozhovor se Sandrou Gal po 3. kole

Sobota – 3. kolo
Přestože hrála o šest ran hůře než v předchozím kole drží Korejka Jiyai Shin (-15) vedení před Němkou Sandrou Gal (-14). Na třetím místě je další Korejka  Na Yeon Choi (-9), která zahrála nejlepší číslo kola, 65 ran.
Další pozice:  8. Wie (-5),  12. Kerr (-4),  14. Pettersen, Tseng (-3),  25. Ai Miyazato (-1), 47. Creamer (+2), 68. Webb (+6)

Pátek – 2. kolo
Po dohrávaném druhím kole se do vedení dostala Korejka Jiyai Shin (-12). Na druhém místě je Němka  Sandra Ga l (-11).  Z  třetího místa jde do třetího kola Korejka I.K. Kim (-7). Kolo se nepopvedlo Jessice Korda. Hrála o  13 úderů hůře než v prvním kole a  spadla o stovku míst na 120. pozici (+10), daleko za hranici cutu.
Další umístění:  9. Wie (-5),  10. Kerr (-4),  20. Pettersen (-2),  26. Tseng (-1),   34. Creamer, Ai Miyazato (E), Webb (+3).
Cutem neprošly:  Castrale,   Gulbis.

Čtvrtek – 1. kolo
Vede Američanka Amanda Blumenherst (-7) před Němkou Sandrou Gal (-6) a další Američankou Michelle Wie (-5).  Jessica Korda je na 17. místě (-1).
Další umístění:   4. Shin, M.Miyazato (-3),  10. Tseng (-2),  17. Pettersen, Webb, A. Miyazato (-1), 49. Creamer (+1), 64. Pressell (+2),  114. Gulbis, Nocera (+5).

Hraje se na hřišti Industry Hills Golf Club at Pacific Palms s parem 73 a délkou 6.139 metrů.
Turnaj je skvěle obsazen. Hrají  Creamer, Wie, Gulbis, Kerr, Shin, Tseng, Webb, obě Myiazato,  Pettersen a Jessica Korda
Dotace turnaje je 1,7 milionu dolarů, 30 milionů českých korun. Loni zvítězila Hee Kyung Seo.

Odkazy: … Industry Hills  GCHřiště na satelitní mapěStránky turnajeFinanční žebříček Rolex rankings