Golf v zahraničí (2. – 5.6.2011)

06.06.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – The Memorial Tournament, Muirfield Dublin, Ohio, USA
European Tour – Saab Wales Open, Newport, Wales
Ladies PGA Tour – ShopRite Classic, Galloway, New Jersey, USA
Ladies European Tour – Deloitte Ladies Open, Rotterdam, Nizozemí
Mezinárodní dorostenecké mistrovství Německa, St. Leon-Rot Německo
Mistrovství Evropy Mid-Amatérů, Sola, Norsko


PGA Tour – The Memorial Tournament, Muirfield Village Golf Club, Ohio, USA
(2. – 5.6.2011, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Bouřkové počasí vyhnalo hráče ze hřiště v okamžiku, kdy členové nejlepšího flightu odehráli dvanáct jamek. V čele byl Steve Stricker, jenž se dostal až na bilanci -18. Po návratu „na plac“ se z turnaje stalo drama, ale Američan o jednu ránu své vítězství se skóre -16 uhájil před dvojicí krajanů Matt Kuchar, Brandt Jobe.
Alex Čejka kolo totálně pokazil. Proti dvěma birdie je v jeho výkonu hned čtveřice double bogey, všechny na čtyřparech. Mariánskolázeňský rodák klesl s bilancí +9 na poslední honorované 71. místo.
Další pořadí: 4. D. Johnson (-12), 5. McIlroy (-11), 7. Wilson (-8), 13. Mickelson, Mahan (-7), 22. Choi, Fowler, Schwartzel (-4), 30. Cink, Villegas (-3), 37. V. Singh (-2), 42. B. Watson (-1), 61. Els (+2).

Více …

Sobota – 3. kolo
Steve Stricker si drží náskok tří ran. Se skóre -12 jde do finálového kola s velkou nadějí na úspěch. Osmý hráč světa měl ohromující vstup do třetího dne – ze dvou z úvodních pěti jamek odešel s eaglem. Po osmi jamkách už byl pět ran v mínusu. Jenže pak začal Američan uvadat a na druhé devítce zahrál už jen pary a k nim dvě bogey. „Začátek byl skutečně perfektní, ale jsem trochu zklamán z toho, jak jsem si nechal utéct lepší skóre,“ řekl Stricker. „Do finále je to i tak solidní pozice,“ dodal.
Druhé místo patří Jonathanu Byrdovi, jenž se pokusí svého krajana dostihnout z bilance -9. Alex Čejka si pohoršil, je celkově nad parem (+1) a dělí o 51. pozici.
Další pořadí: 3. Kuchar (-8), 5. Wilson, McIlroy (-7), 8. Mahan (-6), 14. D. Johnson (-5), 17. Donald (-4), 23. Schwartzel, Villegas (-3), 25. Mickelson (-2), 36. B. Watson, Fowler, Cink (-1).

Pátek – 2. kolo
Hráči, kterému hrozí vypadnutí z první světové desítky, a v tu chvíli zabere, patří velké uznání. Zvlášť když se mu zdařilo zahrát hole-in-one jako Stevu Strickerovi na osmé jamce. Je ale zapotřebí počkat do neděle. Po polovině turnaje vede s náskokem tří ran, takže značný předpoklad k úspěchu Američan položil. Má skóre devět ran pod par a ti, kdož se za ním dělí o druhou pozici, hrají zatím -6.

Čtvrtek – 1. kolo
„Pan Nenápadný“, vlastním jménem Chris Riley, většinou hráč první stovky FedEx Cupu, zahrál stejný výsledek jako Rory McIlroy. Američan a naopak ostře sledovaný Severoir se společně ujali vedení výkonem 66 ran (šest pod par). Sedmatřicetiletý Riley zapsal osm birdie a dvě bogey a ocitl se v pozici, která mu už dlouho nepatřila. Útočí na nejlepší výsledek na PGA Tour za posledních pět let, jímž stále zůstává třetí místo z roku 2008, jeho jediná turnajová výhra se datuje dokonce do roku 2002. Od té doby například nikdy v Muirfieldu nestartoval. Starosti o obživu ale nemá, loni poprvé po dlouhé době vydělal přes milion dolarů na turnajových prémiích. „Dneska to byl jeden z těch dnů, kdy vám tam spadne všechno. Bylo opravdu úžasné to pozorovat,“ řekl ke svému výkonu hráč, jenž zahrál pouze 25 puttů.
McIlroy, jehož domovským okruhem zůstává European Tour, by rád na americké půdě nějakým výrazným výsledkem překryl dojem ze svého finálového kola na Masters, v němž sérií nečekaných chyb přišel o vítězství. Tentokrát na úvod nastřádal sedm birdie a jedno bogey.
Alex Čejka se poté, co v minulém týdnu odstoupil z Byron Nelson Championship pro bolesti v kotníku, přece jen rozhodl startovat. Začal mizerně, po čtyřech jamkách byl na bilanci +3, ale na sedmnácté už z toho bylo -2. Vinou bogey na poslední jamce mu s průběžným skóre -1 momentálně patří dělená 35. pozice.
Další pořadí: 5. Stricker, D. Johnson, Fowler (-4), 14. Mahan, Kuchar (-3), 22. Donald, Cabrera, Choi, Wilson (-2), 35. Rose, Els (-1), 52. Schwartzel, Mickelson (E), 67. V. Singh (+1).

Velmi dobře obsazený turnaj, na kterém se představí loňský vítěz Justin Rose (jeho první vítězství na okruhu PGA Tour), mladíci Rickie Fowler, Rory McIlroy a Jhonattan Vegas. Vítěz z minulého týdne, nováček na okruhu Keegan Bradley. Phil Mickelson se také ukáže a jistě si bude chtít spravit chuť po nevydařených turnajích. Dále pak budou k vidění ranař Bubba Watson, Nick Watney, K. J. Choi, Camilo Villegas, E. Molinari, Jeff Overton, Lucas Glover, Matt Kuchar, Vijay Singh, Ernie Els či Ryan Palmer.

Hraje se na hřišti Muirfield Village Golf Club s parem 72 o délce 6 643 metrů. Hřiště designoval Jack Nicklaus. Hřiště má 75 bunkerů a na 11 jamkách bude na hráče čekat vodní překážka.

Dotace turnaje je 6,2mil. dolarů (106 mil. korun českých). Vítěz si odnese šek ve výši 1,116 mil. dolarů (19,1 mil. korun českých). Do žebříčku FedEx Cupu si připíše 500 bodů.

Turnaj můžete sledovat na ČT4 Sport. Vysílací časy turnaje jsou zde.

Odkazy: … Muirfield Village Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeSvětový žebříček …  Finanční žebříček


European Tour – Saab Wales Open, Newport, Wales (2 – 5.6.2011, -1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Alexander Norén uhájil vítězství o dvě rány. V součtu čtyř kol dosáhl výsledku devět ran pod par. V závěru čelil náporu Grégoryho Bourdyho, ale náskok dvou ran před ním uhájil. Francouz zahrál kolo bez bogey, ale nakonec skončil se skóre -7 druhý a o tuto pozici se podělil s Andersem Hansenem z Dánska, jenž měl vynikající finiš – druhou devítku zahrál na tři pod.
Další pořadí: 4. Larrazábal (-6), 12. E. Saltman (-3), 20. Dyson (+1), 30. McDowell (+3), 58. Davies (+12), 63. Clarke (+18).

Více ….

Sobota – 3. kolo
Vedení udržel Švéd Alexander Norén (-8) o jednu ránu před dvojicí Andres Hansen a Peter Hanson. Sice se zhoršil a zapsal 71 ran, nicméně po dvou letech je blízko dalšímu titulu z European Tour. „Chce to přijít na hřiště, myslet pozitivně a nějaká birdie tam spadnou,“ komentoval lídr úloho golfového hráče. A myslel tím také na jednoho konkurenta, o kterého přišel.
Těm je Severoir Grame McDowell. Donesl nebývalé skore 81 ran, na čtyřparové jamce č. 12 zahrál osm ran. „Těch prvních sedm jamek bylo příšerných, hrál jsem jako někdo s handicapem 22. Rvalo mi to srdce,“ přiznal hráč, jehož loňské rydercupové výkony nic neznamenaly, tentokrát ho stejné hřiště vytrestalo. „Po jedenácté jamce jsem totálně ztratil trpělivost,“ přiznal McDowell. Výsledek ho odsunul z druhého místa na 33. pozici (+3).
Další pořadí: 11. Larrazábal (-2),  22. McGrane (E),  33. Dyson (+3),  60. Clarke (+9).

Pátek – 2. kolo
Dvě naprosto vyrovnaná kola znamenají vedení. Alexander Norén ze Švédska zapsal stejně jako den předtím 67 ran a osm ran pod par je nejlepší skóre v polovině programu. Ve druhém kole potřeboval o birdie víc, protože přidal i druhé bogey. Závěr druhé devítky zahrál naprosto shodně: od 15. do 18. jamky birdie – birdie – par – birdie. Vítěz předloňského European Masters, jenž už byl letos čtvrtý v Malajsii a pátý v Koreji, prozradil, že se snaží soustředit v hlavě jen pozitivní myšlenky: „Zkouším být vlídný sám na sebe. Po špatné ráně se snažím překonat to. Vypadá to jednodušší, než to ve skutečnosti je.“
Na rydercupovém hřišti se za lídrem s odstupem jedné rány drží ten, který byl jednou z ústředních postav vítězného evropského týmu z loňského utkání proti USA, Graeme McDowell. Severoir byl v pátek o ránu horší než Norén, snad i proto, že si tentokrát nepomohl eaglem jako ve čtvrtek na čtyřparové patnáctce. Ještě po sedmnácté jamce byl dvě rány za Švédem, ale monstrózním drivem na poslední jamce si připravil pozici pro birdie, které také zahrál. „Nepamatuju se, že bych někdy poslal míč tak daleko,“ přiznal obhájce titulu.
Další pořadí: 5. Hanson (-5), 15. A. Hansen (-2), 32. Clarke (E), 41. Davies (+1).
Cutem neprošli: Jiménez (+3), J.M. Singh (+5), R. Fisher (+7), Daly (+10), Montgomerie (+15).

Čtvrtek – 1. kolo
Z hloubi široké konkurence světového golfu se vynořil Keith Horne a zahrál nejlepší kolo. Jeho výkon je 64 ran (sedm pod par) a Jihoafričan si k němu dopomohl prostřednictvím sedmi birdie. Hráč z konce třetí stovky světového žebříčku začal letos stejně dobře na China Open, kde v konečném pořadí obsadil 16. pozici, což je jeho nejlepší výsledek na European Tour. Na žádném turnaji ale nedal dohromady ani dvě tak kvalitní kola. „Uvidíme, jestli to teď půjde. S mým trenérem jsme udělali nějaké změny, začal jsem na hřišti trochu jinak přemýšlet a zatím to klape,“ pochvaloval si lídr.
Týden před čtyřicátými narozeninami si bezmála dvoumetrový golfista vytvořil náskok jedné rány před loňským vítězem z Čeladné Peterem Hansonem ze Švédska. Za rydercupovým reprezentantem Evropy, který loni v říjnu na tomto hřišti zažil spolu s Graemem McDowellem velký kolektivní triumf, se s odstupem dalšího úderu o třetí místo dělí Angličan Steve Webster a Španěl Álvaro Velasco.
Další pořadí: 6. McDowell (-4), 12. Clarke (-3), 37. R. Fisher, A. Hansen (-1), 66. Davies (+1), 90. Jiménez (+2), 140. Daly (+6), 144. Montgomerie (+7).

Na turnaji hraném od roku 2000 se představí silné startovní pole. Loňské vítězství bude obhajovat Graeme McDowell. Konkurenci mu budou dělat hráči jako M. A. Jiménez (nejstarší vítěz tohoto turnaje, 2005), Ross Fisher, Michael Campbell, Pablo Larrazábal, Colin Montgomerie, Soren Kjeldsen, Simon Dyson, Pablo Martin, John Daly či Rafael Cabrera-Bello.

Hraje se na hřišti Twenty Ten s parem 71 a délkou 6 850 metrů. Toto hřiště bylo vybudováno pro loňský Ryder Cup. Hřiště je specifické vodními překážkami.

Turnaj je dotován částkou 1,8 mil. liber (51,1 mil. korun českých). Pro vítěze je přichystáno 300tis. liber (8,5 mil. korun českých).

Tento turnaj bude vysílat Nova Sport. Vysílací časy naleznete zde.

Odkazy: … Twenty TenSatelitní mapa hřištěStránky turnajeEvropský žebříček ….   Finanční žebříček Race to Dubai

 

Ladies PGA Tour – ShopRite Classic, Galloway, New Jersey, USA (3. – 5.6.2011, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Titul získala Bittany Lincicome. Američanka zahrála 11 ran pod par. Prosadila se dobrým nedělním finišem v podobě výsledku 67 (-5). Vyhnula se play-off díky birdie na poslední jamce a na druhé místo odsunula dvojici Sin Či-jai, Cristie Kerr. Korejka a Američanka jsou světová trojka a čtyřka. Německá  golfistka českého původu Sandra Gal obsadila s konečnou bilancí even par dělené 26. místo.
Další pořadí: 4. Matthew (-9), 5. Nordqvist (-8), 7. Tseng (-7), 11. Recari (-5), 20. A. Mijazato, Gulbis (-1), 26. Wie (E), 33. Creamer (+1).

Sobota – 2. kolo
Vede Američanka Cristie Kerr se skóre -8, druhá Catriona Matthew ze Skotska na ni ztrácí jeden úder. Sandra Gal, která po prvním kole dotírala na pozici vedoucí hráčky, klesla až na dělenou 20. pozici. Jessica Korda má za sebou výsledky 77 a 76 a neprošla cutem, její skóre +11 stačí pouze na dělenou 126. pozici.

Turnaj, který je hrán na tři kola, je velmi dobře obsazen. Loňská vítěz Ai Miyazato jistě bude chtít zopakovat své vítězství a vyplepši si letošní bilanci. Konkurovat jí budou Yani Tseng, Karrie Webb, Michelle Wie, Mika Miyazato, Kristy McPherson, Brittany Lincicome či Jessica Korda.

Hraje se na hřišti Seaview-Dolce Resort Bay s parem 71 a délkou 5 623 metrů.

Dotace turnaje je 1,5 mil. dolarů (26 mil. korun českých) a vítězce připadne 225t is. dolarů (3,9 mil. korun českých).

Odkazy: … Stránky hřištěStránky turnajeSatelitní mapa hřištěFinanční žebříčekLadies European Tour – Deloitte Ladies Open, Rotterdam, Nizozemsko (3. – 5.6.2011)

Neděle – finálové kolo
Melissa Reid předčila všechny konkurentky dalším vyrovnaným kolem. Její výsledky jsou: 71, 72, 70 ran. Angličanka má konečné skóre -3 a do historie turnaje se vtiskla nejvíc eaglem ve druhém kole. Ve třetím jí pomohla i krajanka Holly Aitchison, jejíž 76 ran je dalším dokladem toho, jak s lídrem turnaje zamává vedení v rozhodujících chvílích. Bylo z toho až dělené druhé místo, o něž se se ztrátou jedné rány na vítězku dělí ještě Caroline Afonso z Francie a Caroline Hedwall ze Švédska.
Další pořadí: 5. Luna (-1), 9. Boeljon (+1), 12. Lagoutte-Clement (+1), 21. Brewerton (+4).

Sobota – 2. kolo
Angličanka Holly Aitchison si udržela vedení, ačkoli zahrála o čtyři rány horší výsledek naž v úvodním kole. Lynette Brooky z Nizozemska na druhém místě byla zpět o dvě rány. Slovenka Zuzana Kamasová neprošla cutem. V sobotu se nejenže nedokázala potřebně zlepšit, ale zapsala ještě o ránu víc. K postupu do neděleního finále jí chybělo šest úderů.

Pátek – 1. kolo
Angličanka Holly Aitchison zahrála osm birdie, ale také jedno bogey a double bogey, takže její vedení není tak výrazné, jako kdyby nechybovala. Její skóre činí 67 ran (pět pod par) a druhá v pořadí Diana Luna z Itálie ztrácí dva údery. O třetí pozici se s bilancí horší o další dvě rány dělí osm golfistek.
Nejhorší výsledek v krátké profesionální kariéře odsunul Kláru Spilkovou na poslední místo průběžného pořadí. Jediné birdie, na druhé straně double bogey, triple bogey a spousta bogey znamenaly výsledek 15 ran nad par a konec nadějí na úspěch.
Další pořadí: 3. Reid, Lagoutte-Clement (-1), 20. Boeljon (+1), 24. Brewerton (+2), 37. Parker, K. Smith, Hedwall (+3), 84. Kamasová (+6).

Na turnaji, který se hraje na tři kola, se představí evropská špička Christel Boeljon, Melissa Reid, Zuzana Kamasová, Kristie Smith, Rachel Jennings, Lee-Anne Pace, Gwladys Nocera, Laura Davies, Christina Kim, Carin Koch, Sandra Gal, Sophie Gustafson. Na turnaji bude startovat i Klára Spilková a tak jí budeme držet palce, aby se jí turnaj vydařil lépe než předcházející dva turnaje, kdy neprošla cutem.

Hraje se na hřišti Golfclub Broekpolder s parem 72 a délkou 5 517 metrů.

Dotace turnaje je 250 tis. eur (6,1 mil. korun českých) a vítězce připadne 37,5 tis. eur (922tis. korun českých).

Odkazy: … Stránky hřištěStránky turnajeSatelitní mapa hřištěFinanční žebříček


Mezinárodní dorostenecké mistrovství Německa, St. Leon-Rot Německo (3. – 5.6.2011)

Neděle – poslední kolo
S velikým úspěchem se z Německa vrací Kateřina Krásová a Karolína Vlčková. Kateřina Krásová získala skvělé 7. místo (+5) a Karolína Vlčková se umístila hned na dalším, 8. místě (+6), obě se vešly do Top 10.  Neztratila se ani Adéla Cejnarová.  prošla cutem a výsledkem +14 obsadila  22. místo.

Z našich chlapců se nejlépe umístil šimon zach na 31. místě (+7).
Ostatní chlapci Petr Gal, Aleš Procházka a David Štrouf neprošli cutem.

Sobota – 2. kolo
České hráčky si na MM Německa dorostenců vedou velmi dobře. Všechny tři jsou po 2. kole v první dvacítce. Dnes se vytáhla Kateřina Krásová, která donesla nejlepší výsledek kola – 68 ran (-4). Vede Němka Karolin Lampert (-3).

Umístění našich děvčat:
12. Vlčková +6
13. Krásová + 7
17. Cejnarová +7

V mužské soutěži hrál Šimon Zach opět 74 úderů, znamená to však ústup na 23. místo (+4). Vede Němec Maxmilián Rottluff (-5).

Umístění našich chlapců:
23. Zach +4
65. Gal +11
95. Procházka A. +18
97. Štrouf +19

Pátek – 1. kolo
Na mistrovství se v prvním kole dobře uvedli naši hráči Šimon Zach a Karolína Vlčková. Zach je na 18. místě, Vlčková na 13.

V mužské soutěži vedou Decottignies, Rotluff, Broeren a von Dellinghause (-2).
v ženské soutěži vedou Lampert, Krenn a Eikenboom (-1).
Další umístění našich:
Chlapci: 72. Gal (+7), 88. A.Procházka (+9), a 90. Štrouf (+9.)
Dívky: 24. Cejnarová (+6), 48. Krásová (+11).

Turnaj má špičkové dorostenecké obsazení. Z českých reprezentantů se představí čtyři chlapci Petr Gál z GC Brno, Aleš Procházka, David Štrouf a Šimon Zach (GC Erpet Praha) a dvě dívky Kateřina Krásová (GK Čechie) a Karolína Vlčková (GK Líšnice). Turnaj se hraje na tři kola. Do finálového kola postoupí 40 chlapců a 20 dívek.
Hraje se hřišti Golf Clubu St. Leon-Rot s parem 70 a délkou 6 541 metrů.

Odkazy: …. GC St.Leon-RotHřiště na satelitní mapěStránka mistrovství

 

Mistrovství Evropy Mid-Amatérů, Sola, Norsko (2. – 4.6.2011)

Sobota – poslední kolo
Mistrem Evropy midamatérů se v norském Sole stal Fin Marco Willberg (+5) před Španělem Jacobem Cestinem (+6). Cestino zahodil přiležitost aveliký náskok ze dvou kol promarnil výsledkem 80 v posledním kole.

Umístění našich:
36. Vít Rotter +21
41. Robet Bouška +24
42. Marek Šulc +26
49. Filp Tenkl +29

Pátek – 2. kolo
Po druhém kole ME midů v norském Sola vede Španěl Jacobo Cestino (-2).
Pozice zašich hráčů:

41. Vít Rotter +16
41. Marek Šulc +16
46. Robert Bouška +17
65. Filip Tenkl (+21)

Na ME Midamatérú do Norska vyrazila česká reprezentace ve složení: Vít Rotter, Marek Šulc a Filip Tenkl. Na své náklady se účastní Robert Bouška. Hraje se na hřišti Solg GC s parem 72 a délkou 6.269 metrů. Mistrvství se hraje na 54 jamek, po 36 jamkách je cut.

Odkazy: … Sola GC …. Hřiště na sat. mapěStránky mistrovství