Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

21. 3. Golf v zahraničí (17.3. – 20.3.2011)

21.03.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Transitions Championship, Palm Harbor, Florida, USA
European Tour – Sicilian Open, Sicílie, Itálie
LPGA Tour –  RR Donneley LPGA Founders Cup, Phoenix, Arizona, USA


PGA Tour – Transitions Championship, Palm Harbor, Florida, USA 
(17. – 20.3.2011, -6 hod)

Neděle – 4. kolo
Vítězem se stal Američan Gary Woodland, jenž dosáhl v součtu čtyř kol konečného výsledku 15 ran pod par. Ke druhému místu na Bob Hope Classic tedy přidal další výrazný výsledek, nejvýraznější v kariéře. O jednu ránu horší skóre má druhý v pořadí, další domácí golfista Webb Simpson. První hráč světového žebříčku Martin Kaymer (-6) skončil na děleném 20. místě. Alex Čejka (-1) klesl na konečnou 57. pozici.
Další umístění:  4. Snedeker (-11),  5. Rose (-10),  11. Cink (-9),  13. Furyk, Watney (-8),  15. Garcia, Sabbatini (-7),  20. Manassero (-6),  37. Casey (-4),  51. Singh (-2),  57. Wilson (-1).

Přehled 4. kola

Více …

Odkazy: … Stránky hřištěStránky turnajeHřiště na satelitní mapěSvětový žebříčekFinanční žebříček

Sobota – 3. kolo
Rovná dvoustovka ran znamená vedení pro Angličana Justina Rose. Ten zahrál podruhé za sebou 65 ran a s průběžným skóre -13 je o jeden úder lepší než Jihoafričan Brendon de Jonge a Američan Webb Simpson na děleném druhém místě. „Věděl jsem, že hraju dobře, ale neklapalo to tak jak by mělo. Byl jsem trpělivý a teď jsem za to odměněn. V pátek to najednou přišlo,“ uvedl lídr turnaje, jenž v prvním kole zapsal 70 ran. V sobotu dosáhl pěti ze svých šesti birdie mezi první a sedmou jamkou. To šesté si nechal na závěrečnou jamku, kde se mu podařil asi metr a půl dlouhý putt ze svahu dolů.
Světová jednička Martin Kaymer dlí na 37. pozici, devět ran za čelem turnaje. Před německého golfistu se dostal jeho krajan českého původu Alex Čejka. Je na děleném 29. místě (-5) a mohl na tom být ještě mnohem líp, kdyby udržel fazonu až do konce. V samotném závěru kola však zahrál dvě bogey.
Další umístění:  6. Watney, Snedeker (-10),  13. Cink, Sabbatini, Furyk, Casey, García (-7),  29. Manassero (-5), 44. Ogilvy a Wilson (-3),  54. B. Watson (-2).

Přehled 3. kola

Pátek – 2. kolo
Navzdory tomu, že ve startovním poli je řada zvučných jmen, po polovině programu se v popředí objevují ta méně frekventovaná. Se skóre -9 jsou ve vedení Američané Garret Willis a Chris Couch. O druhé místo se s odstupem jedné rány dělí jejich krajan Webb Simpson s golfistou, jehož naopak znají všichni. Pro Sergia Garcíu by případný úspěch znamenal kýžený návrat na výsluní.
Willis bydlí zhruba hodinu jízdy autem od hřiště Innisbrook v Tampě Bay a coby znalec prostředí poznamenal: „Takové chladno tady, to je opravdu blázinec. Čekám, že to nemůže trvat dlouho, čeká nás větrný víkend.“ Své jediné vítězství získal už před deseti lety na Tuscon Open, zatímco Couch také vyhrál jeden turnaj, a sice v New Orleansu v roce 2006. „Povedlo se mi několik hodně dlouhých puttů,“ komentoval svůj páteční výsledek 64 (-7).
Stejný zahrál i Brand Snedeker a vyneslo ho to o 66 míst na dělenou jedenáctou pozici. Výrazně lepší výkon k tomu, aby prošel cutem, potřeboval také Alex Čejka. Němec českého původu se na peníze skutečně dostal, a to díky faktu, že ke dvěma bogey, které zahrál v úvodním kole, přidal tentokrát také pět birdie. S průběžnou bilancí -1 mu patří dělená 55. příčka. O ránu horší výsledek by býval znamenal vyřazení.
Světový hráč číslo jedna Martin Kaymer zahrál v pátek o málo hůře než jeho krajan (tři bogey, čtyři birdie), což v součtu dvou kol znamená skóre -4 a pokles na dělené 26. místo. Další pozice: 5. Rose a Casey (-7), 19. Furyk (-5), 26. Singh a Cink (-4), 39. Sabbatini a B. Watson (-3).
Cutem neprošli mimo jiné Daly, Harrington, Ames, Išikawa, Choi, Molder a Imada..

Přehled 2. kola

Čtvrtek – 1. kolo
Letos už vyhrál Volvo Golf Championship na European Tour a teď Paul Casey zaútočil na titul v zámoří. Anglický golfista zahrál nejlepší první kolo, v němž si odpustil ránu navic, a jeho skóre 64 (-7) mu dává vedení o dvě rány. Na děleném druhém místě jsou Američané Nick Watney, Scott Stallings a Garrett Willis se Skotem Martinem Lairdem.
Světový hráč číslo 1 Martin Kaymer nezačal špatně. Svůj výkon ozdobil eaglem na pětiparové jamce číslo 1, kde začal druhou polovinu kola. Výsledek 68 ran (-3) ho řadí na dělené šestnácté místo. Jeho německý krajan Alex Čejka je na tom o poznání hůř. Šestnáct parů a dvě bogey znamená bilanci +2 a dělené 107. místo, tedy daleko za předpokládaným cutem.
Další hráči: 6. Sabbatini, Furyk (-4), 16. García, Manassero (-3), 49. Daly, Rose (-1), 107. Harrington (+2).

Velmi dobře obsazený turnaj, na kterém se představí vítěz WGC Cadillac Chamipionship z minulého týdne Nick Watney, světová jednička Martin Kaymer, obhájce loňského titulu Jim Furyk, držitel rekordu hřiště Mark Calcavecchia. Dále pak Vijay Singh, Ryo Ishikawa, Ryuji Imada, Charlie Wi, K.J. Choi, Sergio Garcia, vítěz z roku 2009 Retief Goosen, Justin Rose, Padraig Harrington a také Alex Čejka.

Hraje se na hřišti Innisbrook Resort and Golf Club s parem 71 a délkou hřiště 6 711metrů. Rychlost greenů je 11 stop stimpmetru.
Rekord hřiště je 62 úderů, který stanovil v roce 2002 Jeff Sluman a v roce 2007 vyrovnal Mark Calcavecchia.

Dotace turnaje je 5,5 miliónu dolarů (necelých 95mil. Kč). Na vítěze čeká šek v hodnotě 990tis. dolarů (17,2 mil. Kč) a připíše si 500 bodů do FedEx Cupu. Loni zvítězil Jim Furyk, zahrál -13.

Přehled 1. kola

 

Odkazy: … Stránky hřištěStránky turnajeHřiště na satelitní mapěSvětový žebříčekFinanční žebříček


European PGA Tour – Sicilian Open, Sicílie, Itálie
(17. – 20.3.2011, -1 hod)

Pondělí – dohrávka 4. kola
Vítězem se stal Francouz Raphaël Jacquelin, jenž se do společného vedení s Anthonym Wallem vrátil díky birdie na 14. jamce. Pak ještě jednou vedl Angličan, jenž sice bojoval, ale čáru přes rozpočet mu udělalo double bogey na sedmnáctce. Jeho závěrečné birdie nic neřešilo, protože vítězi na zbylých čtyřech stačilo udržet nervy a hrát pary.

Neděle – 4. kolo
Vítěz bude vinou špatných povětrnostních podmínek znám až v pondělí. Hra byla přerušena v okamžiku, kdy hráči posledního flightu dokončili dvanáct jamek. V čele je Francouz Raphaël Jacquelin, jenž právě na dvanáctce zahrál své první bogey a jeho skóre kleslo na průběžnou hodnotu -11. „Je to zklamání, ale v té situaci bylo i bogey dobré, takže si nemám na co stěžovat,“ uvedl šestatřicetiletý golfista, jenž čeká na vítězství od roku  2007.
Na druhém místě za ním je Anthony Wall z Anglie. Byl to on, kdo prostřednictvím birdie na dvanácté jamce zdramatizoval situaci, neboť ztrácí na lídra už jen jednu ránu. Třetí je Španěl José Manuel Lara (skóre -9 po 15. jamce), další hráči už mají mnohem menší šanci zaútočit na titul. Švéd Joel Sjöholm, jenž je na čtvrté pozici (-7), dokončil kompletní program. Další golfisté jsou už pět a více úderů za Jacquelinem.

Sobota – 3. kolo
Raphaël Jacquelin si neodpustil bogey, zahrál podruhé za sebou dvě rány pod par a vyšvihl se do samostatného vedení. Francouzský golfista je před finálovým dnem na skóre -9, což je o ránu lepší výkon než jaký zatím předvádí Angličan Anthony Wall, druhý v pořadí. Na třetím místě jsou další Angličan Jamie Elson a Velšan Phillip Price. Oba s bilancí -6.
Jacquelin má na svém kontě dvě vítězství na European Tour, a to z let 2005 a 2007. Letos útočil na další v Dubaji, ale závěrečný den se mu na Desert Classic nepovedl. „Zítra zkusím být trpělivý. Mám nový driver a cítím se s ním opravdu dobře,“ uvedl lídr. „Jestli vyhraju, tak vyhraju. A jestli ne, nepřestanu mít radost z toho, že se mi hra dařila.“
Nejlepší sobotní kolo předvedl Skot Peter Whiteford: 66 ran (-5).  Dělí se o pátou pozici, stejně jako Angličan Simon Dyson, jenž se posunul výš díky výkonu 67 (-4). Další pořadí se řádně promíchalo, na 14. pozici se drží Colin Montgomerie (-4),

Pátek – 2. kolo
I zhoršeným výkonem o jednu ráno se Anthony Wall dostal do průběžného vedení. Tentokrát zahrál  67 (-4) a s devíti ranami pod parem si vytvořil náskok dvou úderů před dvojicí Raphaël Jacquelin, Richrad Green na děleném druhém místě.
Wall překvapil zajímavým sdělením, kde se vzalo jeho náhlé zlepšení. Koupil si totiž aplikaci na iPhone s radami, jak číst greeny. „Byla to ta nejlepší investice 59 pencí, jakou jsem kdy udělal,“ řekl s úsměvem, ale zcela vážně lídr turnaje. Autorem rad je Dave Stockton. Na klasický švih si vzal Wall ku pomoci několik tipů profesionála Tonyho Johnstonea, jenž speciálně analyzoval hráčův osobní styl. Pětatřicetiletý golfista zahrál ve druhém kole dvě birdie na první devítce a na druhé přidal už jen eagle z pětiparové jamky číslo 12. Své zatím jediné vítězství na European Tour získal v roce 2000 na Alfred Dunhill Championship.
Za dvěma jmenovanými konkurenty je po první polovině sicilského podniku mezera o velikosti dalších dvou ran. O vítězství ještě může soupeřit i Colin Montgomerie. Skot zahrál dvakrát 69 ran a se skóre -4 se dělí o deváté místo. Naopak cutem s hodnotou +2 neprošli například vítěz letošního Avantha Masters S.S.P. Chowrasia ani domácí legenda Constantino Rocca.

Čtvrtek – 1. kolo
Velšan Stephen Dodd zahrál na šestnácté pětiparové jamce eagle a dostal své skóre na konečných 65 ran (-6). Stejné skóre zahrál i Španěl José Manuel Lara, jehož skórkarta je o poznání jiná. Obsahuje double bogey na čtyřparu číslo 4, ale je tam také devět birdie. „Loni jsem stál před těžkým rozhodováním, co budu dělat dál. Pak ale přišla ta správná věc,“ uvedl Lara, jenž na sklonku léta vyhrál Austrian Open a zachránil svá hráčská práva na European Tour. Čtyřiačtyřicetiletý Dodd má už tři tituly z evropského okruhu, ale ten poslední má vročení 2006. „Dneska jsem udělal všechno správně,“ komentoval svou hru.
O třetí místo se dělí Francouz Raphael Jacquelin a Angličan Anthony Wall (-5). Colin Montgomerie je  na  16. místě (-2).  Domácí protagonista Constantino Rocca přenocuje na 86. pozici (+2).
Další umístění: 5. Wood (-4),   16. S. Hansen (-2),  43. Dyson (E).

Nový turnaj na European Tour nemá silné obsazení. Na turnaji se představí Colin Montgomerie, Ricardo Gonzalez, Richard Green, Oliver Fisher, J. M. Singh či Pablo Larrazábal.

Hraje se v resortu Donnafugata Golf Resort & Spa. Hřiště má par 72 a délku 6 700metrů.

Odkazy :  … Stránky hřištěHřiště na satelitní mapěEvropský žebříčekFinanční žebříček Race to Dubai


Ladies PGA  Tour – RR Donnelley LPGA Founders Cup, Phoenix, Arizona, USA
(18.  – 20.3.2011, -8 hod)

Neděle – poslední kolo
Zvítězil zkušená Australanka Karrie Webb (-12), před Američankami Paulou Creamer a Brittany Lincicome (-11).  Na čtvrtém místě skončila další Američanka Cristie Kerr (-10).  Hráčka českého původu Sandra Gal obsadila 10. místo (-5). Druhá hráčka českého původu v LPGA, osmnáctiletá Jessica Korda neprošla cutem.
Další umístění:   29. Tseng, Shin (-1),  74. Gulbis (+7), 75. Inkster (+9).

Sobota – 2. kolo
Tvrdost profesionálního golfu poznala naplno Jessica Korda. Jestliže páteční výsledek v plusových číslech mohla přisoudit pokaženému závěru, tentokrát ve snaze dohnat ztrátu kupila chyby častěji. Na třetí, osmé a čtrnácté jamce zahrála double bogey, takže ani čtveřice birdie jí nebyly nic platná. Zapsala 77 ran (+5) a se sedmi ranami nad parem neprošla cutem. To, jakým způsobem útočila na jamku, však vzbudilo respekt.
Vedení drží díky dvěma shodným kolům za 66 ran Američanka Angela Stanford (-12) s poměrně solidním náskokem. Krajanka Brittany Lincicome na ni z druhé pozice ztrácí už tři rány a třetí Korejka Mindy Kim čtyři.
Další umístění: 4. Kerr (-7),  5. Webb (-6),  8. Creamer (-5), 10. Gal (-4), 62. Tseng, Shin (+2).


Pátek – 1. kolo
Nejlepší start měla Američanka Angela Stanford (-9), následovaná krajankou  Brittany Lincicome  a  Korejkou Aree Song (obě -5).  Vedoucí žena zahrála dokonce eagle na čtyřparové devítce. Sandra Gal je na 19. pozici (-2), Jessica Korda na 86. pozici (+2). Američanka českého původu se až do desáté jamky držela v paru, pak zahrála své první birdie. Ještě po patnácté jamce byla na bilanci -1, pak ale přišlo double bogey a jednoduché bogey na závěrečné jamce.
Další umístění:  10. Kerr, Creamer (-3),  26. Nocera (-1),  66. I.K.Kim, Gulbis (+1),

Turnaj se hraje na 3 kola, ve kterém se představí hned 5 hráček z top 10 počínaje světovou jedničkou Yani Tseng, dále pak Jiyai Shin, Cristie Kerr a Karrie Webb. Dále pak Song-Hee Kim, Morgan Pressel, Christina Kim, Paula Creamer, Laura Davies, Brittany Lincicome, Sophie Gustafson. Na turnaji bude hrát i Jessica Korda.

Hraje se na hřišti Wildfire at Desert Ridge s parem 72 a délkou 6 047metrů. Dotace turnaje je 1mil. dolarů (17,5mil. Kč).
Některé hráčky věnují část případné výhry poškozenému Japonsku.

Odkazy: … Stránky hřištěStránky turnajeHřiště na satelitní mapěFinanční žebříčekRolex ranking