Golf nahrazuje lyže jako zimní sport

17.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Nedostatek sněhu nahnal lyžaře na golfová hřiště, ale samozřejmě ne v Evropě. Webový portál Bloomberg News přinesl zprávu, že golf, jakožto zimní sport vytlačuje lyže, vzhledem k nezvykle teplé zimě na severovýchodě Spojených Států. Bez sněhu v okolí velkoměst golfová hřiště lákají stále více lidí během celé zimy. Kluby také dělají úpravy a renovace o několik měsíců dříve, než je běžné. Naopak, minulý rok napadl první sníh v listopadu a trávu místní neviděli až do dubna. Lidé se shodují, že to byla zima se vším všudy, kdežto letos není po sněhu ani památky.

Například hřiště Mattawang Golf Club a Belle Mead v New Jersey zaznamenalo během ledna 1000 návštěvníků. Manažer klubu, Mahlon Dow potvrdil, že toto číslo je považováno za dobré v červnu, na hřišti to prý vypadá, jako kdyby byl říjen. Letošní zima je na východním pobřeží USA, hlavně v okolí New Yorku, neobvykle teplá a suchá.

Národní hydrologické centrum v Minesotě potvrdilo, že jen devětadvacet procent území státu New York je pokryta sněhem. Pro srovnání, minulý rok to bylo devětadevadesát procent. Letos je tak na území New Yorku nejmenší sněhová pokrývka od roku 2004. Není tak divu, že lidé zapomněli na lyže a místo toho vytáhli ze skříně golfové hole, kéž bychom mohli my v Evropě udělat to samé. Česko se před týdnem naopak potácelo v rekordních mrazech a sníh stále způsobuje dopravní komplikace na většině území ČR.


Aneta Zárubová