García letos poprvé v USA, hladový po Ryder Cupu

15.02.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Sergio García

Dostat se znovu do týmu pro Ryder Cup, za tímto cílem vyrazil Sergia García v této sezoně. Povzbuzen dvěma turnajovými tituly z minulého roku přesvědčil sám sebe, že na to má. „Všichni víte, jak miluju Ryder Cup a jak důležité je pro mě být u toho,“ potvrdil před svým prvním letošním startem na americké půdě.

Tam se také letošní utkání mezi americkým a evropským výběrem uskuteční, přesněji v Medinah ve státě Illinois. „Strašně rád bych se dostal do týmu a pomohl svým parťákům obhájit pohár,“ připomněl Španěl předloňské vítězství domácího celku ve velšském Celtic Manor.

„Jsem doslova hladový, přesně jako dřív. Jako jsem byl hladový v roce 2010 a jako jsem byl hladový v letech, kdy se mi to povedlo,“ zdůraznil García, aby nenechal nikoho na pochybách, že nejde jen o nějaké prohlášení do větru.

To, že je kapitánem jeho krajan, považuje pětinásobný člen rydercupového týmu Evropy a vítěz z let 2002, 2004 a 2006 za úžasnou věc. „Myslím, že bude skvělý kapitán,“ uvedl García na adresu Josého Maríi Olazábala. Ostatně, při minulém utkání se sešli v rolích asistentů Skota Colina Montgomerieho. „Byl v té roli skvělý a já se těším na to, jakým bude kapitánem. A já doufám, že všichni budeme hrát tak dobře, abychom mu pomohli vyhrát.“

To je samozřejmě zatím poměrně předčasné. V evropském bodovém žebříčku figuruje García zatím na šesté pozici, v mezinárodní na semdé. Podle toho, kde bude mít větší šanci, zvolí také svůj turnajový program. „Rozhodně se chci kvalifikovat automaticky,“ odmítl možnost, že by měl při Olazábalových volbách divokých karet automaticky přednost.

Na hřiště Riviera Pacific Palisades v kalifornské Rivieře dorazil urvat na Northern Trust Open přední umístění. O loňských výhrách na Castelló Masters a Andalucía Masters prohlásil, že byly důležité pro jeho psychiku. „Předtím jsem cítil, že jsem udělal spoustu správných věcí, všechno spělo k lepšímu. Vrátilo mi to sebevědomí,“ potvrdil, že tři roky bez jakéhokoli prvenství ho naopak notně pošramotilo.

To, že coby někdejší člen elitní světové desítky opět může hrát v nejvyšší konkurenci, mu potvrdila top 10 umístění na US Open (sedmý) a British Open (devátý). Tím, že klesl až na 78. příčku žebříčku světa, o práva hrát na různých prestižních akcích přišel a musel o ně zabojovat.

Největší změnu ve svém výkonu proto vidí v návratu mentální síly. „Dostanete se z takové té situace, kdy jste skříplí. Když poznáte, že pomalu přicházejí změny, najednou se zlepší všechno. Neříkám, že jsem na tom jako v osmnácti nebo devatenácti, ale pokouším se mít stejnou radost ze hry jako tehdy. Snažím se hrát svobodomyslně,“ dodal dvaatřicetiletý golfista.