Gál na Q-School v Itálii

26.09.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Tour – Q-School pro rok 2014, první fáze, sekce C, Circolo Golf, Bogogno, Itálie
(24. – 27. září 2013, bez časového posunu)

Čtvrtek – 3. kolo
Nic neočekávaného se nestalo, naopak Petr Gál předvedl další zhoršení a postupové naděje jsou definitivně pryč. Výsledek 80 ran (+8) je pro takový turnaj hlubokým podprůměrem a dovedl českého golfistu až na konečné skóre +17, s nímž se nedá pomýšlet na účast ve finálovém kole. Gál přitom zahrál čtyři birdie, takže bojoval, ovšem vedle čtyř bogey a dvou double bogey má v zápisu také zkaženou pětiparovou jamku č. 14, kde přidal čtyři rány navíc, tedy celkem 9. Skončil na děleném 88. místě z 99 účastníků, kteří dokončili základní tři kola.
Vedení udržel domácí golfista Alessio Bruschi, ale na průběžném skóre -14 Itala dohonil švýcarský amatér Joel Girrbach.

Středa – 2. kolo
Zhoršení o jednu ránu na výsledek 77 (+5) znamená takřka konec nadějí Petra Gála na postup. Aby si ji zachoval, musel by nejprve projít cutem. K tomu potřebuje výsledek na hranici možností. V jeho skórkartě se sice objevila i dvě birdie, avšak také double bogey z pětiparové osmé jamky. Počet ran nad parem je dán počtem bogey. Průběžné skóre +9 stačí až na samostatné 83. místo. Do další kvalifikační fáze se navíc v neděli bude postupovat pravděpodobně s mínusovými čísly. 
V čele zůstal domácí Alessio Bruschi poté, co se dostal na -11, o jeden úder před švýcarským amatérem Joelem Girrbachem.

Úterý – 1. kolo
Petr Gál ani jednou neskóroval, odevzdal skórkartu bez birdie. Jeho 76 ran (+4) není beznadějný výsledek, i když po dopolední polovině kola to vypadalo líp. Z děleného 33. místa však český golfista spadl po odpoledním programu na 71. Vzdálenost od pozic, jež by měly znamenat postup, je čtyři až pět ran. Chce to samozřejmě zlepšení, čtyři bogey a jinak jen pary na posun výš výsledkovou listinou stačit nebudou. Gál navíc ztratil ránu na dvou pětiparových jamkách, které jsou sice zrádné, ale konkurence na nich výsledky spíš vylepšovala.
Vede domácí hráč Alessio Bruschi po výkonu 64 ran (-8).

Po osmičce krajanů, z nichž se postup podařil Ondřeji Lieserovi, se v první kvalifikační fázi představí poslední přihlášený Petr Gál. V této sezoně má za sebou sedm startů na Challenge Tour a tři na European Tour, všechny na sponzorské pozvánky. Ani jednou neprošel cutem, z dvaceti kol zahrál třikrát pod par. Do hry vyrazí jako první z desátého odpaliště společně s domácím amatérem Davidem Albertinim. Jedním z účastníků této sekce Q-School je i bývalý ruský tenista Jevgenij Kafelnikov. Conte Course, hřiště nacházející se poblíž milánského letiště Malpensa, má par 72 a měří 6 485 metrů.

Druhá fáze Q-School je na programu od 2. do 5. listopadu na čtyřech španělských hřištích a ve stejné zemi, konkrétně v PGA Catalunya resortu u Girony, se uskuteční finále, a to od 10. do 15. listopadu.