Gál na Challenge v S. Irsku

27.08.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Petr Gál

Challenge Tour – Northern Ireland Open Challenge, Galgorm Castle Golf Club & Estates, Ballymena, Severní Irsko (28. – 31. 8. 2014, časový posun: -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Naděje Petra Gála na účast ve víkendovém programu se začaly ztrácet už na první devítce. Do šesté jamky měl český golfista na kontě tři bogey, na sedmičce sice oživil šance díky birdie, ale to zůstalo jediné v jeho denním zápisu. Na druhé polovině hřiště zapsal dvě bogey a také double bogey na tříparové dvanáctce. Výkon 77 (+6) nebyl konkurenceschopný a hráč s konečným skóre +7 zaostal za hranicí cutu o pět úderů.

V čele zůstal Joakim Lagergren ze Švédska a po výkonu na úrovni even par mu zůstal výkon -9. Na jednu ránu se k němu přiblížil samostatně druhý Angličan Steven Brown.

Čtvrtek – 1. kolo
Petr Gál začal nadějným výsledkem 72 ran (+1), který ho řadí na dělené 69. místo. Ve skórkartě má tři birdie a čtyři bogey, když udrží výkonnost na této úrovni, může pomýšlet na cut. V čele je Švéd Joakim Lagergren, jehož 62 ran (-9) znamená náskok tří úderů před nejbližšími pronásledovateli.

Poprvé bude mít tuzemský golf zastoupení v takových končinách a na takové úrovni. Jediným českým účastníkem turnaje je Petr Gál, jenž změří síly s velice silnou konkurencí. Vedle předních hráčů druholigového evropského okruhu jsou přihlášení domácí hráči, kteří představují solidní sílu, navíc získalo pozvání několik Angličanů, o nichž to platí o to víc. Bude se hrát o podíly z dotace 170 tisíc eur (4,75 milionu korun), hřiště má par 71 a měří 6 337 metrů.

Odkazy: … Galgorm CastleSatelitní mapa hřištěStránky turnajeOrder of Merit

.