Vítů mezinárodní mistryní Rakouska

20.08.2018 | Petr Halaburda - ČGF | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Gabriela Roberta Vítů

Gabriela Roberta Vítů

ÖGV – Mezinárodní mistrovství Rakouska mužů a žen, Schönborn, Rakousko (16. – 19.8.2018)

Souboj českých golfistek o trůn mezinárodní mistryně Rakouska pro sebe získala Gabriela Roberta Vítů, která v dramatickém finiši o jednu ránu předčila dosud vedoucí Patricii Mackovou a znovu vrátila do Česka titul, který získala před třemi lety Sára Kousková.

Do závěrečného dějství čtyřkolové soutěže vstupovala Patricie Macková s náskokem dvou ran před Gabrielou Robertou Vítů, která se však zlepšovala a dotahovala každým kolem. Po dnešních devíti jamkách se rozdíl ztenčil už na pouhou ránu, jamku před koncem už měly obě hráčky skóre srovnané. A na 72. jamce přišlo rozhodnutí: Vítů prokázala více klidu – zahrála par, zatímco Macková zakončila turnaj s bogey.

O další dvě rány zpět za stříbrem skončila Ruska Natalia Guseva, která dnešní druhou polovinu hřiště zvládla nejhůře. Na páté místo se dotáhla Hana Ryšková, na desáté místo se nakonec probojovala Klára Kuchařová, o šest příček níže skončila Blanka Marešová.

V mužské soutěži se z českých golfistů prezentoval David Benák (T24.), následován Petrem Janíkem (26.), Patrikem Jeřichou (T47.), Milanem Kotrbou (50.) a Janem Černohorským (T53.).

Konečné výsledky

Odkazy:  GC Schloss Schönborn    Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství

.