Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Franklin Templeton Shootout

15.12.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Franklin Templeton Shootout, Tiburón GC, Naples, Florida
(13. – 15. 12. 2013, časový posun: -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Harris English a Matt Kuchar si nenechali šanci uniknout, ba dokonce ve velké pohodě zahráli znovu nejlepší denní výsledek a zvýraznili svůj náskok před ostatními. Ve formátu scramble dosáhli výkonu 58 (-14) a jejich konečné skóre je -34. Jihoafričan Retief Goosen se Švédem Fredrikem Jacobsonem na druhém místě ztratili na vítěze plných sedm úderů. Angličané Ian Poulter a Lee Westwood byli v závěrečném dějství jen o ránu horší než první Američané, přesto jen potvrdili třetí pozici, druhá jim utekla o ránu.
Dvanáct birdie a eagle v nedělním kole, které zpočátku pokropil déšť, a čtyřiatřicet ran jako rekord turnaje. „Byli jsme na 32 pod a já jsem se doslechl, že rekord je 33,“ řekl Kuchar na dotaz, jak se staví k eaglu ze sedmnácté jamky, jímž se pár dostal na konečnou bilanci. „Harris dal skvělý drive, bylo to nějakých 217 yardů k jamce. Trochu foukalo, tak jsem vzal hybrid, což je v takových podmínkách nejlepší. Už když jsem ho trefil, věděl jsem, že to bude výborná pozice, a měli jsme to k eaglu nějakých dva a půl metru,“ dodal. English pak proměnil další z řady svých vynikajících puttů a Kuchar už nemusel hrát. Každý z vítězné dvojice si k 385 000 dolarům na závěr sezony může přidat ještě způsob, jakým si poradili s hřištěm i pronásledovateli. „Hrát tolik birdie, hrát týmovou soutěž v úzkém startovním poli mezi kamarády, to je prostě zábava,“ komentoval své rozpoložení English.

Konečné výsledky:

Video – přehled třetího kola:

Sobota – 2. kolo
V průběžném pořadí nezůstal kámen na kameni, přesto vedoucí dvojice Harris English, Matt Kuchar představuje cosi jako stálici. Na první místo se dostala i s přispěním dobrého pátečního začátku. Vzhledem k tomu, že ve formátu better ball se spousta dvojic rozstřílela, však bylo nutné zabrat i v sobotu. A jmenovaní Američané byli dokonce nejlepší. Zahráli -12 a vylepšili své celkové skóre na -20. Na druhé místo se posunuli Jihoafričan Retief Goosen se Švédem Freddiem Jacobsonem (ztráta čtyř úderů na lídry) a na třetí anglický pár Ian Poulter, Lee Westwood (sedm ran zpět). V obou případech bylo denní skóre jen o ránu horší než v případě nejlepší dvojice.
Třetí místo je dělené, na bilanci -13 jsou ještě další domácí hráči Charles  Howell III s Justinem Leonardem. Obhájci titulu Kenny Perry a Sean O´Hair klesli na dělenou šestou pozici.
„Tohle je ono. Prostě to tam jen pálíte a nemyslíte na nic jiného než na birdie,“ zářil English. Goosen k neděli, kdy je na programu scramble, poznamenal: „Čtyři rány ztráty, to bude chtít zahrát ale opravdu nízko.“

Stav po druhém kole:

Video – přehled druhého kola:

Pátek – 1. kolo
Tři americké dvojice se výrazně odpoutaly od zbytku startovního pole a s průběžným skóre -8 se dělí o vedení. Jsou to následující páry: Sean O´Hair a Kenny Perry; Harris English a Matt Kuchar; Charles Howell III a Justin Leonard. Ve formátu modified alternate shot dosáhli výkonu -8 a nejbližší konkurenti na ně ztrácejí už tři údery. Angličané Ian Poulter a Lee Westwood, považovaní za černé koně turnaje, nehráli špatně, ale jejich výkon -2 stačí pouze na osmé místo.
Perry a O´Hair  překvapili loňským vítězstvím a umocnili dojem ze souhry i letos. Zpočátku to sice nevypadalo, že by opět měli aspirovat na titul, protože po první devítce byli na skóre -3, ale už to byl příslib. Rozhodující sérii čtyř birdie zaznamenali mezi jamkami 13 a 16. „Výborný den,“ zářil Perry, nejlepší hráč letošního ročníku Champions Tour. „Měli jsme dne s šanci jít ještě níž, ale bereme to, protože tohle je těžký herní formát.“
Howell a Leonard se na čelo dotáhli díky trojici birdie na závěrečných třech jamkách, Kuchar s Englishem si na dělenou první pozici pomohli zejména eaglem ze sedmnáctky.

Stav po prvním kole:

Video – přehled prvního kola:

Slavný hostitel Greg Norman sestavil jednotlivé páry (celkem jich bude dvanáct) pro svou exhibici tak, aby dal vítězné dvojici Sean O’Hair, Kenny Perry šanci obhájit loňské vítězství. Jinak mají ale někteří dřívější účastníci prohozené nebo úplně nové spoluhráče. Pozornost vzbudí anglická dvojice Ian Poulter, Lee Westwood, která si zahrála několik rydercupových mačů, ale nikdy ve čtyřhře společně. Silně vypadá domácí duo Matt Kuchar, Brandt Snedeker a sám Norman absolvuje turnaj ve společnosti Švéda Jonase Blixta.

Hraje se opět v areálu, pro který Norman designoval hned dvě osmnáctky a obě šampionské. V jeho „rozstřelu“ se půjde na jamkách se zrádnými bunkery a vysokou trávou kolem greenů. Par je 72 a délka 6 664 metrů. Pro jednotlivé dny jsou formáty hry zvoleny takto: pátek – modified alternate shot, sobota – better ball, neděle – scramble. Dotace činí 3,1 milionu dolarů (necelých 62 milionů korun).

Odkazy: … Tiburón GCSatelitní náhled na hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz

 

.