Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Francouzi chtějí Ryder Cup

30.04.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

RyderCup_kandid_FranceFrancouzská Golfová Federace (Fédération Française de Golf, FFGolf ) ve čtvrtek v Paříži oficiálně podala kandidaturu na pořádání  Ryder Cupu v roce 2018.  Prezentaci kandidatury podpořili i dva francouzští golfisté, Jean Van de Velde a Thomas Levet, kteří již dříve Evropu v Ryder Cupu reprezentovali.

Van de Velde ještě s Ramou Yadem, francouzským sportovním sekretářem, doprovázeli členy Federace na předávání návrhu řediteli turnaje Richardu Hillsovi a ostatním členům představenstva Ryder Cupu.

Federace vypracovala detailní plán, jak využít události pro golfový růst v celé Francii a dále v Evropě.  Jsou zde již projekty, které mají za cíl až zdvojnásobit počet golfistů v zemi a otevřít dveře zeleného sportu všem ekonomickým vrstvám. Takový vývoj by v budoucnosti jistě pomohl francouzskému golfu.

V návrhu federace je uvedeno i místo konání, nádherné a ceněné hřiště Golf National. Toto osvědčené hřiště by bylo podle plánů ještě dále upravováno tak, aby vyhovovalo požadavkům turnaje a zajistilo prvotřídní zkušenost pro hráče, diváky, média i partnery.

Chytré umístění hřiště a jeho infrastruktura umožňují jednoduchý přístup až pro 70.000 diváků. Blízkost Paříže, která je se svými historickými památkami jedním z nejnavštěvovanějších měst světa, zaručuje jednoduchou dosažitelnost odkudkoliv ze světa.

Nedaleko hřiště je i proslulý zámek Versailles, kde by se odehrávali slavnostní večeře při turnaji. Hosté by tak měli jedinečnou možnost vychutnat si francouzskou pohostinnost a takzvané francouzské „umění žít.“

Francouzský Ryder Cup by v roce 2018 vyzdvihl evropské hodnoty a byl by oslavou golfu v celé Evropě. Návrh podpořila také francouzská veřejnost a prezident Francie Nicolas Sarkozy. 
“ Ryder Cup je legendární sportovní událost. Hostit tento turnaj na francouzské půdě by mělo pozitivní dopad na vývoj golfu v zemi. Ztohoto důvodu podporuji francouzský návrh,”  sdělil ve svém prohlášení prezident Sarkozy

Více informací na www.rydercup2018france.com.

Odkazy:   Francouzská federace     Hřiště Golf National     Hřiště na satelitní mapě

 

Aneta Zárubová

Aneta75P