Forth Worh Inviational -zvítězil Justin Rose

28.05.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Justin Rose

Justin Rose

PGA Tour – Forth Worh Inviational, Fort Worth, Texas, USA (24.5. – 27.5.2018, -7 hodin)

Závěrečným kolem za 64 úderů s osmi birdie a dvěma bogey potvrdil Angličan Justin Rose svůj náskok z předchozích kol a došel si pro deváté vítězství v kariéře. S celkový skore -20 zvítězil o tři údery před Američanem Brooksem Koepkou (-17). Kromě červeného skotského saka si Rose odváží  For Worthu odměnu 1,278 milionu dolarů. Třetí pozici obsadil Argentinec Emiliano Grillo (-16).
Jordan Spieth se neprosadil, uzavřel turnaj na 32. pozici, patnáct ran za vítězem  (-5).
Obhájce loňského vítězství Kevin Kisner skončil na 52. pozici (-3). Kevin Na vyrovnal v posledním kole rekord hřiště – 61 úderů. Alex Čejka skončil na 66. místě (E).

Další pozice: 4. Na (-14), 5. Rahm (-10), 32. Stricker, Kuchar (-5),66. Furyk (E).
Cutem neprošli: Laird, Wise, Simspon, Schauffele, Dufner, Z.Johnson.

Konečné pořadí

Sestřih finálového kola


Fort Worth  Invitational je jedním z pěti turnaju PGA Tour pro zvané. Hraje se od roku 1946 a pokud má sponzora, přidává do názvu jeho jméno. Loni nesl název Dean & Luca a podle předposledního titulárního partnera se do roku 2015 jmenoval Crowne Plaza Invitational at Colonial.
Hráči jsou zváni podle devatenácti kritérií odlišných od ostatních Invitational. Zváno je např. pět posledních vítězů The Players a Masters, posledních pět vítězů US Open nebo British Open atd. Kompletní přehled podmínek pozvání najdete zde

Nikde jinde nepoužívanou tradicí turnaje je, že úřadující šampion může do turnaje pozvat dva hráče, kteří by jinak kritéria pozváni nesplňovali. Další tradicí  sako s červeným tartanem pro vítěze.

Letos přijali pozvání Jordan Spieth, Jon Rahm, Justin Rose, Rickie Fowler, Steve Stricker, Matt Kuchar, Jim Furyk a Alex Čejka. Nepřijeli Justin Thomas, Dustin Johnson nebo Sergio Garcia. Rory McIlroy a další hráči ze špičky žebříčku hrají v Evropě lépe dotovaný BMW PGA Championship.

Hraje se stále na hřišti Colonial Country Clubu s parem 70 a délkou 6.592 metrů. Rekord hřiště je 61 ran.

Dotace turnaje je 7,1 milionu dolarů. Loni zvítězil Kevin Kisner.

Leaderboard

Odkazy:    Colonial CC       Hřiště na satelitní mapě       Stránky turnaje     Loňské zpravodajství

.

.