Přijde návrat krále Woodse v Torrey Pines?

05.02.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Farmers Insurance Open, Torrey Pines (South), La Jolla, Kalifornie, USA

5. – 8. únor 2015, časový posun: -9 hodin

Obhájcem vítězství je Scott Stallings, který však letos nepatří k žhavým kandidátům na vítězství v turnaji. Mezi ně se řadí vítěz Sony Open Jimmy Walker, čerstvý vítěz z minulého týdne ve Phoenixu Brooks Koepka, dále také Jason Day, Jordan Spieth a Hideki Mastuyama.

Velkým otazníkem je jaké výkony bude předvádět Tiger Woods. Woods skončil minulý týden na úplném chvostu leaderboardu a ihned po tom co vypadl, se odjel připravovat na Farmers domů. Navíc musí řešit zapeklitou situaci, že nemám jistou účast na první letošní turnaj série WGC v Doralu, kam dostane pozvánku také elitní padesátka světového žebříčku. Woods nyní figuruje na 56. místě.

Start Tigera Woodse je vždy lákadlem a tady se představí na hřišti, jež mu v historii přineslo nejvíce úspěchů. Turnaj (dříve Buick Invitational) na něm vyhrál sedmkrát a ještě tu slavil titul z US Open 2008.

Bude se hrát o podíly z dotace 6,3 milionu dolarů (přes 150 milionů korun). Finálová část bude na hřišti South, které má par 72 metrů, měří 6 921 metrů a po úpravách před dvanácti lety se stalo skutečnou perlou PGA Tour, přestože je municipální a veřejně přístupné. Není tak obtížné, aby se na něm hráči trápili, ale je možné ho tak nastavit. Na pozoru se hráči musí mít od prvního odpalu na jedničce, což je zrádný dogleg. Končí se pětiparem s vodní překážkou před greenem. V úvodní části turnaje se profesionálové podívají jednou i na hřiště North s parem 72 a délkou 6 286 metrů.

 

Torrey PinesHřiště na satelitní mapěStránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.czFedEx Cup