obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Finanční krize se nevyhýbá ani bývalé světové jedničce

25.08.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Dum Davida Duvala v Cherry Hills

Vyprávět o tom může David Duval, kterému hrozí exekuce jeho domu. Jeho dům v Cherry Hills je v ohrožení kvůli nesplácení hypotéky.  Hráč reportérům v úterý vysvětlil, že to není úplně jednoduché a odmítl se ke svému dalšímu vyjednávání s bankou vyjádřit. Nikdo zkrátka není uchráněn před rozzlobenou ekonomikou, včetně bývalé světové jedničky.

David Duval, kdysi špičkový golfista byl postihnut krizí v nemovitostech stejně jako každý jiný e Spojených státech.  Nyní mu hrozí zabavení majetku pro nesplácení hypotéky. Podle právních dokumentů některé splátky nebyly bance uhrazeny. Duval si se svou ženou Susie půjčili v roce 2005 necelých osm miliónů dolarů na dům v Cherry Hills. Nicméně banka, která měla potíže s tím, získat od golfové hvězdy peníze zpět tedy zareagovala tak, že vydala pokyn k exekuci.

Podle odhadů expertů má Duval stále cenu devatenácti miliónů dolarů, takže ještě rozhodně není před bankrotem. Bohužel jeho výdělek z golfu je dlouhodobě na poklesu. Tento rok vydělal pouze necelých 27 000 dolarů, v přepočtu 536 000 korun. V roce 2011 dali manželé dům v Cherry Hills na trh za cenu 14 000 000 dolarů, což je zhruba o 6 miliónů méně, než za kolik ho koupili. Dům je dosud neprodaný a půjde do aukce, která proběhne 7. listopadu, pokud hypotéka nebude splacena.

 

Aneta Zárubová