Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Finanční krize se nevyhýbá ani bývalé světové jedničce

25.08.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Dum Davida Duvala v Cherry Hills

Vyprávět o tom může David Duval, kterému hrozí exekuce jeho domu. Jeho dům v Cherry Hills je v ohrožení kvůli nesplácení hypotéky.  Hráč reportérům v úterý vysvětlil, že to není úplně jednoduché a odmítl se ke svému dalšímu vyjednávání s bankou vyjádřit. Nikdo zkrátka není uchráněn před rozzlobenou ekonomikou, včetně bývalé světové jedničky.

David Duval, kdysi špičkový golfista byl postihnut krizí v nemovitostech stejně jako každý jiný e Spojených státech.  Nyní mu hrozí zabavení majetku pro nesplácení hypotéky. Podle právních dokumentů některé splátky nebyly bance uhrazeny. Duval si se svou ženou Susie půjčili v roce 2005 necelých osm miliónů dolarů na dům v Cherry Hills. Nicméně banka, která měla potíže s tím, získat od golfové hvězdy peníze zpět tedy zareagovala tak, že vydala pokyn k exekuci.

Podle odhadů expertů má Duval stále cenu devatenácti miliónů dolarů, takže ještě rozhodně není před bankrotem. Bohužel jeho výdělek z golfu je dlouhodobě na poklesu. Tento rok vydělal pouze necelých 27 000 dolarů, v přepočtu 536 000 korun. V roce 2011 dali manželé dům v Cherry Hills na trh za cenu 14 000 000 dolarů, což je zhruba o 6 miliónů méně, než za kolik ho koupili. Dům je dosud neprodaný a půjde do aukce, která proběhne 7. listopadu, pokud hypotéka nebude splacena.

 

Aneta Zárubová