Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Finále Playoffs Tour Championship – zvítězil Tiger Woods, FedEx Cup vyhrál Justin Rose

19.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
Tiger Woods opět vítězí

PGATour – FedExCup Playoffs, Tour Championship, Atlanta, Georgia, USA (20. – 23.9.2018, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Úžasné. Dvaačtyřicetiletý Tiger Woods je opět na vrcholu. Po pěti letech půstu vyhrál svůj  80. turnaj PGA Tour.
Na Tour Championship v Atlantě vedl od prvního kola. Do finále vstupoval s náskokem tří úderů na druhé Rory McIlroye a Justina Rose. Ani jeden ze dvou pronásledovatelů nezahrál pod par a cestu k vítězství Woodsovi neztížil. Ten zvítězil se celkovým skore -11. V posledním kole zahrál svůj nejslabší výsledek na turnaji.  Byla znát nervozita v druhé devítce, ve které hrál birdie a tři bogey, ale konečný součet 71 ran stačil na vítězství s náskokem dvou úderů. Za vítězství obdrží Woods částku 1,62 milionu dolarů.  „Bylo těžké neplakat na poslední jamce,“ řekl Woods.

Druhé místo obsadil Billy Horschel (-9), na třetí místo se z devátého vytáhl Dustin Johnson (-7).

V žebříčku FedExCup zvítězil a prémii 10 milionů dolarů získal Angličan Justin Rose. A za čtvrté místo v Tour Championship mu na účtu přistanou další stovky tisíc dolarů.
Tiger Woods se v konečném žebříčku FedExCupu umístil na 2. místě s odměnou 3 miliony dolarů.

Další umístění: 4. Matsuyama (-6), 4. Rose, Simpson (-6) 7. Fowler, Thomas, McIlroy (-5), 11. Fleetwood, Rahm (-4), 18. Day (-2), 19. DeChambeau (-1), 21. Molinari (+1), 8. Koepka (+4), 28. Reed (+9), 30. Mickelson (+13).

Sobota – 3. kolo
Tiger Woods hrál v první devítce šest birdie na prvních sedmi jamkách a jedno bogey. V půlce kola byl pět ran pod parem. Druhou devítku hrál v paru s jedním bogey a jedním birdie. Celkem 65 ran, pět pod par, nejlepší výsledek kola a celkové skore -12. Vede o tři údery před dvojicí Rory McIlroy, Justin Rose se skore -9.

Další pozice: 4. Rahm (-6), 9. Johnson, Thomas (-4), 15. Fleetwood (-2), 17. Day, Fowler (E), 21. DeChambeau (+2), 25. Koepka (+4), 30. Mickelson (+11).

Celý golfový svět je na nohou. Tiger Woods je jedno kolo od ukončení jednoho z největších návratů v historii sportu. Woods vyhrál turnaj PGA Tour naposledy před pěti lety.

Top 10 třetího kola

TourChamp18_Top10_3k

Sestřih 3. kola                                                                       3. kolo Tigera Woodse

.

Tiger Woods a Justin Rose

Pátek – 2. kolo
Tiger Woods ve vedení vydržel, Rickie Fowlera na první pozici vystřídal Justin Rose.
Woods zaznamenal v druhém kole pět birdie, jedno bogey a jedno double bogey, 68 úderů, dva pod par. Rose přinesl 67 ran, tři pod par. Oba mají celkové skore -7.
Rickie Fowler hrál v první devítce dvě rány pod par se třemi birdie a jedním bogey. Jeho ústup z vedení způsobila čtyři bogey v druhé devítce, která nastavila konečný výsledek kola na 72 ran, dvě nad par. Ustoupil na 8. pozici (-3).

Rory McIlroy se přiblížil ke špičce na 3. místo (-5).
Nedaří se vedoucímu hráči žebříčku FedExCupu Brysonovi DeChambeau. Po výkonech 71,75 je na předposledním, 27. místě (+6).

Další pozice: 4. Rahm, Thomas (-4), 10. Fleetwood (-2), 15. Johnson (-1), 25. Mickelson (+5), 30. Koepka (+7).

Čtvrtek – 1. kolo
Stejně jako v minulém turnaji v Newton Square, kdy začal impozantním výsledkem 62 (-2), začal Tiger Woods  skvěle i v Atlantě a po prvním kole vede. Tentokrát sdílí vedení s Rickie Fowlerem. Oba hráli shodně 65 úderů, pět pod par a jsou v čele Tour Championship. Woods donesl eagle, čtyři birdie a bogey, Fowler šest birdie a bogey.
Třetí pozici (-4) dělí Gary Woodland a Justin Rose. O další ránu zpět jsou na 5. místě Rory McIlroy, Tony Finau a loňský vítěz FedExCupu Justin Thomas (-5).
Vedoucí hráč žebříčku FedExCup Bryson DeChambeau je o šest ran dále na 21. místě (+1). Vítěz minulého turnaje Playoffs BMW Championship Keegan Bradley je na posledním, 28. místě (+3).
Obhájce loňského vítězství Xander Schaufele je na 8. místě (-2).

Leaderboard

Top 10 prvního kola

TourChamp18_Top10_1k

Sestřih prvního kola

.

Wg_Mbsj1Úvod
Přichází finále Playoffs FedExCupu – Tour Championship. Třicet nejlepších hráčů žebříčku FedExCupu bude bojovat vítězství v turnaji a jeden z nich se stane vítězem celého FedExCupu.
Žebříček FedExCup byl před Tour Championship „resetován“. Vedoucí hráč Bryson De Chambeau dostal přiděleno 2.000 bodů, druhý Justin Rose 1.800, třetí Tony Finau 1.520 bodů, čtvrtý Dustin Johnson 1.296 bodů a tak dále, až 30. hráč Patton Kizzire má 115 bodů. Za vítězství v turnaji zůstává příděl 2.000 bodů,  1.200 za druhé místo, 760 za třetí, atd.
Vzniká tak žádané množství scénářů, který z třiceti hráčů Tour Championship se může stát vítězem FedExCupu a získat odměnu 10 milionů dolarů.

Letos naposled může být vítěz turnaje a vítěz žebříčku odlišný. Příští rok bude systém změněn, aby vítěz byl jediný. Konečná odměna bude navýšena o pět milionů dolarů. Loni například vyhrál Tour Championship Xander Schauffele a vítězem FedExCupu se stal Justin Thomas.

Na startu tedy bude prvních 30 hráčů aktuálního žebříčku FedExCup. Mezi nimi Tiger Woods, Dustin Johnson, Rory McIlroy, Justin Rose a Bryson DeChambeau. Experti PGA Tour dávají v Power Rankings největší naděje Justinu Rosemu, Justinu Thomasovu a Brooksi Koepkovi. Woodse tipují až na 18. místě.

Hraje se na hřišti East Lake GC v Atlantě. Hřiště má par 72 a délku 6.717 metrů.

Dotace turnaje je 9 milionu dolarů. Loni zvítězil Xander Schauffele.

Leaderboard

Odkazy:   East Lake GC    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Loňské zpravodajství