obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

FedEx Cup 2017 – vítězí Justin Thomas

20.09.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
ThomasSchahuffele

Justin Thomas a Xander Schauffele

PGA Tour – Tour Championship, Atlanta, Georgia, USA (21. – 24.9.2017, časový posun -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Nejdůležitější jména tohoto víkendu jsou Xander Schauffele a Justin Thomas. Ten první vyhrál závěrečný turnaj FedEx Cup Playoffs Tour Championhips, ten druhý celý FedEx Cup 2017.

K vítězství v Tour Championship dopomohli Schauffelemu (-12) vedoucí hráč třetího kola Paul Casey, který se ve finále zhoršil o osm ran a spadl na konečné 5. místo (-9) a Kevin Kisner, který se Schauffelem sdílel druhou pozici, zhoršil o šest ran a ustoupil na konečné 3. místo.

Třiadvacetiletý rodák z kalifornské La Jolla Alexander Victor „Xander“ Schauffele vypálil rybník všem hvězdám a předpokladům. Jeho jméno při tipování vítězů Tour Championship nepadlo před turnajem snad ani jednou.
Šestašedesátý hráč světového žebříčku měl doposud jediné vítězství na Greenbrier Classic a páté místo na U.S. Open. Nyní si z East Lake odváží jeden šek na 1,58 milionu dolarů za vítězství v závěrečném turnaji FedEx Cup Playoffs a další dva miliony za 3. místo ve FedEx Cupu 2017.

Justin Thomas skončil ve finálovém turnaji druhý (-11) a zvítězil v celém Fedex Cupu 2017. Z East Lake odjede bohatší o částky 945.000 dolarů za druhé místo v Tour Championship a 10 milionů dolarů za titul vítěze FedEx Cup 2017.

Jordan Spieth v závěrečném Tour Championship skončil na 7. místě (-7). Ve FedEx Cupu 2017 skončil druhý za Thomasem.

Konečné výsledky:     Tour Championship     FedEx Cup 2017    Rozdělení cen

Sestřih finálového kola

*

Caseytwitter2

Paul Casey

Sobota – 3. kolo
Ve vedení se osamostatnil Paul Casey (-12). Thomas i Simpson si ve třetím kole pohoršili a odsunuli se na čtvrtou a devátou pozici.  Sedmi birdie a jediným bogey se nejlepším číslem kola, 64 ran, posunul na druhé místo Kevin Kisner ( -10). Pozici sdílí s Xanderem Schauffelem. O čtvrtou pozici (-7) se dělí Brooks Koepka, Patrick Reed a Justin Thomas.
Světová jednička Dustin Johnson a vedoucí hráč žebříčku FedEx Cup Jordan Spieth (oba -4) ztrácí na čelo turnaje shodně osm úderů a do boje o vítězství v Tour Championship už nejspíše nezasáhnou.

Další pozice: 7. Day, Rahm (-6), 9. Rose (-5), 15. Kuchar, Finau, Garcia (-3), 19. Berger, Dufner (-2), 22. Leishman, Hadwin (+1), 26. Matsuyama (+6), 28. Fowler (+7).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

*

FedexCupPlayoffsPátek – 2. kolo
Justin Thomas, Paul Casey a Web Simpson mají skore -7 a sdílí vedení turnaje. O ránu zpět jsou na čtvrté pozici (-6) Reed, Rose, Woodland a Rahm.

Jordan Spieth ztratil devět příček pořadí. Ustoupil na 15. místo (-3), o které se dělí s Dustinem Johnsonem a lídrem prvního kola Kylem Stanleym.

Skokanem kola je Patrick Reed. Šest birdie a jediné bogey mu vylepšilo pozici na výsledovce o  příček na 4. místo.

Další pozice: 8. Dufner, Koepka (-5), 11. Day, Kisner, Berger (-4), 20. Garcia (-1), 22. Kuchar (E), 26. Matsuyama (+3), 29. Fowler (+7).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

*

StanlePGA

Kyle Stanley

Čtvrtek – 1. kolo
Vedení se ujal Kyle Stanley (-6), dvaadvacátý hráč žebříčku FedEx Cupu. V prvním kole předvedl 64 úderů se sedmi birdie a jediným bogey. O dvě rány zpět se o druhé místo dělí čtveřice hráčů se skore -1. Jsou to Web Simpson, Daniel Berger, Brooks Koepka a Paul Casey.

Vedoucí hráč žebříčku FedEx Jordan Spieth je tři rány od lídra na 6. místě (-3), o které se dělí s Jonem Rahmem a Justinem Thomasem. O ránu zpět je na 11. pozici Dustin Johnson (-2)

Další pozice:   11. Dufner, Kisner, Rose (-2), 17. Reed, Day, Kuchar (-1), 25. Garcia, Fowler (+3), 29. Matsuyama (+5).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

*

logo_tourchamp80Úvod
Čtvrtým a závěrečným turnaemj série FedEx Cup Playoffs je Tour Championship. Postupným cutem předchozích turnajů sem prošlo třicet nejlepších hráčů žebříčku FedEx.

Tour Champioship budou hrát Jordan Spieth, Justin Thomas, Dustin Johnson, Marc Leishman, Jon Rahm, Rickie Fowler, Hideki Matsuyama, Justin Rose, Brooks Koepka, Paul Casey, Pat Perez, Matt Kuchar, Charley Hoffman, Daniel Berger, Jason Day, Webb Simpson, Jhonattan Vegas, Kevin Kisner, Kevin Chappell, Brian Harman, Adam Hadwin, Kyle Stanley, Patrick Reed, Tony Finau, Sergio Garcia, Xander Schauffele, Russell Henley, Gary Woodland, Patrick Cantlay a Jason Dufner.
Loňský vítěz Rory McIlroy se do nejlepší třicítky nedostal, stejně jako Phil Mickelson.

Tour Championship určí vítěze FedEx Cupu 2017. Čeká ho prémie 10 milionů dolarů. Pět hráčů se může stát vítězem FedEx Cupu, vyhrají-li tento turnaj. Jsou to Jordan Spieth, Justin Thomas, Dustin Johnson Marc Leishman a Jon Rahm. Scénářů je ovšem daleko více. Při různém umístění vedoucích hráčů mohou uspět i další. Možné kombinace najdete zde.

Hraje se na hřišti East Lake GC s parem 70 a délkou 6.753 metrů.

Dotace cen je 8,75 milionu dolarů. Na vítěze čeká prémie ve výši 1,575 milionu. Loni zvítězil Rory McIlroy.

Finálový turnaj vysílá živě ČT Sport.

Leaderboard

Odkazy:    East Lake GC      Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

Tour Championship – upoutávka

*